Prawa do odliczenia w związku z nabyciem nieruchomości rolnych i ruchomości w postaci maszyn i urządzeń rolniczych.
Skutki podatkowe związane z planowana Transakcja transferu zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Wydanie interpretacji indywidualnej, która dotyczy m.in. podatku od towarów i usług w zakresie w zakresie nieuznania Sprzedających za podatników VAT oraz braku opodatkowania podatkiem VAT przeniesienia własności Nieruchomości a także zwolnienia od podatku sprzedaży Nieruchomości, oraz możliwości rezygnacji ze zwolnienia.
Brak obowiązku zapłaty podatku VAT od majątku wchodzącego w skład masy spadkowej z odziedziczonej działalności. Nieuznanie wnioskodawcy za podatnika w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy, prowadzącego działalność gospodarczą i w konsekwencji braku obowiązku zapłaty podatku VAT od sprzedaży towarów, tj. 2 ciągników siodłowych oraz 2 naczep nabytych w drodze spadku.
Uznanie wyodrębnionych składników materialnych i niematerialnych, o których mowa we wniosku, za zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy, których aport do Spółki z o.o. podlega wyłączeniu z opodatkowania podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Transakcja przeniesienia zorganizowanej części przedsiębiorstwa, czynność nie podlegająca opodatkowaniu VAT.
Nieuznanie zbywanych składników majątkowych za czynność niepodlegającą opodatkowaniu VAT oraz prawo Kupującego do odliczenia podatku VAT z tytułu zawarcia tej transakcji.
Skutki podatkowe wniesieniu wyodrębnionej części działalności gospodarczej należącej do Wnioskodawcy jako aportu do spółki.
Czy w związku z planowanym podziałem Spółki Dzielonej przez wyodrębnienie Departamentu K do Spółki K po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód podatkowy na gruncie ustawy o CIT.
Uznanie, że składniki majątkowe stanowią zorganizowaną część przedsiębiorstwa, a ich dostawa będzie czynnością wyłączoną z opodatkowania podatkiem VAT.
W zakresie uznania, że wnoszony aportem zespół składników materialnych i niematerialnych tworzący dział stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa.
Uznanie, czy zespół składników materialnych i niematerialnych tworzących Dział W2, który ma zostać przeniesiony do Nabywcy, stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy o VAT i czy w związku z tym sprzedaż ta nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług zgodnie z art. 6 pkt 1 ustawy o VAT.
Skutki podatkowe wniesienia do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością aportu w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Zwolnienie od podatku VAT sprzedaży budynków i lokali oraz wyłączenie spod działania ustawy sprzedaży przedsiębiorstwa.
1. Czy zespół składników materialnych i niematerialnych tworzący Pion Zarządzania Nieruchomościami, który zgodnie z opisem zdarzenia przyszłego, na skutek podziału spółki dzielonej, zostanie wydzielony do spółki przejmującej, stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o CIT, tj. należy go uznać za organizacyjnie i finansowo wyodrębniony w ramach spółki dzielonej
Uznanie, że przekazywane w formie darowizny elementy majątku stanowią zorganizowaną część przedsiębiorstwa i tym samym transakcja nie będzie podlegała opodatkowaniu VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Uznanie zbywanego zespołu składników majątkowych tworzących placówkę Medyczną za ZCO i wyłączenia transakcji z opodatkowania podatkiem VAT.
Uznanie sprzedaży składników majątkowych Spółki położonych w Gminie A za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, niekorzystającą z wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 u.p.t.u.
Skutki podatkowe sprzedaży udziałów w nieruchomości po jej wycofaniu z majątku przedsiębiorstwa w spadku.
Nieuznanie wyodrębnionego Działu magazynów Energii za zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy, a w konsekwencji nie uznanie transakcji za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT.
Uznanie sprzedaży zespołu składników majątkowych i niemajątkowych za ZCP i w konsekwencji wyłączenia sprzedażny z opodatkowania na podst. art. 6 pkt 1.
Uznanie sprzedaży składników majątkowych Sprzedającego za ZCP, i tym samym wyłączenia transakcji z opodatkowania podatkiem VAT.
Skutki podatkowe wydania przedsiębiorstwa w trybie datio in solutum w miejsce obowiązku zapłaty wynagrodzenia z tytułu umorzenia udziałów.
Nieodpłatne przekazanie małżonce zespołu składników majątku działalności gospodarczej do dalszego ich wykorzystania w ramach prowadzonej przez małżonkę działalności gospodarczej - podleganie wyłączeniu z opodatkowania na mocy art. 6 pkt 1 ustawy.