Dotyczy ustalenia: - czy koszty związane z podróżami służbowymi powinny zostać zakwalifikowane jako ukryte zyski w rozumieniu art. 28m ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą i opodatkowane ryczałtem od dochodów spółek na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 2 i 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, - czy koszty reklamy - marketingowe
Czy poniesiony przez Spółkę koszt zorganizowania Premiery, w zakresie przypadającym na Wnioskodawcę i pokrytym przez niego, należy całościowo uznać za wydatek stanowiący koszt uzyskania przychodów, zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Organizowanie kompleksowych usług organizacji imprez w formie pakietu.
Obowiązek stosowania przez Wnioskodawcę proporcji, o której mowa w art. 86 ust. 2a ustawy o VAT oraz możliwości odliczenia podatku na podstawie współczynnika proporcji z art. 90 tej ustawy.
możliwość oraz moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu dla celów podatku dochodowego od osób prawnych wydatków poniesionych przez Wnioskodawcę w związku z organizacją Światowego Dnia Wody
Czy Spółka ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wszystkie wydatki poniesione na organizację mini targów?
podatku od towarów i usług w zakresie traktowania usług publikacji kolejnego artykułu w materiałach konferencyjnych jako usługi pomocniczej do usług wstępu na imprezy naukowe i edukacyjne, wymienione w art. 28g ustawy o VAT, których miejscem świadczenia jest miejsce, w których te imprezy faktycznie się odbywają.
Czy podatnik prawidłowo wykazał przychód z imprezy turystycznej w dniu jej zakończenia, czyli 3 stycznia 2015 r.?
W odniesieniu do nabytego trofeum należy wskazać, że w sytuacji gdy przedmiotem sprzedaży na rzecz myśliwego będzie impreza turystyczna-polowanie i w cenę tej imprezy zostanie wkalkulowana wartość zdobytego trofeum, art. 119 ustawy będzie miał zastosowanie.
Czy wszystkie wydatki na organizację Maratonu, stanowić będą dla Spółki koszty uzyskania przychodów, w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz.U. 2011 r., Nr 74, poz. 397, ze zm.; dalej: ustawa o PDOP)?
Czy wydatki, jakie ma ponieść Spółka na organizację Maratonu stanowić będą koszty uzyskania przychodów w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Opłatę za uczestnictwo w konferencjach pracowników dydaktyczno naukowych, należy traktować jako płatność za usługę wstępu na imprezę naukową.
Opłatę za uczestnictwo w konferencjach pracowników dydaktyczno naukowych, należy traktować jako płatność za usługę wstępu na imprezę naukową.
zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z uroczystością jubileuszową
1.Czy koszt organizacji spotkania firmowego w kwocie netto jest kosztem podatkowym? 2.Czy w przypadku konieczności naliczenia VAT należnego od kwoty netto zorganizowanego spotkania, kwota tego VAT będzie kosztem podatkowym.? 3.Czy w przypadku, gdy kwota VAT wykazana na fakturze dotyczącej zorganizowania spotkania firmowego, nie podlega odliczeniu, będzie ta kwota VAT kosztem podatkowym?
Obłożenie podatkiem VAT sprzedaży biletów na imprezy masowe odbywające się poza granicami kraju.
Określenie stawki podatku dla odsprzedaży biletów na imprezy masowe odbywające się poza granicami kraju gdy odsprzedaż jest obciążana marżą w stosunku do ceny zakupu biletów.
Określenia stawki podatku dla odsprzedaży biletów na imprezy masowe odbywające się poza granicami kraju w sytuacji gdy Spółka uzyskuje prowizję za odsprzedane bilety.