Możliwość korzystania ze zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 157 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wypłaty świadczenia oraz mienia w związku z rozwiązaniem fundacji rodzinnej.
Skutki podatkowe wypłaty świadczenia z fundacji rodzinnej po zawarciu związku małżeńskiego.
Nabycie świadczenia „przygotowania nowej produkcji w zakładzie Spółki” daje klientowi możliwość nabywania w przyszłości specyficznych wyrobów o zweryfikowanej wysokiej jakości zgodnej z jego oczekiwaniami, co stanowi dla niego korzyść związaną z prowadzona działalnością gospodarczą. Klient na rzecz którego Spółka świadczy „przygotowanie nowej produkcji w zakładzie Spółki” będzie wobec tego beneficjentem
Skutki podatkowe wniesienia udziałów do funduszu założycielskiego fundacji rodzinnej oraz możliwość zastosowania zwolnienia przedmiotowego dla świadczeń otrzymywanych od fundacji rodzinnej.
Dotyczy ustalenia: - czy w związku z likwidacją fundacji rodzinnej, dokonując przekazania nieruchomości zakupionych od beneficjentów lub innych składników majątku nabytych w trakcie trwania fundacji rodzinnej, wartością podatkową, w rozumieniu art. 24q ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „ustawa o CIT”), będzie kwota środków pieniężnych wniesiona przez fundatora na zwiększenie
Skutki podatkowe wniesienia udziałów do fundacji rodzinnej oraz zastosowania zwolnienia w związku z otrzymaniem świadczeń od fundacji rodzinnej.
Odpowiedzią na potrzebę zapewnienie bezpiecznego i efektywnego przekazywania majątku następnym pokoleniom jest ustawa z 26 stycznia 2023 r. o fundacji rodzinnej (dalej ustawa). Obowiązująca od 22 maja 2023 r. ma zaspokajać także potrzeby przedsiębiorców w zakresie oddzielenia niektórych składników majątku od bieżącej działalności gospodarczej i umożliwić czerpanie z nich korzyści przyszłym pokoleniom
Skutki podatkowe związane z posiadaniem statusu beneficjenta trustu.
Mżliwość odzyskania/obniżenia kwoty podatku należnego w związku z realizacją projektu pn. Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii, wzrost jakości życia i bezpieczeństwa przestrzeni publicznej w zakresie oświetlenia miejsc niebezpiecznych i newralgicznych na terenie miasta ().
Możliwość odzyskania/obniżenia kwoty podatku należnego w związku z realizacją projektu pn. Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii, wzrost jakości życia i bezpieczeństwa przestrzeni publicznej w zakresie oświetlenia miejsc niebezpiecznych i newralgicznych na terenie miasta ().
Czy wolne od podatku dochodowego od osób prawnych jest finansowanie otrzymane z 7 Programu Ramowego na rzecz badań i Rozwoju Komisji Europejskiej na realizację projektów badawczych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 23 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych?
zwolnienia przedmiotowego z opodatkowania dochodu uzyskanego z tytułu wspólnotowych środków pomocowych za prace badawcze w ramach Projektu 7 Programu Ramowego U.E.
Opodatkowanie czynności udostępnienia testowej wersji usługi M. adresatom działań marketingowych w związku ze świadczeniem kompleksowych usług marketingowych na rzecz zleceniodawcy oraz miejsca świadczenia usług marketingowych.
W okolicznościach zaistniałego stanu faktycznego w dniu wpływu na rachunek bankowy Beneficjenta (Spółki) kwota dofinansowania w formie zwrotnego, bezpośredniego wkładu finansowego ze środków Programu stanowiła po stronie Beneficjenta (Spółki) przychód podatkowy na gruncie art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Mając powyżej przedstawiony stan faktyczny na względzie i zakładając, iż Spółka po spełnieniu wszystkich wymogów formalnych wynikających z umowy o dofinansowanie otrzyma od PARP dofinansowanie w postaci częściowego zwrotu kosztów, czy na tej podstawie otrzymane środki pomocowe, jako zwrot poniesionych wydatków, nie będą stanowiły przychodu, albowiem stosownie do treści art. 12 ust. 4 pkt 6a ustawy
Dotyczy określenia momentu powstania przychodu w związku z otrzymaniem przez beneficjenta bezzwrotnej pomocy środków na realizację świadczonych usług w projekcie z góry w formie transz zaliczkowych na podstawie zatwierdzonego harmonogramu płatności stanowiącego załącznik do umowy?
Kiedy należy zaliczyć do przychodów dotacje otrzymane na powiększenie kapitału funduszu pożyczkowego oraz funduszu poręczeniowego ?