Dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie braku możliwości odliczenia podatku VAT od wydatków poniesionych w związku z realizacją projektu.
braku prawa do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją opisanego we wniosku Projektu
prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur zakupu towarów i usług, które zostały wykorzystane do zrealizowania projektu
odliczenia podatku od towarów i usług naliczonego w całości lub w części w związku z realizacją projektu na zakup aparatury i sprzętu medycznego oraz modernizacja infrastruktury
w zakresie opodatkowania stawką podatku VAT w wysokości 8% usługi wynajmu gabinetów wyposażonych w sprzęt medyczny, - w zakresie odliczenia podatku VAT naliczonego od zakupów materiałów budowlanych i sprzętu medycznego wykorzystywanych do budowy i wyposażenia budynku, w którym będą znajdować się gabinety lekarskie, w przyszłości wynajmowane.
Zastosowanie zwolnienia z podatku dla dostawy sprzętu medycznego z montażem i przeszkoleniem pracowników w zakresie jego obsługi.
Stawka podatku VAT dla dostawy i montażu sprzętu medycznego oraz robót budowlanych związanych z tą dostawą.
Szpital nie ma prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z modernizacją i zakupem aparatury medycznej.
Szpital ma prawo do odliczenia części podatku naliczonego z faktur potwierdzających poniesione wydatki związane z modernizacją szpitala wraz z zakupem aparatury medycznej.
w opisie stanie faktycznym dokonano przyporządkowania danego kompresora jako nieodłączny element unitu dentystycznego, co oznacza uznanie go za wyposażenie wyrobu medycznego, jego sprzedaż będzie podlegała opodatkowaniu stawką podatku od towarów i usług w wysokości 7 % - o ile spełnione są warunki wymienione w poz. 106 załącznika nr 3 do ustawy o podatku od towarów i usług tj. są one dopuszczone do
Czy możliwe jest zastosowanie zasad opodatkowania wynikających z art. 120 przy sprzedaży sprzętu medycznego nabytego uprzednio od podmiotu duńskiego?