Opodatkowanie odsprzedaży bonu różnego przeznaczenia, który ma postać alfanumerycznego ciągu znaków.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT otrzymania środków pieniężnych na pokrycie kosztów nagród rzeczowych. Moment powstania obowiązku podatkowego w związku z wydaniem nagród rzeczowych. Ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej wydania nagród rzeczowych.
Dotyczy ustalenia, czy w przypadku sprzedaży rzeczy lub wykonania usługi opłaconych za pomocą Tokenu, będącego bonem różnego przeznaczenia (MPV) przychód podatkowy w CIT powstaje w momencie przedstawienia Tokenu do umorzenia (spalenia), a nie wcześniejszej zapłaty za wyemitowany Token.
Uznania opisanych świadczeń za usługi telekomunikacyjne, ustalenia miejsca świadczenia i opodatkowania dokonywanych świadczeń związanych z kartami eSIM oraz wykazywania w deklaracji podatkowej.
Korekta rozliczeń podatkowych w podatku VAT dotycząca sprzedaży bonów różnego przeznaczenia (Tokenów) powinna zostać dokonana poprzez dokonanie korekty pierwotnego pliku JPK_VAT z deklaracją, w której wykazano fakturę dokumentującą ww. sprzedaż.
Ustalenia miejsca świadczenia i opodatkowania usług polegających na sprzedaży samych kart SIM tj. bez doładowania, sprzedaży samych kart SIM już doładowanych pakietem danych, Sprzedaży samych doładowań do kart SIM zawierających pakiety danych umożliwiających korzystanie z internetu i / lub jednostki taryfowe do wykorzystania na usługi telekomunikacyjne świadczone przez Operatora (tj. rozmowy / SMSy
Spółka jest zobowiązana do rozpoznania przychodu podatkowego z tytułu sprzedaży Bonów na rzecz Klientów w momencie uregulowania należności i do uznania za koszty uzyskania przychodu w dacie ich poniesienia wydatków udokumentowanych notami księgowymi związanych z wykonanymi przez Partnerów świadczeniami, za które zapłata została dokonana z wykorzystaniem Bonów
Czy przepis art. 4a pkt 10 updop należy interpretować w ten sposób, że w celu ustalenia, czy Bank posiadał w latach podatkowych 2018-2021 oraz posiada w 2022 r. i będzie posiadał w kolejnych latach podatkowych status „małego podatnika”, przy obliczaniu wysokości „przychodów ze sprzedaży” uzyskiwanych przez Bank każdorazowo w roku podatkowym poprzedzającym dany rok podatkowy należało pominąć/należy
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego dla stosowania bonów jednego przeznaczenia.
Wydawane klientom karty będą stanowiły bony różnego przeznaczenia. Obowiązek podatkowy w odniesieniu do nich będzie powstawał w momencie faktycznej dostawy towarów lub faktycznego świadczenia usług dokonanych w zamian za bon.
W momencie dokonania sprzedaży Bonów przez Spółkę na rzecz Klientów nie dojdzie do powstania przychodu podatkowego po stronie Spółki.
Uznanie przekazania (sprzedaży) Tokenów do nabywców za transfer bonów różnego przeznaczenia oraz określenia momentu powstania obowiązku podatkowego.
dotyczy ustalenia, czy: - przychód z tytułu sprzedaży rzeczy lub wykonania usługi za pomocą bonu różnego przeznaczenia powstaje w momencie wykorzystania w/w bonu; - w przypadku niewykorzystania bonu różnego przeznaczenia w całości bądź w części w jakiej dacie należy rozpoznać przychód podlegający opodatkowaniu.
czy: 1. Bank prawidłowo określił przychody osiągnięte w roku 2020 i 2021 przy ustalaniu statusu „małego podatnika” pomijając wartości nominalne przy zakupie i wykupie bonów pieniężnych oraz pomijając wartości nominalne przy zakupie obligacji skarbowych, obligacji P, obligacji B i sprzedaży obligacji skarbowych, 2. przy wyznaczaniu statusu „małego podatnika” Bank powinien z przychodów ze sprzedaży w
Określenie wartości przychodu ze sprzedaży przy określaniu statusu małego podatnika.
Sprzedaż Tokenów do nabywców w zamian za walutę fiducjarną lub walutę wirtualną należy traktować jako transfer bonu różnego przeznaczenia. Tym samym obowiązek podatkowy powstaje w momencie faktycznego wykonania usługi lub dostawy towarów opłaconych Tokenem.
Określenie wartości przychodu ze sprzedaży przy określaniu statusu małego podatnika.
uznanie voucherów/kart podarunkowych za bon różnego przeznaczenia w rozumieniu art. 2 pkt 44 ustawy o podatku od towarów i usług i określenia momentu powstania obowiązku podatkowego oraz niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT niewykorzystanych voucherów/kart podarunkowych lub ich niewykorzystanej części.
uznanie bonów za bony różnego przeznaczenia, braku opodatkowania ich transferu przez Wnioskodawcę oraz braku opodatkowania kwoty jaką Wnioskodawca otrzymuje z tytułu transferu bonów na podstawie art. 8b ust. 2 ustawy
w zakresie ustalenia: 1. czy transakcje nabycia i odkupienia jednostek uczestnictwa X oraz przychód będący wynikiem tych operacji mają wpływ na limit przychodów ze sprzedaży, decydujący o statusie „małego podatnika”, w rozumieniu art. 4a pkt 10 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, 2. czy wartości papierów wartościowych utrzymywanych do terminu zapadalności, tj. bonów pieniężnych NBP, obligacji
uznanie Foodkart za bony jednego przeznaczenia i ich rozliczanie oraz nieuznanie Foodkart za bony i ich rozliczanie.