Miejsce opodatkowania usług prawniczych oraz obowiązek wykazywania ww. usług w ewidencji na podstawie art. 109 ust. 3a ustawy.
Kwestia wykazania w ewidencji podatku VAT według wartości wskazanej na fakturach zaliczkowych w związku ze sprzedażą dwóch autobusów turystycznych.
Możliwość zastosowania do sprzedaży platynowych sztabek, oraz platynowych monet procedury szczególnej VAT-marża w myśl art. 120 ust. 4 ustawy, a także prawo do dokonania korekty podatku należnego z tytułu sprzedaży ww. towaru z uwagi na zmianę w określeniu podstawy opodatkowania.
Określenie podstawy opodatkowania z tytułu zbycia przez małżonków udziałów w działkach (bez nakładów poniesionych przez dzierżawców) oraz podmiotu zobowiązanego do zafakturowania, zaewidencjnowania i zadeklarowania sprzedaży.
ustalenia dostawy, której należy przyporządkować transport towarów (tzw. dostawy ruchomej), określenia miejsca świadczenia (opodatkowania) dostaw realizowanych w ramach transakcji łańcuchowych, obowiązku wykazania dostawy pomiędzy Spółką a Odbiorcą w deklaracji VAT oraz udokumentowania ww. dostawy fakturą
w zakresie braku obowiązku stosowania mechanizmu podzielonej płatności oraz braku oznaczenia faktur sprzedaży kodem identyfikującym w ewidencji JPK_VAT
Obowiązek umieszczania na fakturach dokumentujących sprzedaż benzyny alkilatowej, benzyny lotniczej oraz benzyny rajdowej adnotacji „mechanizm podzielonej płatności” oraz stosowanie w odniesieniu do faktur dokumentujących sprzedaż tych towarów oznaczenia „MPP” w ewidencji podatkowej JPK_V7M
Brak obowiązku zawarcia oznaczenia „mechanizm podzielonej płatności” w fakturach i w pliku JPK_V7M.
28 kwietnia 2012 r. weszła w życie ustawa o timeshare. Na jej podstawie przedsiębiorcy mogą zawierać z konsumentami cztery rodzaje umów. Przychody ze świadczenia usług na podstawie tych umów podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym, a same usługi mogą podlegać opodatkowaniu VAT. W artykule tym omawiamy zasady opodatkowania obowiązujące w tym zakresie.
Jaką stawkę VAT stosować ewidencjonując sprzedaż na kasie fiskalnej, w tym wypadku kwotę 8.000 zł podaną w przykładzie?
Czy można nie prowadzić ewidencji, o której mowa w art. 119 ust. 3 pkt 4 i tym samym opodatkować usługę turystyki na zasadach ogólnych?
dotyczy ewidencjonowania sprzedaży komisowej samochodów używanych w systemie marży za pomocą kasy fiskalnej
Czy wyliczenie marży powinno dokonywać się dla kokretnego turnusu turystycznego czy dla każdego nabywcy z osobna ?.
Ustalenie limitu uprawniającego do zwolnienia z obowiązku stosowania kasy rejestrującej w przypadku świadczenia usług dla których podatnik będzie opodatkowany w kraju członkowskim.
W jaki sposób komisant powinien opodatkować transakcję komisu, jeżeli towar został wstawiony do komisu przez osobę, nie będącą podatnikiem?W jaki sposób ewidencjonować taką sprzedaż za pomocą kasy fiskalnej?
Kiedy powstaje obowiązek podatkowy w podatku VAT i PDOP od wystawianych przez Spółkę faktur sprzedaży w zakresie najmu lokalu oraz refakturowanych kosztów energii? Jak prawidłowo ująć faktury zakupu energii i dotyczącej najmu w ewidencji VAT?
Czy należy instalować kasy fiskalne we wszystkich punktach sprzedaży, w których dokonywana jest sprzedaż usług, nie korzystających ze zwolnienia z ewidencjonowania, u podatnika obowiązanego do jej prowadzenia za pomocą kas rejestrujących - czy wystarczy jedna kasa zainstalowana w siedzibie firmy?