Zwolnienie od podatku od towarów i usług darowizny lokali i brak obowiązku uiszczenia podatku od towarów i usług z tytułu dokonanej darowizny.
Ustalenie, czy w przypadku sprzedaży lokalu, którego właścicielem w chwili sprzedaży będzie Dłużnik, ale dokonał on dostawy tego lokalu w wykonaniu umowy deweloperskiej na rzecz osoby trzeciej, i która wobec powyższego włada lokalem „jak właściciel”, Wnioskodawca wystąpi jako płatnik podatku od towarów i usług, o którym mowa w art. 18 ustawy wobec Dłużnika, czy wobec osoby trzeciej władającej lokalem
Czy Wnioskodawca dokonując wypłaty (lub kapitalizacji) odsetek związanych z Pożyczką jest i będzie uprawniony do zastosowania preferencyjnej stawki opodatkowania w wysokości 5% na podstawie art. 11 ust. 2 UPO PL-Lux - przy uwzględnieniu koncepcji „look through approach”.
1. Czy na podstawie art. 3 ust. 3 w związku z art. 3 ust. 5 Ustawy o CIT według koncepcji look-through (która umożliwia zastosowanie preferencji podatkowych, w przypadku gdy takiego statusu nie ma podmiot, do którego bezpośrednio wypłacana jest należność; dalej: „koncepcja look-trough”) Wnioskodawca będzie podlegał obowiązkowi podatkowemu w Polsce od dochodów uzyskanych z dywidend wypłacanych przez
Uznanie wydania miejsc parkingowych do korzystania przez nabywcę za dostawę towaru, zwolnienia od podatku VAT sprzedaży miejsc parkingowych oraz obowiązek udokumentowania transakcji fakturą.
Czy Opłaty licencyjne dokonywane przez Licencjobiorcę na rzecz zagranicznego Licencjodawcy, opisane w stanie faktycznym i zdarzeniu przyszłym, powinny być opodatkowane w Polsce stawką podatku u źródła 5% określoną zgodnie z art. 12 ust. 2 UPO zawartej pomiędzy Polską z Luksemburgiem (w związku z art. 21 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych)? &
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego na podstawie umowy dożywocia.
Możliwość korzystania z obniżonej stawki podatku u źródła w wysokości 5%, przewidzianej właściwą umową o unikaniu podwójnego opodatkowania dla odsetek wypłacanych przez Wnioskodawcę na rzecz luksemburskiego Lidera w ramach systemu cash poolingu
Opodatkowanie podatkiem dochodowym od osób fizycznych kwoty stanowiącej zwrot poniesionych nakładów na remont lokalu mieszkalnego, w związku z przekazanie tego lokalu nowemu właścicielowi.
Czy Wnioskodawca ma obowiązek poinformować urząd skarbowy za pomocą formularza NIP-2 o otwarciu rachunku bankowego prowadzonego przez X.
Przedsiębiorca, który prowadzi działalność gospodarczą jako osoba fizyczna, może w sposób dowolny decydować o przeznaczeniu środków pieniężnych posiadanych na firmowym rachunku bankowym lub w kasie. Środki te są składnikiem jego majątku. Dlatego ważna jest prawidłowa ewidencja tych transakcji. W opracowaniu tym przedstawiamy główne tytuły rozliczeń z właścicielem, takie jak: rozliczanie składek ZUS
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zwolnienia przedmiotowego, rozstrzygnięcia, czy właściciele lokali mieszkalnych mogą podjąć decyzję, aby podatek dochodowy wynikający z braku zwolnienia dochodu lokali użytkowych obciążał w całości tych właścicieli a nie całą Wspólnotę.
1. Czy comiesięczne zaliczki wnoszone przez właścicieli lokali na poczet opłat za użytkowanie wieczyste sąsiedniej działki nr 7 stanowią przychód Wspólnoty w rozumieniu ustawy o pdop ?2. W przypadku odpowiedzi pozytywnej na pytanie nr 1: czy dochód Wspólnoty uzyskany z tego tytułu i przekazany w całości Deweloperowi w celu zrefundowania opłaty za użytkowanie wieczyste działki nr 7 jest zwolniony z
Czy w związku z wydatkami na własne cele mieszkaniowe przysługuje Wnioskodawcy zwolnienie z podatku dochodowego od osób fizycznych z tytułu sprzedaży odziedziczonego mieszkania w S. na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy zwracana kwota, stanowiąca części zaliczki podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?Czy nadwyżka, która ma zostać zwrócona właścicielom lokali stanowi dochód Wspólnoty?Czy jeżeli stanowiłaby dochód Wspólnoty, to na mocy art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, jest ona dochodem zwolnionym z podatku?
Czy dochód uzyskany ze sprzedaży lokalu mieszkalnego przeznaczony na budowę i remont budynku mieszkalnego jest wolny od podatku dochodowego w myśl art. 21 ust. 131 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym?
Czy sprzedaż 1/8 udziału w nieruchomości należącego do Wnioskodawczyni będzie opodatkowana podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zwolnienia przedmiotowego
Czy wspólnota mieszkaniowa korzysta ze zwolnienia podatkowego z tytułu dochodów uzyskanych z gospodarki zasobami mieszkaniowymi na podstawie w art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, dotyczących opłat wnoszonych przez właściciela lokalu użytkowego na pokrycie kosztów zarządu?
możliwość skorzystania ze zwolnienia z opodatkowania przychodu uzyskanego z tytułu odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego, po spełnieniu ustawowych warunków
Czy przychód osiągnięty z odpłatnego częściowego zniesienia współwłasności nieruchomości wspólnej - części strychu o pow. 40,85 m2, zaadaptowanej na cele mieszkaniowe i przyłączenie jej do lokalu mieszkalnego numer 22 jest zwolniony z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44, jeżeli zostanie wydatkowany na utrzymanie nieruchomości wspólnej w kolejnych latach?
Czy ustalając dochód do opodatkowania należy wliczyć przychód z wynajmu elewacji, pomieszczenia gospodarczego, odsetki z lokaty oraz najem części strychu oraz zaliczki wpłacane przez właścicieli lokali użytkowych, pomniejszony o koszty przypadające na lokale użytkowe liczone wg algorytmu naliczania?
1. Czy odsetki od środków pieniężnych zgromadzonych na obrotowym rachunku bankowym Wspólnoty Mieszkaniowej, które pochodzą z wpłat zaliczek na media oraz na utrzymanie części wspólnej są zwolnione z podatku dochodowego od osób prawnych? 2. Czy odsetki od środków pieniężnych zgromadzonych na rachunku bankowym funduszu remontowego, które pochodzą z wpłat przeznaczonych na wykonywanie remontów w zasobie
Czy w przedmiotowym stanie faktycznym wspólnota mieszkaniowa zobowiązana będzie do pobrania jako płatnik zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kwot przekazanych właścicielom?