Czy udzielenie pożyczki przez polską spółkę na rzecz Państwa (Pożyczkobiorcy) - spółki nie prowadzącej w Polsce żadnej działalności, nie posiadającej w Polsce oddziałów, ani przedstawicielstw podlega opodatkowaniu podatkiem VAT oraz czy czynność udzielenia pożyczki przez polską spółkę na rzecz Państwa (Pożyczkobiorcy) - spółki nie prowadzącej w Polsce żadnej działalności, nie posiadającej w Polsce
świadczenie usług budowalnych na nieruchomościach położonych w Niemczech nie ma wpływu na zwolnienie podmiotowe Wnioskodawcy, a tym samym na prawidłowość rejestracji do podatku od towarów i usług jako podatnika VAT zwolnionego.
Przy ustalaniu prawa do zwolnienia podmiotowego należy brać pod uwagę wyłącznie wartość opodatkowanej sprzedaży towarów i usług na terytorium kraju. W konsekwencji nie uwzględnia się wartości świadczenia usług, których miejsce opodatkowania znajduje się poza terytorium Polski.
W zakresie określenia miejsca świadczenia i opodatkowania usługi świadczonej przez Wnioskodawcę.
W zakresie zakwalifikowania świadczonych usług za pomocą symulatorów do usług elektronicznych oraz ustalenia ich miejsca świadczenia.
miejsce świadczenia usług dla kontrahentów zagranicznych prowadzących działalność gospodarczą zarejestrowaną do celów podatku od wartości dodanej lub podatku o podobnym charakterze w kraju siedziby znajdującej się poza terytorium Polski
W zakresie zakwalifikowania świadczonych usług za pomocą symulatorów do usług elektronicznych oraz ustalenia miejsca ich świadczenia jak również prawa do ubiegania się o zwrot podatku od wartości dodanej z tytułu nabytej usługi najmu powierzchni galerii.
ustalenie miejsca świadczenia dla usług polegających na obsłudze technicznej i administracyjnej farmy wiatrowej znajdującej się na terytorium Polski.
W zakresie braku stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce.
W zakresie określenia miejsca świadczenia dla nabywanych usług montażu rusztowań, demontażu i dzierżawie rusztowań, montażu platform roboczych oraz dźwigarów kratowych.
W księgach którego roku podatkowego winien być ujęty zaistniały stan faktyczny: w roku 2011, czy w roku 2012?
Czy Wnioskodawca ma prawo do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów podatku należnego z tytułu importu usług w przypadku gdy nabyte usługi wykorzystane zostały dla bezpośredniej korzyści turysty? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 6)
Czy opisane różnice kursowe, powstałe w związku z rozliczeniem z tytułu podatku od wartości dodanej z niemieckim urzędem skarbowym, Spółka powinna zaliczać odpowiednio do przychodów albo kosztów podatkowych w podatku dochodowym od osób prawnych?
1/Czy stanowi wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów tj. zakup samochodu używanego na terytorium innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej opodatkowanego przez dostawcę podatkiem od wartości dodanej na terytorium tego kraju na zasadach odpowiadających regulacjom zawartym w art. 120 ust. 4 ustawy o VAT tj. w systemie marży ?2/Czy wystąpi obowiązek rozliczenia podatku VAT od wewnątrzwspólnotowego
Podatnik świadczy usługi pośrednictwa polegające na wyszukiwaniu klientów dla niemieckiego kontrahenta, który posiada numer identyfikacyjny nadany w Niemczech. Zdaniem pytającego czynności te winny podlegać opodatkowaniu w Niemczech na mocy par. 4 ust. 1 i 2 Rozporządzenia MIn. Fin. z 27 kwietnia 2004 r. (Dz. U. nr97, poz. 970)
Jak opodatkowana jest usługa wewnątrzwspólnotowego transportu towarowgo ?.