1. Czy wymianę trzonu komina potraktować jako ulepszenie, czy remont komina - dotychczasowego środka trwałego. 2. Czy o koszt odtworzenia nawierzchni asfaltowej wraz z oznakowaniem zwiększyć koszt wytworzenia środka trwałego, czyli sieci cieplnej preizolowanej, czy potraktować jako bieżący koszt działalności firmy.
Wydatki poniesione na remont dachu są uznane za remont i należy je zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w dacie poniesienia na podstawie art. 15 ust. 4d. Wydatki poniesione na ocieplenie elewacji budynku s zostać uznane za ulepszenie środka trwałego, a w konsekwencji za wydatki zwiększające jego wartość początkową.
Dotyczy ustalenia, czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym wydatki poniesione na czyszczenie rurociągów są kosztami o charakterze remontowym, które w całości zaliczane są do kosztów uzyskania przychodów, zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o CIT i zostaną potrącone w dacie poniesienia zgodnie z art. 15 ust. 4d i 4e ustawy o CIT
Ustalenie, czy opisane prace stanowią zadania zarówno o charakterze modernizacyjnym, jak i remontowym, a wydatki na opisane prace o charakterze remontowym stanowią koszt uzyskania przychodu jednorazowo, tj. w dacie ich poniesienia
W zakresie ustalenia, czy: - za dzień poniesienia kosztu uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 4e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych Wnioskodawca ma prawo uznać/uznawać dzień, w którym dana część zamienna (materiał) została/zostanie wykorzystana w celu ich wymiany, tzn. zostanie pobrana z magazynu Spółki na podstawie dokumentu wewnętrznego, - w odniesieniu do części zamiennych (materiałów
Czy wydatki z kategorii B, poniesione w związku z rozbudową 3 łazienek, zmianą aranżacji 2 łazienek dla niepełnosprawnych oraz nabyciem nowej zabudowy meblowej do pokojów o wyższym standardzie, należy uznać za wydatki o charakterze modernizacyjnym, prowadzące do ulepszenia środka trwałego, a zatem podwyższające jego wartość początkową?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości jednorazowego zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na naprawy rewizyjne i główne lokomotyw i wagonów, określenia stawki amortyzacyjnej.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości wyodrębnienia w ramach jednego zadania inwestycyjnego wydatków na remont i modernizację, oraz kosztów uzyskania przychodów z tytułu wydatków remontowych.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie dokonywania odpisów amortyzacyjnych w trakcie przebudowy i rozbudowy środka trwałego.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości ustalenia indywidualnej stawki amortyzacyjnej oraz zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej dla ulepszonego środka trwałego.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie uznania poniesionych nakładów za ulepszenie środka trwałego.
w zakresie uznania za remont wydatków związanych z wymianą elementów dźwigów obejmujących koszt demontażu i zainstalowania nowych elementów i możliwości ich zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów poprzez odpisy z funduszu remontowego
Czy opisane wyżej wydatki poniesione w celu nadania budynkowi cech użytkowych jakich budynek wcześniej nie posiadał stanowią koszt uzyskania przychodu w momencie ich poniesienia, jako wydatki przedsiębiorcy jakim jest Spółdzielnia, ponoszącego ryzyko gospodarcze związane z wznoszeniem budynków?
Czy można zaliczyć bezpośrednio w koszty wydatki poniesione na wymianę zbiorników paliwowych jednopłaszczowych na dwupłaszczowe o wartości powyżej 3.500 złotych za sztukę, kwalifikując poniesione wydatki jako remont środka trwałego?
Czy można zaliczyć bezpośrednio w koszty uzyskania przychodów wydatki związane z zakupem zbiorników oraz koszty dodatkowe, takie jak: osprzęt zbiorników, zakup materiałów do montażu, usługi dźwigowe, wymianę i ustawienie zbiorników, opłaty za dozór techniczny, badanie zagrożenia korozyjnego?
w zakresie momentu rozliczenia w koszty uzyskania przychodów nierozliczonych wydatków związanych z remontem taboru kolejowego w sytuacji zmiany polityki rachunkowości
1. Czy prawidłowe jest założenie Instytutu, że dopiero moment przyjęcia przez zleceniodawcę projektu badawczego (6 PR oraz projekty badawcze, w tym promotorskie) oraz otrzymanie końcowej kwoty środków przyznanych na realizację projektu (UE), zlecanego przedsiębiorstwa (WFOŚiGW) lub moment rozliczenia środków przeznaczonych na działalność wystawienniczą, będzie decydował o uznaniu wpływów jako przychodów
Czy na gruncie art. 15 ust. 4d i ust. 4e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ponoszone przez Spółkę wydatki na remonty składników jej majątku będą podlegały zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów w całości w momencie ich poniesienia, tj. momencie, na który ujęto w księgach rachunkowych fakturę (lub inny dowód) - o ile księgowanie to będzie miało charakter zobowiązania, a nie będzie stanowiło
Czy wymiana (części) istniejącej sieci cieplnej kanałowej (wybudowana ponad 30 lat wstecz), spowodowana złym stanem technicznym, na sieć cieplną z rur preizolowanych z zachowaniem istniejących parametrów technologicznych (średnica, przepustowość, itp.), służąca przywróceniu pierwotnych cech użytkowych tej sieci, tj. przesyłaniu określonej ilości czynnika grzewczego o określonych parametrach, na określonym
Czy kwota zapłacona zbywcy nakładów i koszty notarialne w kwocie 31 223 zł 60 gr mogą podwyższyć wartość początkową gruntu zgodnie z art. 16g ust. 13 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych lub czy istnieje możliwość zaksięgowania poniesionych nakładów w koszty uzyskania przychodów roku 2009?
Czy Spółka prawidłowo zalicza w ciężar kosztów uzyskanego przychodu: - roboty remontowe w budynku Spółki w 2008 r. w przewidywanej kwocie 46.263 zł oraz - jako inwestycji w obcych obiektach w latach 2009-2018 kwoty 14.910 zł?
Czy wymiana okien w obiekcie biurowym, w którym powierzchnie (lokale) podlegają w ramach działalności gospodarczej Spółki będącej jego właścicielem wynajmowi, dokonana w związku z zużyciem ich powodującym utratę pierwotnych właściwości stanowi koszt uzyskania przychodu w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?