Podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie opodatkowania przychodów uzyskiwanych z najmu.
Czy posiadając lokal i dwa mieszkania na wynajem krótkoterminowy Wnioskodawczyni może być opodatkowana wg stawki ryczałtu 8,5%, czy też Wnioskodawczyni musi przejść na zasady ogólne 18% bez zakładania działalności gospodarczej?
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie opodatkowania przychodów.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodów uzyskiwanych z najmu.
1. Czy wyprowadzenie budynku użytkowego z ewidencji środków trwałych z działalności gospodarczej polegającej na wynajmie między innymi ww. magazynu, przekazanie go do majątku prywatnego i późniejsze wynajmowanie w ramach tzw. najmu prywatnego nie jest sprzeczne z definicją działalności gospodarczej (w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych)?2. Czy w ramach najmu prywatnego prawidłowe
Opodatkowanie przychodów z najmu w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Czy w sytuacji, gdy Wnioskodawca zdecyduje się rozpocząć wynajem mieszkań, które nabędzie wraz z małżonką w 2016 r., który to wynajem odbywał się będzie w okolicznościach przedstawionych w opisie zdarzenia przyszłego, tj. będzie to najem prywatny, gdzie wszelkimi sprawami będzie się zajmował Wnioskodawca samodzielnie z małżonką, będzie on miał w dalszym ciągu prawo uznawać, że przychód z tego tytułu
W przypadku, gdy małżonkowie, pomiędzy którymi panuje ustrój wspólności majątkowej, uzyskują przychody z najmu nieruchomości należącej do ich majątku wspólnego, dla celów opodatkowania tych przychodów (dochodów) podatkiem dochodowym każdemu z małżonków przypisuje się odrębnie przypadającą na niego część uzyskanych przychodów, chyba, że złożą oświadczenie o opodatkowaniu dochodów (przychodów) z tego
Czy Wnioskodawca przychód uzyskany z wynajmu maszyn pomiędzy przerwą w działalności gospodarczej będzie mógł opodatkować ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych w wysokości 8,5% zgodnie z art. 12 ust. l pkt 3a (winno być: art. 12 ust. 1 pkt 3 lit. a) ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne jeżeli w odpowiednim terminie zawiadomi o tym naczelnika
Czy w związku z zakupem mieszkania na cele prywatne (nie wprowadzając mieszkania jako środek trwały do firmy) Wnioskodawca może opodatkować najem zryczałtowanym podatkiem w wysokości 8,5 %?
Możliwość wyboru sposobu opodatkowania przychodów z najmu kilku mieszkań.
Czy w 2015 r. Wnioskodawca powinienem płacić podatek od przychodów z tytułu najmu w formie zryczałtowanej?
Przychody uzyskiwane przez Wnioskodawcę z działalności polegającej na wytwarzaniu cegły białej, kamienia dekoracyjnego cegły białej narożnik oraz gipsu ceramicznego. należy opodatkować stawką ryczałtu 5,5% jako przychody z działalności wytwórczej.
Wnioskodawca nie ma możliwości skorzystania z preferencyjnego opodatkowania dochodów osiąganych przez małżonków za rok 2013 r. i 2014 r. zgodnie z brzemieniem art. 6 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie opodatkowania przychodów uzyskanych ze świadczenia.
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie możliwości opodatkowania przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej zryczałtowanym podatkiem dochodowym w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
W jaki sposób obliczyć kwotę przychodu z najmu mieszkania, która powinna zostać opodatkowana zryczałtowanym podatkiem dochodowym?
Czy jest dopuszczalne rozliczenie podatku dochodowego za dany rok kalendarzowy wspólnie z małżonkiem, jeżeli w roku, którego dotyczy rozliczenie, podatnik nie wykonywał działalności gospodarczej oraz nie uzyskiwał z tego tytułu przychodów? Pytanie dotyczy sytuacji, gdy w roku poprzedzającym rok, którego dotyczy rozliczenie, podatnik zawiesił wykonywanie działalności gospodarczej (opodatkowanej podatkiem
Czy Wnioskodawca prawidłowo uznaje, że przychód z wynajmu dwóch mieszkań, będących składnikiem wspólnego (małżeńskiego) majątku Wnioskodawcy oraz jego małżonka nie jest uzyskiwany w ramach pozarolniczej działalności gospodarczej? Inaczej mówiąc, czy Wnioskodawca ma prawo do opodatkowania tego przychodu na zasadach określonych w ustawie o zryczałtowanym podatku dochodowym?
Czy w przypadku Wnioskodawcy musi on odprowadzić 19% podatku od sprzedaży nieruchomości zakupionej w 2002 r. tj. gruntu dzierżawy wieczystej i wzniesionego na nim budynku handlowego (grunt 0,086 ha, budynek 40 m2)?
1. Czy prawidłowe jest stanowisko, że w stanie faktycznym przedstawionym we wniosku, przychody uzyskiwane przez Wnioskodawcę w ramach prowadzenia działalności w zakresie wynajmu mieszkania powinny być zakwalifikowane do źródła przychodów, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych najem, podnajem, dzierżawa, poddzierżawa a nie do źródła przychodów, o którym
Czy przychód z czynszu z umowy dzierżawy znaku towarowego może zostać opodatkowany ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych?
Czy przychód z najmu 24 mieszkań Wnioskodawca może opodatkować w formie ryczałtu?
Czy Wnioskodawca prawidłowo rozlicza się z urzędem skarbowym odprowadzając co miesiąc podatek dochodowy od osób fizycznych ryczałtem według stawki 8,5% od przychodów (czynszu) z tytułu prywatnego najmu trzech mieszkań zgodnie z art. 10 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?