Moment powstania obowiązku podatkowego w podatku od towarów i usług z tytułu dostawy towarów dostarczanych kupującemu za pośrednictwem firmy spedycyjnej.
W zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego w przypadku dostarczenia towaru za pośrednictwem spedytora.
w zakresie opodatkowania stawką VAT 0% usług transportu międzynarodowego i spedycji w przypadku importu towarów zwolnionych
Podatek od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego dla usług spedycyjnych i transportowych.
Moment powstania obowiązku podatkowego w sytuacji przekazania towaru kurierowi/spedytorowi
Podatek od towarów i usług w zakresie określenia momentu dokonania dostawy i powstania obowiązku podatkowego.
Czy Spółka postępuje prawidłowo, określając od 1 stycznia 2014 r. moment powstania obowiązku podatkowego, zgodnie z art. 19a ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, tj. na dzień zakończenia usługi spedycyjnej, za który Spółka przyjmuje dzień w którym dysponuje wszystkimi dokumentami związanymi z realizowanym zleceniem?
Czy Wnioskodawczyni może wykazać przychód za wykonaną usługę spedycyjno-transportową na trasie Polska-Hiszpania (data dostawy lipiec 2013 r.) w miesiącu rozliczenia usługi, tj. w sierpniu 2013 r.?
Stawka podatku mająca zastosowanie do usług spedycji międzynarodowej oraz sposób ich dokumentowania.
Prawo do zastosowania (na podstawie posiadanych dokumentów) stawki 0% do wewnątrzwspólnotowej usługi transportu towarów stanowiącej część usługi transportu międzynarodowego.
Zasadność zastosowania stawki 0% do usługi spedycyjnych wykonywanej na zlecenie podmiotu posiadającego siedzibę działalności gospodarczej na terytorium państwa trzeciego.
Ustalenie miejsca świadczenia dla usług spedycyjnych świadczonych na rzecz podatnika z USA oraz odliczenia podatku naliczonego związanego z tą usługą.
Czy podatnik za wykonane usługi może wystawić fakturę ze stawką NP zgodnie z artykułem 28b ustawy o podatku od towarów i usług?
Zakres miejsca świadczenia i opodatkowania usług spedycji międzynarodowej.
1. Czy opisane usługi transportowe świadczone przez Wnioskodawcę, stanowią wewnątrzwspólnotowe usługi transportu będące częścią usługi transportu międzynarodowego w rozumieniu § 8 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Rozporządzenia MF oraz § 9 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 nowego rozporządzenia MF w związku z art. 83 ust. 1 pkt 23 ustawy o VAT? 2. Czy na podstawie gromadzonych i opisanych dokumentów, Zainteresowany ma prawo
1. Czy Zainteresowany prawidłowo zastosował stawkę VAT do usług spedycyjnych związanych z transportem towarów z X do miejsca przeznaczenia w Polsce w roku 2009? 2. Czy Zainteresowany prawidłowo zastosował stawkę VAT do usług spedycyjnych związanych z transportem towarów z X do miejsca przeznaczenia w Polsce w roku 2010?
1. Czy Zainteresowany prawidłowo zastosował stawkę VAT do usług spedycyjnych związanych z transportem towarów z X do miejsca przeznaczenia w Polsce w roku 2009? 2. Czy Zainteresowany prawidłowo zastosował stawkę VAT do usług spedycyjnych związanych z transportem towarów z X do miejsca przeznaczenia w Polsce w roku 2010?
opodatkowanie świadczonych usług spedycyjno przeładunkowo przewozowych
Miejsce świadczenia i opodatkowania usług spedycji wykonywanych na rzecz przedsiębiorców mających siedzibę lub miejsce zamieszkania w państwach członkowskich Unii Europejskiej lub krajach trzecich.
1. Czy w 2010 r. Wnioskodawca prawidłowo zastosował stawkę 0% na usługę spedycyjną na trasie kraj trzeci - port niemiecki, w odniesieniu do usługi głównej transportu jak i pomocniczej, czyli ubezpieczenia? 2. Czy w 2010 r. Wnioskodawca prawidłowo zastosował stawkę 22% na usługę spedycyjną na trasie port niemiecki - miejsce docelowe w kraju, w odniesieniu do usługi głównej transportu jak i pomocniczych