W związku z nowymi regulacjami w zakresie odliczenia podatku mam wątpliwość dotyczącą obowiązku skorygowania naliczonego VAT. W styczniu 2013 r. upłynął 150. dzień od dnia upływu terminu płatności faktury za zakupiony przeze mnie towar. W związku z problemami finansowymi zapłaciłam za niego dopiero 15 lutego 2013 r. Czy mam obowiązek skorygować VAT w deklaracji za styczeń 2013 r., mimo iż zapłaciłam
Przedsiębiorstwo świadczące usługi transportu międzynarodowego posiada samochody oddane w leasing operacyjny. Faktury za ratę leasingową są wystawiane w ten sposób, że jeśli np. data wystawienia przypada w lutym, to data sprzedaży i termin płatności przypadają w marcu. W jakim miesiącu dla celów VAT rozliczyć tę fakturę?
Jak Wnioskodawca powinien rozliczyć opłatę wstępną (czynsz inicjalny)? Czy może ten wydatek (32.000 zł) zaliczyć jednorazowo w całości do kosztów uzyskania przychodów w dacie wystawienia faktury VAT, tj. 21 marca 20012 r.?
Czy wstępną opłatę leasingową można zaliczyć do kosztów prowadzonej działalności gospodarczej jednorazowo w dacie wystawienia faktury VAT?
Czy czynsz inicjalny, opłatę za wycenę i opłatę manipulacyjną przy stosowaniu uproszczonej metody ewidencjonowania zdarzeń gospodarczych Wnioskodawca mógł odnieść w koszty jednorazowo w dacie wystawienia dokumentów?
Czy opłatę wstępną, czynsz inicjalny, czynsz zerowy i opłatę manipulacyjną można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu w momencie ich poniesienia czy proporcjonalnie do czasu trwania umowy leasingu operacyjnego?
Czy w razie zbycia nieruchomości przez Wnioskodawcę po 12 miesiącach zameldowania w niej będzie mógł skorzystać z ulgi, o jakiej mowa w art. 21 ust. 1 pkt 126 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w brzmieniu obowiązującym do 31 grudnia 2008 r.?
Czy Wnioskodawca ma prawo poniesiony wydatek w postaci czynszu inicjalnego zaliczyć w całości w kwocie netto jednorazowo w koszty uzyskania przychodu?
Czy Wnioskodawca postąpił prawidłowo zaliczając jednorazowo w ciężar kosztów uzyskania przychodów w momencie poniesienia opłatę wstępną - część kapitałową, która stanowi pierwszą ratę wynagrodzenia z tytułu umowy leasingu na podstawie art. 23b ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy w razie wystąpienia powyżej opisanych okoliczności, w których korzystający jest zobowiązany do zapłaty odszkodowania, Spółka powinna zaliczyć do przychodu kwotę odszkodowania w momencie faktycznego otrzymania odszkodowania (metoda kasowa), czy też w momencie wymagalności tej kwoty, choćby Spółka w ogóle tej kwoty nie otrzymała (zasada memoriałowa)?
Kiedy powstaje obowiązek podatkowy na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych w stosunku do należności, przysługujących Spółce wobec korzystającego, stanowiących - zdaniem Wnioskującego - odszkodowanie z tytułu rozwiązania umów leasingu, bądź naruszenia postanowień ogólnych warunków umowy leasingu?