Skutki podatkowe zawarcia ugody z bankiem i otrzymania „kwoty dodatkowej”.
Ustalenie, czy kwota odszkodowania, jakie zostało przyznane Wnioskodawcy na mocy zawartej przed mediatorem ugody sądowej, która została zatwierdzona przez Sąd, stanowi przychód podlegający opodatkowaniu w dacie jego otrzymania.
W zakresie skutków podatkowych podziału majątku wspólnego oraz częściowego zniesienia współwłasności nieruchomości ze spłatą.
Dotyczy ustalenia: - czy kwoty, jakie w wyniku zawarcia Ugody Spółka otrzyma od (...) za korzystanie z (...) w okresie od grudnia (…) r. do stycznia (…) r. będą podlegały opodatkowaniu podatkiem CIT, jako przychody należne z działalności gospodarczej, - w jakim okresie rozliczeniowym Spółka powinna wykazywać kwoty otrzymane za korzystanie ze stacji (…) otrzymane w wyniku zawarcia ugody.
Opodatkowanie przychodu ze świadczenia na podstawie zawartego przez strony porozumienia/ugody.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów dokonywanych zwrotów na rzecz klientów w związku z zawartymi ugodami.
Ustalenie kosztów uzyskania przychodów przy umorzeniu udziałów nabytych w wyniku ugody sądowej
W zakresie wyłączenia z przychodów podatkowych zwróconej opłaty od pozwu, określenia momentu ujęcia kosztów uzyskania przychodów oraz powstania przychodu w związku z otrzymaniem odszkodowania, wydatkowanego na prace remontowe.
W zakresie skutków podatkowych nabycia udziału w lokalu w wyniku zniesienia współwłasności w zamian za spłatę.
W przedmiotowej sprawie, jak wskazał Wnioskodawca, wartość otrzymanych nieruchomości w wyniku zniesienia współwłasności nie przekroczyła wartości udziału jaki przysługiwał mu przed zniesieniem współwłasności. Za moment nabycia przez Wnioskodawcę lokali mieszkalnych C i D uznać więc należy otrzymanie przez Wnioskodawcę darowizny, tj. 31 stycznia 2013 r. W związku z powyższym, sprzedaż ww. lokalu mieszkalnego
w zakresie ustalenia: - czy w związku z treścią zawartej ugody sądowej, w której Kontrahent zwalnia Spółkę z zapłaty spornych kar umownych zastrzeżonych w umowie oraz spornych odszkodowań uzupełniających z tytułu nienależytego wykonania umowy powstanie po stronie Wnioskodawcy przychód podatkowy, - jeśli odpowiedź na pytanie pierwsze będzie twierdząca, to czy za właściwy moment powstania przychodu należy
Zasądzona na rzecz Wnioskodawczyni wyrokiem sądu kwota, która ma zaspokoić wszelkie roszczenia Wnioskodawczyni wynikające lub związane z ograniczeniami korzystania z nieruchomości wynikającymi z objęcia nieruchomości obszarem ograniczonego użytkowania, związana z koniecznością wykonania modernizacji akustycznej budynku oraz która nie rekompensuje utraconych korzyści, stanowi dla Wnioskodawczyni przychód
Skutki podatkowe przeniesienia własności nieruchomości w celu zwolnienia z zobowiązania (skarga pauliańska).
Czy w związku z zawartą ugodą sądową w roku 2016 Spółka winna skorygować przychód podatkowy w roku podatkowym, w którym zawarto ugodę i zwrócono częściowo kwotę pobranych wcześniej kar (tj. 2016 r.), czy też korekty przychodów należy dokonać wstecz w dacie wykazania danego przychodu (2013 r. oraz 2014 r.)?
W zakresie ustalenia daty pięcioletniego okresu od nabycia nieruchomości.
Czy powstanie u Wnioskodawcy przychód ze zbycia nieruchomości, o którym mowa w przepisach art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a w konsekwencji czy powstanie obowiązek złożenia zeznania PIT-39 o wysokości osiągniętego dochodu z tytułu zbycia nieruchomości?
Czy świadczenie odszkodowawcze otrzymane w 2017 r. z USA korzysta ze zwolnienia od opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 3b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Skutki podatkowe sprzedaży domu mieszkalnego nabytego w części w 2000 r. w czasie trwania wspólności majątkowej małżeńskiej oraz w części w 2016 r. w drodze podziału majątku wspólnego.
w zakresie skutków podatkowych otrzymania świadczenia uzyskanego na podstawie ugody sądowej
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania dostawy nieruchomości.