Ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego w sytuacji skorzystania przez najemcę z prawa wykupienia maszyny po upływie okresu najmu oraz określenie podstawy opodatkowania w sytuacji skorzystania przez najemcę z prawa wykupienia maszyny po upływie okresu najmu.
Dotyczy ustalenia, czy: - w ramach zawartej umowy z Klientem prawidłowym momentem rozpoznania przychodu z tytułu wpłaty własnej będzie moment przeniesienia prawa własności nieruchomości na Klienta; - w ramach zawartej umowy z Klientem, prawidłowym momentem rozpoznania przychodu z tytułu rocznych opłat w wysokości 2% lub 3% wartości nieruchomości za każdy rok obowiązywania umowy będzie odpowiednio dzień
W zakresie określenia momentu zaliczenia do kosztów podatkowych Premii zapłaconej przez spółkę na rzecz banku z tytułu nabycia Opcji CAP.
Czy przychód po stronie Wnioskodawcy powstanie dopiero w momencie realizacji Opcji, tj. w momencie wypłaty przez Spółkę Rozliczenia Pieniężnego na rzecz Wnioskodawcy? Czy przychód ten stanowić będzie przychód z kapitałów pieniężnych, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 10 UPDOF, podlegający opodatkowaniu według stawki 19% zgodnie z art. 30b ust. 1 ww. ustawy?
W zakresie skutków podatkowych otrzymania w ramach programu motywacyjnego organizowanego przez spółkę macierzystą opcji menadżerskich uprawniających do zakupu akcji spółki z siedzibą w Luksemburgu.
Czy kwota wynikająca z rozliczenia transakcji (bez odsetek i innych należności ubocznych) powinna zostać zaliczona do kosztów uzyskania przychodów w dniu, na który ujęto ją jako koszt w księgach rachunkowych?
Skutki z tytułu wycen pochodnych instrumentów finansowych przy ustalaniu różnic kursowych wg przepisów o rachunkowości (przychody/koszty uzyskania przychodów)
Skutki podatkowe uczestnictwa w planie opcyjnym, gdy realizacja opcji polega na jednoczesnym nabyciu akcji i ich sprzedaży.
Skutki podatkowe uczestnictwa w planie opcyjnym, gdy realizacja opcji polega na jednoczesnym nabyciu akcji i ich sprzedaży.
VAT - w zakresie rozliczenia ponoszonych kosztów w związku z uczestnictwem pracowników w Programach
1. Czy Spółka ma obowiązek rozpoznania importu usług świadczonych na jej rzecz przez X w związku z uczestnictwem Pracowników w Programach?2. Czy usługi świadczone przez X w związku z uczestnictwem Pracowników w Programach na rzecz Spółki podlegają opodatkowaniu VAT wg stawki 23%?3. Czy Spółce przysługuje prawo do odliczenia VAT z tytułu usług świadczonych na jej rzecz przez X w związku z uczestnictwem
1. Czy Spółka ma obowiązek rozpoznania importu usług świadczonych na jej rzecz przez X w związku z uczestnictwem Pracowników w Programach? 2. Czy usługi świadczone przez X w związku z uczestnictwem Pracowników w Programach na rzecz Spółki podlegają opodatkowaniu VAT wg stawki 23%?3. Czy Spółce przysługuje prawo do odliczenia VAT z tytułu usług świadczonych na jej rzecz przez X w związku z uczestnictwem
1. W stanie faktycznym nr 1 i nr 2 - w którym momencie Spółka była uprawniona do ujęcia w kosztach uzyskania przychodów niekorzystnego wyniku transakcji zabezpieczających - czyli zobowiązania powstającego wobec banku, ujętego jako koszt w księgach?2. W stanie faktycznym nr 3 - czy ujemne różnice kursowe powstające pomiędzy wartością waluty obcej otrzymanej od banku w wykonaniu opcji walutowej rzeczywistej
Podatek od towarów i usług w zakresie rozliczenia ponoszonych kosztów w związku z uczestnictwem pracowników w Programach.
Kursy waluty przy różnicach kursowych oraz moment powstania przychodów i kosztów uzyskania przychodów z tytułu transakcji rzeczywistych i nierzeczywistych typu forward (pochodne instrumenty finansowe)
W sytuacji gdyby doszło do umorzenia całości lub części zobowiązania (tj. kwoty głównej jak i odsetek) Spółki wobec banku, czy kwota umorzonego zobowiązania będzie stanowić przychód dla wspólnika Spółki, tj. osoby prawnej (Spółki z o.o.)? Jeśli tak to w którym momencie przychód ten powinien zostać rozpoznany? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3b)
Czy ewentualne straty wynikające z finalnego rozliczenia (ostateczna wysokość zobowiązania wynikać będzie z porozumienia/ugody pomiędzy Spółką a bankiem) umów opcyjnych zawartych przez Spółkę będą stanowić w odpowiednich proporcjach (wynikających z umowy spółki lub z przepisów prawa) koszty uzyskania przychodów Spółki z o.o. (w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy CIT ? (pytania oznaczone we wniosku
Czy ewentualne straty wynikające z finalnego rozliczenia (ostateczna wysokość zobowiązania wynikać będzie z porozumienia/ugody pomiędzy Spółką a bankiem) umów opcyjnych zawartych przez Spółkę będą stanowić w odpowiednich proporcjach (wynikających z umowy spółki lub z przepisów prawa) koszty uzyskania przychodów Spółki z o.o. (w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy CIT ? (pytania oznaczone we wniosku
w zakresie określenia daty powstania przychodów i momentu potrącenia kosztów uzyskania przychodów z tytułu transakcji na pochodnych instrumentach finansowych typu opcje put
Czy opisany odpłatny transfer praw i obowiązków związanych z opcjami put i call podlega pod opodatkowanie podatkiem od towarów i usług w Polsce?
Skutki podatkowe otrzymania i realizacji opcji od spółki amerykańskiej w ramach uczestnictwa w planie opcyjnym.
Skutki podatkowe otrzymania i realizacji opcji od spółki amerykańskiej w ramach uczestnictwa w planie opcyjnym
Czy w przedstawionym stanie faktycznym, w przypadku transakcji rozliczanych w sposób nierzeczywisty, momentem uzyskania przychodu z tytułu kwoty rozliczenia transakcji forward lub opcji walutowej jest moment faktycznego otrzymania płatności, natomiast wydatek na nabycie opcji będzie stanowić koszt uzyskania przychodów w momencie rozliczenia opcji?
Czy wycena zabezpieczeń walutowych zaliczana do kosztów bilansowych winna być ujmowana w rachunku podatkowym?