W zakresie ustalenia czy opłaty za przyłączenie powinny zostać zaliczone do kosztów pośrednio związanych z przychodami, rozpoznanych jako koszt uzyskania przychodów jednorazowo w dacie ujęcia faktur zakupu w księgach rachunkowych.
1. Czy szereg wymienionych wydatków poniesionych na: 1) opracowanie dokumentacji geotechnicznej pod projektowany budynek, 2) opłaty za przyłączenie do sieci elektroenergetycznej i gazowej, 3) opłaty za przyłącze wod.-kan. i elektryczne, 4) opłatę za ksero projektu budowlanego, 5) media zużyte podczas budowy budynku (olej opałowy, energia, woda), 6) opłaty za pozwolenia, odbiory, decyzje o warunkach
Czy Spółka powinna zaliczyć koszty opłat za przyłączenie do elektroenergetycznej sieci dystrybucyjnej do wartości początkowej wybudowanych podstacji trakcyjnych, czy też będzie mieć prawo zaliczyć koszty opłat za przyłączenie do elektroenergetycznej sieci dystrybucyjnej wybudowanych podstacji trakcyjnych, do kosztów uzyskania przychodów, w momencie ich poniesienia na podstawie art. 15 ust. 4d Ustawy
Wobec zaistniałego stanu faktycznego Spółka powzięła wątpliwość czy jest uprawniona do rozpoznawania przychodu w momencie otrzymania opłaty za przyłączenie, jak i zapłaty poszczególnych rat (rozliczenie w momencie wpływu środków pieniężnych).
Czy właściwe będzie zastosowanie art. 16 ust. 1 pkt 48 PDoP do odpisów z tytułu zużycia środków trwałych, których wydatki zostaną Spółce częściowo zwrócone poprzez partycypację w kosztach ich zakupu? /pytanie zawarte w uzupełnieniu/?
Czy naliczona opłata za przyłącze oraz partycypacja w kosztach budowy może korzystać ze zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 21 PDoP? /pytanie oznaczone we wniosku nr 1/?
Czy koszty związane bezpośrednio z realizacją budowy budynku, tj. koszty:położenia okablowania komputerowego wbudowanego w konstrukcję budynku; założenia instalacji przeciwpożarowej, alarmowej i telenadzoru wbudowanych w konstrukcję budynku; projektu instalacji przeciwpożarowej; projektu aranżacji budynku; opłat za przyłączenie do sieci elektroenergetycznej i gazowej; mediów (energia, gaz) zużytych
1) Czy kotłownię należy zakwalifikować jako oddzielny środek trwały (symbol KŚT 310), czy też wydatki poniesione na kotłownię powinny powiększać wartość starego budynku?2) Jak zakwalifikować wydatki na budowę przyłączy, które po odbiorze technicznym są eksploatowane i służą obecnie jako niezbędne czynniki do pracy biura handlowego?
Dotyczy sposobu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z modernizacją rozdzielni głównej na hali produkcyjnej oraz wydatków związanych z przyłączeniem do sieci elektroenergetycznej.
Czy opłata za przyłączenie zakładu produkcyjnego do sieci energetycznej stanowić będzie koszt uzyskania przychodu w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych pośrednio związany z przychodami, które zgodnie z art. 15 ust. 4d i 15 ust. 4e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych podlegają zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów w momencie poniesienia tożsamego z ujęciem
Czy ponoszone przez Spółkę opłaty przyłączeniowe za podłączenie do gazowych sieci przesyłowych innych spółek powinny być włączone do wartości początkowej gazociągów, czy też powinny być zaliczane do kosztów podatkowych na bieżąco, jako koszty pośrednio związane z uzyskiwanymi przychodami w dacie poniesienia kosztu?
Czy Spółka może zaliczyć bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodów wydatek na opłatę za przyłącze do sieci elektroenergetycznej, w części jej dotyczącej, w dacie zapłaty drugiej raty, po wykonaniu przyłącza?
Czy wydatek na opłatę za przyłącze do sieci elektroenergetycznej stanowi koszt uzyskania przychodów w momencie jego poniesienia, czy też zwiększa wartość początkową budowanych środków trwałych?