Uznanie podziału między Wspólników Spółki in natura, poprzez przeniesienie na każdego ze Wspólników prawa własności do części nieruchomości, w stosunku do udziałów Wspólników, za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Do jakiego źródła przychodów należy zaklasyfikować uzyskane przez Wspólnika Y przychody stanowiące wartość majątku, który Wnioskodawca przekaże Wspólnikowi Y w związku z likwidacją Spółki oraz w jaki sposób powinien zostać ustalony dochód do opodatkowania w związku z przekazaniem Wspólnikowi Y tego majątku; Czy Spółka będzie płatnikiem zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych, tj. podmiotem
Uznanie sprzedaży składników majątkowych Spółki położonych w Gminie A za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, niekorzystającą z wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 u.p.t.u.
Skutki podatkowe rozwiązania spółki jawnej i podziału jej majątku między wspólników z dopłatą na rzecz jednego z nich.
Przekazanie wspólnikowi majątku polikwidacyjnego, który obejmuje jego wierzytelność względem Spółki.
Czy w związku z otrzymanym Aktem o likwidacji Spółki amerykańskiej, Wnioskodawca może zaliczyć wartość wierzytelność odpisaną jako nieściągalna do kosztów uzyskania przychodu na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 25 lit. a ustawy o CIT oraz w którym momencie.
Czy prawidłowe jest stanowisko, że przychody Fundacji z tytułu otrzymania majątku likwidacyjnego spółki zagranicznej będą podlegały zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu zwrotu udziałów w postaci likwidowanego majątku, proporcjonalnie do posiadanych udziałów.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że przychody Fundacji z tytułu otrzymania majątku likwidacyjnego kapitałowych spółek prawa handlowego i Spółek zagranicznych będą podlegały zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Czy Wnioskodawca, przekazując Właścicielowi pozostały po likwidacji Spółki majątek przewyższający koszt nabycia lub objęcia udziałów w Spółce (o którym mowa w art. 12 ust. 4 pkt 22 CIT), będzie uprawniony do zastosowania zwolnienia z opodatkowania takiego transferu podatkiem dochodowym od osób prawnych, na podstawie art. 10 ust. 2 pkt a) Konwencji?
Określenie kosztów nabycia lub objęcia udziałów oraz obowiązków podatnika w związku z wydaniem majątku likwidacyjnego.
Brak opodatkowania podatkiem VAT czynności podziału majątku pozostałego po przeprowadzeniu czynności likwidacyjnych Spółki poprzez przekazanie Wspólnikom pozostałego majątku stanowiącego w całości środki pieniężne.
Określenie kosztów nabycia lub objęcia udziałów oraz obowiązków płatnika w związku z wydaniem majątku likwidacyjnego.
– Skutki podatkowe rozwiązania spółki komandytowej. – Przekazanie majątku rozwiązywanej spółki wspólnikowi spowoduje powstanie przychodu podlegającego opodatkowaniu.
– Skutki podatkowe rozwiązania spółki komandytowej. – Przekazanie majątku rozwiązywanej spółki wspólnikowi spowoduje powstanie przychodu podlegającego opodatkowaniu.
1. Czy z tytułu przekazania przez Wnioskodawcę Właścicielowi części majątku w toku likwidacji Wnioskodawcy, Wnioskodawca osiągnie przychód w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych („CIT”)? 2. Jak należy określić wartość przychodu Wnioskodawcy z tytułu przekazania Właścicielowi w naturze części majątku w toku likwidacji Wnioskodawcy?
Ustalenie czy podział majątku pozostałego po likwidacji spółki komandytowej podlega przepisom dotyczącym cen transferowych, stanowi transakcję kontrolowaną oraz skutki podatkowe ustalenia określonego udziału w majątku likwidacyjnym spółki.
Podział majątku spółki, ustalenie przychodu.
Interpretacja przepisów prawa podatkowego dotycząca podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości powstania przychodu z tytułu podziału majątku w wyniku rozwiązania spółki jawnej.
w zakresie ustalenia, czy wartością udziałów w Spółce projektowej otrzymywanych przez Wnioskodawcę (jako podatnika z art. 3 ust. 2 Ustawy o PDOP) w wyniku Likwidacji dla celów polskiej ewidencji rachunkowej, o której mowa w art. 9 ust. 1 Ustawy o PDOP wymaganej na potrzeby ustalenia dochodu z rozważanego zbycia w przyszłości udziałów w Spółce projektowej, będzie ich wartość rynkowa ustalona przez Wnioskodawcę
Sposób opodatkowania pieniędzy otrzymanych w rezultacie podziału majątku likwidowanej Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością; kwota podstawy do opodatkowania otrzymanych pieniędzy.