Opodatkowanie dochodów pochodzących z działalności gospodarczej osiągniętych z realizacji nowej inwestycji określonej w decyzji o wsparciu.
Zakup i sprzedaż wielu nieruchomości spowodowanych zmianą miejsca pracy i zamieszkania.
Ustalenie, czy w odniesieniu do należności wypłaconych Podmiotom, posiadającym siedzibę działalności gospodarczej poza terytorium Polski, z tytułu zakupu biletów lotniczych zastosowanie znajdzie art. 21 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w brzmieniu obowiązującym przed dniem 12 sierpnia 2017 r., a tym samym Wnioskodawca występował w charakterze płatnika zobowiązanego do naliczenia,
Ustalenie, czy zakup subskrypcji rocznej od firmy posiadającej swoją siedzibę w HongKongu wymaga pobrania podatku u źródła przez firmę Wnioskodawcy.
Koszty uzyskania przychodów (koszty nabycia i nakłady) z tytułu sprzedaży nieruchomości oraz możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego (spłata kredytu zaciągniętego na budowę na sprzedanej nieruchomości budynku mieszkalnego oraz zakup nowego lokalu mieszkalnego).
opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową
W zakresie skutków podatkowych odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego nabytego w drodze spadku i nieodpłatnego działku spadku po rodzicach.
w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box)
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie sposobu opodatkowania uzyskiwanych przychodów z najmu lokali mieszkalnych.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia 100% podatku naliczonego wykazanego w treści faktur zaliczkowych dokumentujących zakup nieruchomości (lokalu mieszkalnego); okresu rozliczenia, za jaki przysługuje Wnioskodawczyni prawo do odliczenia podatku naliczonego wykazanego w fakturach zaliczkowych dokumentujących zakup nieruchomości (lokalu mieszkalnego); sposobu wykazania podatku należnego
Dochód uzyskany w 2020 r. ze sprzedaży udziałów w prawie własności mieszkania stanowiący różnicę pomiędzy przychodem określonym zgodnie z art. 19 a kosztami uzyskania przychodu o których mowa w art. 22 ust. 6c i 6d podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym na zasadach określonych w art. 30e ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.
Czy przeznaczenie przez Wnioskodawczynię środków pieniężnych pochodzących ze sprzedaży mieszkania częściowo na nabycie innego mieszkania, zaś w pozostałej części na wybudowanie części mieszkalnej w budynku mieszkalno-usługowym, uprawniać będzie Wnioskodawczynię do skorzystania ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 w zw. z ust. 25 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Skoro dom w Norwegii został nabyty w trakcie trwania małżeństwa za wspólne środki i pomiędzy małżonkami istniała wspólność majątkowa małżeńska, to stanowi on również współwłasność Wnioskodawczyni. W związku z powyższym Wnioskodawczyni przeznaczając środki pieniężne ze sprzedaży lokalu mieszkalnego położonego w Polsce przed upływem 5 lat licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie
Cel nabycia lokalu mieszkalnego przez Wnioskodawcę pozwala uznać, że zostanie on nabyty przez niego na własne cele mieszkaniowe w rozumieniu przepisu art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Zakup lokalu mieszkalnego (udziału w nim) za środki uzyskane ze sprzedaży w 2018 r. spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego stanowi wydatek na własny cel mieszkaniowy
Czy uzyskany przychód ze sprzedaży nieruchomości będzie korzystał ze zwolnienia podatkowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o PIT, w związku wydatkowaniem środków na własne cele mieszkaniowe?
w zakresie skutków podatkowych zaciągnięcia wraz z rodzicami i spłaty przez rodziców kredytu przeznaczonego na nabycie lokalu mieszkalnego.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego - zakup dwóch nieruchomości
Czy przeznaczenie środków ze sprzedaży prawa własności lokalu w części, która podlega opodatkowaniu (sprzedaż przed upływem 5 lat od dnia nabycia) oraz będącego majątkiem odrębnym Wnioskodawczyni, na zakup nowego lokalu mieszkalnego oraz spłatę zaciągniętego wraz z mężem kredytu hipotecznego na zakup wspólnego domu objętego współwłasnością małżeńską, będzie podlegało zwolnieniu z obowiązku zapłaty
Przeznaczenie przychodu ze sprzedaży otrzymanego w drodze darowizny lokalu mieszkalnego (udziału w spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu) w ciągu dwóch lat liczonych od końca roku podatkowego, w którym nastąpiło zbycie na cele wskazane w art. 21 ust. 25 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, czyli: na zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych realizowanych poprzez zakup od matki
Czy w związku z przedstawioną sytuacją Wnioskodawczyni będzie mogła zakupiony nowy lokal mieszkalny przez jakiś czas wynajmować biorąc pod uwagę, że po ustabilizowaniu się Jej sytuacji życiowej będzie w nim mieszkać (lokal mieszkalny kupuje dla siebie)? Jakie są przepisy w tej kwestii? Czy w związku z tym będzie miało zastosowanie zwolnienie z ulgi podatkowej (art. 21 ust. 1 pkt 131 i art. 21 ust.
Czy Wnioskodawca może obniżyć osiągnięty przychód z działalności gospodarczej o koszty związane z zakupem sprzętu zimowego oraz kursów i szkoleń w zakresie nauki narciarstwa?
Możliwość zastosowania zwolnienia przedmiotowego, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w sytuacji gdy dochód z wynajmu lokalu mieszkalnego - nabytego za środki finansowe ze sprzedaży udziału w lokalu mieszkalnym nabytego w drodze spadku zostanie przeznaczony na spłatę kredytu.