Rozliczenie usługi dodatkowego badania oraz montażu dodatkowego elementu oraz przeliczenie kursu walut w związku z wykonaniem tych czynności.
Ewidencjonowanie wydatków związanych ze świadczeniem usług medycznych w podatkowej księdze przychodów i rozchodów.
moment opodatkowania przychodu z pozarolniczej działalności gospodarczej
W zakresie prawidłowości zaewidencjonowania nabytych lokali w PKPiR jako towary handlowe.
Wnioskodawca nie ma obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej sprzedaży za pomocą biletomatów biletów na przejazd autobusami komunikacji miejskiej na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych, zgodnie z § 2 ust. 1 w związku z poz. 40 załącznika do rozporządzenia. Wnioskodawca nie dokonuje sprzedaży usług, o których mowa w § 4 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia
sposobu prowadzenia dokumentacji w celu zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania za pomocą kasy rejestrującej oraz momentu powstania obowiązku podatkowego dla dostawy towarów w przypadku, gdy płatność za towary dokonywana jest z góry przelewem na rachunek bankowy
W zakresie sposobu ewidencjonowania poniesionych wydatków w podatkowej księdze przychodów i rozchodów oraz obowiązku ich ujmowania w spisie z natury.
Zwolnienie z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (pytanie oznaczone we wniosku nr 4)
Ujmowanie poniesionych wydatków w podatkowej księdze przychodów i rozchodów.
obowiązek ewidencjonowania za pomocą kasy rejestrującej rozliczeń kosztów paliwa pomiędzy Wnioskodawcą a pracownikami - określenie momentu obowiązku zaewidencjowania za pomocą kasy rejestrującej rozliczeń kosztów paliwa stanowiących dostawę towarów pomiędzy Spółką a pracownikami
Kurs wg jakiego należy przeliczyć wpływy dokonane w walucie obcej z tytułu czynności rejestrowane przy zastosowaniu kasy fiskalnej.
Moment ewidencjonowania na kasie rejestrującej obrotu z tytułu usług budowlanych dokumentowanych fakturą z odroczonym terminem płatności.
Momentu ewidencjonowania z terminem późniejszym obrotu na kasie rejestrującej w sytuacji kiedy nie ma możliwości zarejestrowania w kasie fiskalnej operacji w dniu wpływu na konto.
Sposób ewidencjonowania obrotu na kasie rejestrującej, moment ewidencjonowania obrotu z tytułu sprzedaży wysyłkowej na kasie rejestrującej, moment ewidencjonowania obrotu z tytułu sprzedaży za pobraniem na kasie rejestrującej oraz moment ewidencjonowania obrotu za który płatność następuje przelewem na konto w czasie gdy firma nie pracuje.
Czy środki medyczne wykorzystywane do wykonywania usług stomatologicznych należy uznać za materiały podstawowe lub pomocnicze, w świetle definicji z § 3 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów, i czy należy je ujmować w spisie z natury sporządzanym zgodnie z § 28 ww. rozporządzenia?
Czy materiały jednorazowego użytku zużywane przy badaniach lekarskich laryngologicznych: wzierniki uszne, leki (krople, maści, tabletki, itp.), szpatułki, kompresy, materiały opatrunkowe oraz wykorzystywane przy badaniach lekarskich alergologicznych: leki, testy, nożyki (lancety) do testów, ustniki, należy zakwalifikować do materiałów podstawowych lub materiałów pomocniczych podlegających ujęciu w
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie sposobu ewidencjonowania wydatków w prowadzonej podatkowej księdze przychodów i rozchodów.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie sposobu ewidencjonowania wydatków w prowadzonej podatkowej księdze przychodów i rozchodów.
Momentem uzyskania przychodu jest dzień otrzymania informacji o prowizji to uzyskany przychód należy przeliczyć na złote według średniego kursu walut obcych ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień otrzymania informacji o prowizji (a nie dzień poprzedzający dzień wystawienia faktury).
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązku ujmowania w spisie z natury wskazanych we wniosku środków medycznych wykorzystywanych do świadczenia usług dentystycznych.
usługi elektroniczne miejsce świadczenia, ewidencjonowanie za pomocą kasy rejestrującej
Czy środki medyczne wykorzystywane podczas wykonywania usług stomatologicznych i ortodontycznych spełniają wymogi definicji zawartej w § 3 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów oraz czy należy ujmować środki te w spisie z natury zgodnie z § 28 ww. rozporządzenia?