Możliwość dokonania jednorazowego odpisu amortyzacyjnego nabytego systemu fotowoltaicznego.
Ustalenie czy Pokoje Zagadek (escape room) nie stanowią środków trwałych, i czy stanowią koszty uzyskania przychodów potrącalne w dacie ich poniesienia.
Kupiłem betoniarkę samochodową. Jakie KŚT jest prawidłowe dla takiego pojazdu? Jakimi metodami mogę ją amortyzować?
21 października 2022 r. MF poinformowało o udostępnieniu zaktualizowanej wersji testowej Aplikacji Podatnika KSeF. Umożliwia ona m.in. wystawianie i odbieranie faktur z KSeF oraz podgląd faktur. Aktualizacja uwzględnia uwagi i sugestie zgłoszone podczas testów. Od 1 stycznia 2023 r. będą obowiązywać nowe, minimalne stawki podatku od środków transportowych. Nowe stawki będą wyższe od obowiązujących
W VAT, CIT, PIT i ustawie o rachunkowości obowiązują limity kwotowe, które muszą być zachowane, aby podatnik posiadał określony status albo mógł stosować określone w tych przepisach rozwiązania. Limity te są określone w euro i należy je corocznie przeliczać na złote według średniego kursu NBP obowiązującego w pierwszym dniu roboczym października. W przypadku sprzedaży e-commerce i importu towarów do
1. Czy nakłady na zakup i montaż urządzeń fotowoltaicznych można potraktować jako osobny (winno być: „odrębny”) środek trwały. 2. Czy zgodnie z art 16k ust. 7-13 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych ww. instalacja może zostać zamortyzowana jednorazowo.
Dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie pojęcia małego podatnika oraz możliwości zastosowania jednorazowej amortyzacji. Brak możliwości zastosowania jednorazowego odpisu amortyzacyjnego przez wspólników spółki cywilnej ze względu na przekroczenie limitu przychodu 2 000 000 euro przez spółkę cywilną.
możliwość dokonania jednorazowego odpisu amortyzacyjnego nabytego systemu fotowoltaicznego
Możliwość dokonania jednorazowego odpisu amortyzacyjnego nabytego systemu fotowoltaicznego
możliwość dokonania jednorazowego odpisu amortyzacyjnego nabytego systemu fotowoltaicznego
Przedsiębiorca ma status małego podatnika. Kupił środek trwały zaliczony do grupy 3-8 KŚT i dokonał jego jednorazowej amortyzacji. Problem polega na tym, że wartość tego środka trwałego przekracza limit jednorazowej amortyzacji o kilkadziesiąt tysięcy złotych. Co zrobić z tą nadwyżką?