Czy w związku z przedterminowym rozwiązaniem Umowy i zwrotem przedmiotu Umowy Wydzierżawiającemu Wnioskodawca powinien zaliczyć niezamortyzowaną część wartości początkowej hali produkcyjnej, pomniejszoną o niespłaconą część, do kosztów niestanowiących kosztów uzyskania przychodów na podstawie ustawy o PDOP?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów
1. Czy zawarte przez Spółkę umowy sponsoringu, o których mowa powyżej, mogą stanowić dla Spółki koszt uzyskania przychodu? 2. W przypadku twierdzącej odpowiedzi na pytanie pierwsze, czy koszt, o którym mowa w pytaniu pierwszym, będzie stanowił dla Spółki koszt działalności inwestycyjnej (koszt budowy środka trwałego)?
W jaki sposób Spółka powinna ustalić koszt uzyskania przychodów w sytuacji zbycia wszystkich bądź niektórych składników majątkowych nabytych w wyniku likwidacji Spółki X? Spółka prosi o uwzględnienie przez organ podatkowy dwóch sytuacji tj. przypadku, w którym składniki majątkowe nabyte w związku z likwidacją Spółki X będą stanowić środki trwałe u Spółki, jak również sytuacji, w której składniki majątkowe
W jaki sposób Spółka powinna ustalić wartość początkową środków trwałych nabytych w wyniku likwidacji Spółki X?
1. Jaką wartość początkową należy przyjąć z faktury zakupu przy wprowadzeniu samochodu do ewidencji środków trwałych netto czy brutto, czy też zgodnie z art. 22g ust. 13 pkt 5? 2. Czy należy uwzględnić wysokość odpisów amortyzacyjnych oraz kontynuować metodę amortyzacji zastosowaną przez męża w jego działalności gospodarczej do wyżej; wymienionego samochodu zgodnie z art. 22h ust. 3?
1. Czy Spółka wprowadzając do ewidencji majątek trwały przyjęty aportem po zlikwidowanym zakładzie budżetowym, powinna za wartości początkowe przyjąć wartość początkową z ksiąg zakładu budżetowego, czy wartość aktualną równą wartości aportu? 2. Czy w przypadku, gdyby za wartości początkowe należałoby przyjąć wartość początkową wynikającą z bilansu zamknięcia zakładu budżetowego równą wartościom majątku
Czy w przedmiotowym zdarzeniu przyszłym, wartość początkową składników majątkowych stanowiących środki trwałe w budowie, otrzymanych w wyniku likwidacji należy wykazać po stronie Spółki w wartości ustalonej przez Spółkę na dzień otrzymania majątku likwidacyjnego, nie wyższej jednak niż wartość rynkowa powiększonej o dokonane następnie nakłady inwestycyjne (pytanie oznaczone we wniosku Nr 3)?
Jak w przedmiotowym stanie faktycznym należy ustalić wartość dochodu do opodatkowania związanego z otrzymaniem przez Spółkę majątku likwidowanej zależnej spółki kapitałowej?Czy w przedmiotowym stanie faktycznym wartość składników majątkowych w tym wartość początkową środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych otrzymanych w wyniku likwidacji (w tym gruntów i prawa użytkowania wieczystego
Jak należy określić wartość początkową środka trwałego ( samochodu osobowego ), zakupionego przez Spółkę po zakończeniu umowy leasingu ?
1) czy prawidłowe jest stanowisko, że otrzymując informację od Korzystającego o zmianie rodzaju samochodu z ciężarowego na osobowy, potwierdzone wpisem w dowodzie rejestracyjnym pojazdu nie ma obowiązku zmiany metody amortyzacji z degresywnej na liniową ? 2) czy prawidłowe jest stanowisko, że Korzystający dokonując zmian konstrukcyjnych samochodu powodujących, że w dowodzie rejestracyjnym samochód
Spółka prosi o potwierdzenie prawidłowości przyjętego przez Nią toku postępowania, polegającego na ustaleniu podstawy opodatkowania podatkiem od towarów i usług przedmiotu leasingu finansowego na podstawie przepisów art. 16g ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, dotyczących nabycia środka trwałego.
Czy ta część podatku od towarów i usług, wynikająca z faktury otrzymanej na sumę opłat leasingowych, która nie podlega odliczeniu od podatku należnego podwyższa wartość początkową środka trwałego będącego przedmiotem umowy leasingu.