Czy wydatki poniesione przez Spółkę z tytułu zakupu Domeny powinny być rozliczane w rachunku CIT, na zasadzie podatkowych odpisów amortyzacyjnych od wartości niematerialnych i prawnych w rozumieniu art. 16b ust. 1 ustawy o CIT; - czy wydatki poniesione przez Spółkę z tytułu zakupu Domeny stanowią pośredni koszt podatkowy potrącalny w dacie jego poniesienia, czyli ujęcia dowodu księgowego dokumentującego
Ustalenie czy wydatki poniesione przez Spółkę z tytułu zakupu domen internetowych stanowią pośrednie koszty podatkowe Spółki, ujmowane w czasie, proporcjonalnie do długości okresu którego dotyczą zgodnie z art. 15 ust. 4d ustawy o CIT.
czy prawidłowe jest stanowisko, że w opisanym modelu działalności Spółka osiąga przychód w rozumieniu przepisów Ustawy o CIT w ostatnim dniu okresu rozliczeniowego niezależnie od daty faktycznego rozliczenia (potrącenia) należnego wynagrodzenia
powstanie obowiązku podatkowego w związku z cesją Domeny internetowej i świadczeniem usług dotyczących wdrożenia Domen, a także udokumentowanie ww. czynności.
w zakresie możliwości skorzystania z preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej
momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu sprzedaży domeny internetowej
ustalenie momentu powstania przychodu z tytułu sprzedaży domeny internetowej
Czy zakup portalu internetowego można uznać za nabycie usług i ująć jednorazowo w koszty uzyskania przychodów w momencie jego poniesienia?
W zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów poniesionych przez Wnioskodawcę (komplementariusza spółki komandytowej) kosztów sprzedaży lokali mieszkalnych w związku z realizacją projektu budownictwa mieszkaniowego.
Mając powyżej przedstawiony stan faktyczny na względzie i zakładając, iż Spółka po spełnieniu wszystkich wymogów formalnych wynikających z umowy o dofinansowanie otrzyma od PARP dofinansowanie w postaci częściowego zwrotu kosztów, czy na tej podstawie otrzymane środki pomocowe, jako zwrot poniesionych wydatków, nie będą stanowiły przychodu, albowiem stosownie do treści art. 12 ust. 4 pkt 6a ustawy
Interpretacja dotyczy podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Czy zakup domen zarówno od firmy mającej siedzibę w Stanach Zjednoczonych, jak i podatnika unijnego powinien być traktowany na potrzeby podatku VAT jako import usług?
Czy koszt zakupu domeny internetowej można jednorazowo zaliczyć w ciężar kosztów uzyskania przychodów w momencie jego poniesienia?