Czy zbywca ma obowiązek rozliczać podatek PIT od sprzedaży działek nabytych w drodze darowizny?
W zakresie skutków podatkowych sprzedaży działek nabytych w wyniku podziału majątku wspólnego po rozwodzie.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości otrzymanej w spadku przez osobę małoletnią.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie skutków podatkowych odpłatnego zbycia nieruchomości.
Wydanie interpretacji indywidualnej w podatku dochodowym od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży kolekcji wartościowych i wiekowych przedmiotów.
Sprzedaż działek, w stosunku do których Wnioskodawczyni wraz z mężem poniosą nakłady i wykonają szereg zorganizowanych prac, będzie świadczyć o prowadzeniu działalności w zakresie obrotu nieruchomościami.
Sposób opodatkowania pieniędzy otrzymanych w rezultacie podziału majątku likwidowanej Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością; kwota podstawy do opodatkowania otrzymanych pieniędzy.
Czy przychody Wnioskodawcy otrzymane tytułem wypłat z OFE i ZUS wskutek podziału majątku wspólnego po rozwodzie podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Wskazać należy, że stosownie do art. 2 ust. 1 pkt 5 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wyłączeniu spod działania przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych podlegają przychody z tytułu podziału wspólnego majątku małżonków w wyniku ustania małżeńskiej wspólności majątkowej. Tym samym, mając na uwadze regulację zawartą w ww. art. 2 ust. 1 pkt 5 ustawy o podatku dochodowym od
Skutki podatkowe otrzymania przez wspólników przedsiębiorstwa i spłaty zobowiązań oraz otrzymanie środków pieniężnych w wyniku rozwiązania/likwidacji spółki osobowej.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych likwidacji zagranicznej spółki kapitałowej.
Sprzedaż w dniu 2 marca 2015 r. lokalu mieszkalnego nabytego w dniu 29 grudnia 2004 r. do majątku wspólnego małżonków, nie stanowi źródła przychodu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i nie rodzi po stronie Wnioskodawczyni obowiązku zapłaty podatku dochodowego.
Czy ewentualna różnica pomiędzy wartością księgową a wartością rynkową przedmiotu aportu będzie stanowiła przedmiot opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych po stronie spółki wnoszącej aport (Wnioskodawcy), w tym w szczególności, czy zastosowanie znajdzie przepis art. 12 ust. 1 pkt 7 w zw. z art. 14 ust. 1-3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? (pytanie oznaczone we wniosku nr
Czy Umowa Transferu, w zakresie w jakim dotyczy przeniesienia wierzytelności z tytułu pożyczek za wynagrodzeniem, podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych na podstawie przepisów ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?
Odpłatne zbycie w 2013 r. przez Wnioskodawcę udziału w nieruchomości nabytego w ramach wspólności majątkowej małżeńskiej: w 1988 r. nabycie użytkowania wieczystego nieruchomości, w 1991 r. wybudowanie domu oraz w 1999 r. uzyskanie prawa własności, nie stanowi dla niego źródła przychodu określonego w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Zatem Wnioskodawca nie był zobowiązany
Odpłatne zbycie przed 2019 r. przez Wnioskodawczynię lokalu mieszkalnego nabytego do majątku wspólnego w 2004 r. nie będzie stanowić dla niej źródła przychodu określonego w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i w związku z tym nie będzie zobowiązana do zapłaty podatku dochodowego od połowy kwoty ze sprzedaży ww. lokalu mieszkalnego. Ponadto wskazać należy, iż brak źródła