Wliczenie do limitu sprzedaży wskazanego w art. 113 ustawy usług najmu lokalu mieszkalnego, po przekroczeniu którego powstaje obowiązek opodatkowania podatkiem VAT prowadzonej działalności.
Czy usługi świadczone przez wspólnika na rzecz Wnioskodawcy będą stanowiły dla Wnioskodawcy ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 pkt 3 ustawy o CIT, a w konsekwencji będą podlegały opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek po stronie Spółki na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT
Możliwość zastosowania zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 36 ustawy dla usług wynajmu lokali mieszkalnych bezpośrednio najemcom korzystającym z lokali na własne potrzeby mieszkaniowej w przypadku przekroczenia obrotów w wysokości 200.000 zł.
Uznanie, że dla usług najmu świadczonych zarówno w oparciu o Umowy nr 1, jak i Umowy nr 2 podstawa opodatkowania dla celów VAT winna być rozumiana/traktowana jako wartość netto oraz w zakresie, że korygując sprzedaż w zakresie czynszu najmu lokali mieszkalnych Wnioskodawca powinien wyliczyć kwotę podatku „od sta”.
Zastosowania zwolnienia z podatku dla usługi najmu oraz skorygowania dokumentów rozliczeniowych JPK_V7.
Zwolnienie od podatku usług najmu na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 36 oraz momentu powstania obowiązku podatkowego.
• Opodatkowanie odpłatnego udostępnienie Infrastruktury na rzecz podmiotów zewnętrznych, • prawo do odliczenia pełnych kwot podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki inwestycyjne związane z Infrastrukturą.
brak zastosowania art. 15e ust. 1 updop do kosztu Opłat za wsparcie administracyjne oraz możliwość zastosowania art. 15e ust. 11 pkt 1 updop
Ustalenie, czy wartość ubezpieczenia należy wliczyć do podstawy opodatkowania usługi najmu.
Sposób opodatkowania usług najmu lokali na cele turystyczne oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem lokali, ich wykończeniem, umeblowaniem i wyposażeniem.
Zwolnienie z podatku dla usług najmu, dzierżawy lub użytkowania lokalu mieszkalnego na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 36 ustawy.
określenie stawki podatku VAT dla usług najmu lokalu mieszkalnego na rzecz spółki cywilnej
zZolnienia z podatku dla usług najmu, dzierżawy lub użytkowania lokalu mieszkalnego na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 36 ustawy
Zwolnienie od podatku czynszu najmu lokalu mieszkalnego i opodatkowanie mediów związanych z tym lokalem.
zwolnienie od podatku usług dzierżawy lokali mieszkalnych z prawem do dalszego podnajmowania na cele mieszkaniowe
Zwolnienie od podatku wynajmu socjalnych lokali mieszkalnych, stawka podstawowa dla dzierżawy lokali użytkowych, prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego od faktur dokumentujących wydatki związane z realizacją Inwestycji w części dotyczącej budowy lokali użytkowych, w przypadku gdy Gmina będzie w stanie dokonać bezpośredniej alokacji poniesionych kosztów, prawo do odliczenia VAT naliczonego
Sposób opodatkowania usług najmu lokali mieszkalnych i użytkowych wraz z dodatkowymi opłatami.
Zwolnienia od podatku najmu lokali mieszkalnych na rzecz Spółki celem dalszego podnajmu na cele mieszkaniowe.
Sposób opodatkowania podatkiem od towarów i usług dzierżawy pomieszczeń w budynku po byłej chlewni na rzecz fundacji.
Opodatkowanie przeniesienia kosztów opłat za gromadzenie odpadów dla najemców wynajmujących lokale użytkowe na podstawie umów najmu i właścicieli posiadających ustanowione spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu użytkowego.
Zwolnienia od podatku świadczenia usług wynajmu lokali w budynku mieszkalnym na cele mieszkaniowe.
Sposób opodatkowania podatkiem od towarów i usług najmu budynku mieszkalnego na rzecz gminy, prawo do odliczenia podatku naliczonego zawartego w otrzymanej fakturze dokumentującej wniesienie aportu gruntu oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego z wybudowaniem budynku mieszkalnego.