W zakresie skutków podatkowych przesunięcia środków pochodzących z darowizny od Pani ojca z Pani konta na wspólne konto Pani i Pani męża i przeznaczenia ich na zakup mieszkania.
W zakresie skutków podatkowych ustanowienia na Pani rzecz nieodpłatnej służebności mieszkania przez Pani syna za zgodą jego żony.
W zakresie skutków podatkowych ustanowienia na Pana rzecz nieodpłatnej służebności mieszkania przez Pana syna za zgodą jego żony.
Skoro spadkodawcy nie pozostawili żadnego majątku (mimo dziedziczenia przez matkę po (…), który widniał/widnieje w KW jako właściciel nieruchomości z zapisem, że jest to niegodne z rzeczywistym stanem prawnym, bowiem nieruchomość nie jest – wg wskazanych informacji – jego własnością lecz Skarbu Państwa) – a wartość spadku (a tym samym podstawy opodatkowania) wynosi zero – to w tej sytuacji nie występuje
W zakresie skutków podatkowych przesunięcia środków pochodzących z darowizn od teścia z konta Pani męża na Pani konto i przeznaczenia ich na spłatę kredytu hipotecznego.
Ustalenie w umowie ceny sprzedaży poniżej wartości rynkowej nieruchomości nie daje podstaw do kwestionowania treści czynności cywilnoprawnej, którą zawarły strony umowy sprzedaży. Ustalenie w umowie sprzedaży ceny jako elementu koniecznego dla zaistnienia stosunku obligacyjnego powoduje, że umowa sprzedaży nie może być uznana za umowę darowizny.
W zakresie opodatkowania prezentów ślubnych otrzymanych w postaci pieniężnej.
Darowizna środków pieniężnych była dokonana przez Pani męża na Pani rzecz, czyli pomiędzy osobami należącymi do grupy osób wymienionych w art. 4a ustawy. Wpłata środków nastąpiła na Pani konto, jako osoby obdarowanej. Tym samym, darowizna ta będzie w całości zwolniona od opodatkowania podatkiem od spadków i darowizn, bo jej dokonanie nastąpiło zgodnie z wymogami ustawodawcy.
Skutki podatkowe otrzymania rekompensaty za mienie pozostawione za granicą.
Otrzymane przez Wnioskodawczynię środki nie wchodziły w skład masy spadkowej (pochodziły ze sprzedaży odziedziczonego udziału w domu), zatem ich nabycie nie podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn
Jeżeli przekroczyła Pani termin 6 miesięcy od dnia zarejestrowania aktu poświadczenia dziedziczenia i w terminie tym nie zgłosiła Pani nabycia swojego udziału w przedsiębiorstwie w spadku (jego składnikach), jest Pani zobowiązana do zapłaty podatku od tych niezgłoszonych przedmiotów na zasadach określonych w wyżej powołanych przepisach dla I grupy podatkowej.
Wnioskodawczyni nabyła w drodze dziedziczenia prawa majątkowe w postaci roszczenia o spłatę przez spółkę cywilną udziału zmarłego męża. Nabycie tego roszczenia podlega opodatkowaniu PSD. To ono wchodzi do masy spadkowej, jako istniejące na dzień śmierci spadkodawcy i podlega opodatkowaniu PSD. Wypłacona kwota spłaty konkretyzuje (określa) natomiast wartość nabytych tytułem dziedziczenia praw majątkowych
Wycofania samochodów ze spółki jawnej i przekazania ich własności do majątków wspólników tej spółki.
Wycofania samochodów ze spółki jawnej i przekazania ich własności do majątków wspólników tej spółki.
Zgłoszenie nabytego spadku po rodzicach na jednym formularzu SD-Z2, ze wskazaniem jako spadkodawcę tylko ojca - mimo wykazania całej masy spadkowej nabytej po obojgu rodzicach - skutkuje obowiązkiem zgłoszenia do US spadku po matce.
W zakresie skutków podatkowych darowizny środków pieniężnych od siostry.
W zakresie skutków podatkowych nabycia w spadku udziału w gospodarstwie rolnym.
W zakresie skutków podatkowych darowizny środków pieniężnych od siostry.
W zakresie skutków podatkowych otrzymywania od małżonka środków pieniężnych na prowadzenie wspólnego gospodarstwa domowego.
W zakresie skutków podatkowych nabycia spadku po siostrze zmarłej we Francji.
W zakresie skutków podatkowych nabycia tytułem darowizny mieszkania własnościowego od rodziców zastępczych.
W zakresie opodatkowania rekompensaty za mienie pozostawione za granicą.