Czy protokół odbioru z dnia 20 czerwca 2007 r. stanowi tytuł prawny do nabytego lokalu mieszkalnego uprawniający do skorzystania od dnia jego podpisania z pomniejszenia podatku z tytułu zbycia poprzedniego mieszkania o koszty zakupu materiałów potrzebnych do jego modernizacji?
Czy podatnik może odliczyć od podatku dochodowego w ramach tzw. ?ulgi remontowo-modernizacyjnej? wpłaty na wyodrębniony fundusz remontowy spółdzielni mieszkaniowej związane z lokalem wykorzystywanym jako pracownia malarska, do którego posiada tytuł prawny?
dotyczy możliwości odliczenia w ramach ulgi remontowo-modernizacyjnej kosztów docieplenia budynku znajdującego się w zasobach Spółdzielni Mieszkaniowej.
dotyczy odliczeń od podatku z tytułu wydatków poniesionych na wykończenie lokalu mieszkalnego w stanie surowym, nabytego od dewelopera, w ramach ulgi na remont i modernizację budynku mieszkalnego.
Czy w opisanej sytuacji istnieje możliwość skorzystania z ulgi remontowej w 2005 roku ?
Jaki jest limit odliczeń z tytułu wydatków na remont i modernizację budynku mieszkalnego i lokalu mieszkalnego w przypadku zbiegu uprawnień do tych odliczeń w podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy odliczeniu od podatku w ramach ulgi na remont i modernizację lokalu mieszkalnego w zeznaniu podatkowym za 2005 rok podlegają wydatki poniesione w 2005 roku na remont i modernizację lokalu mieszkalnego oraz wpłaty na fundusz remontowy oraz nie odliczone wydatki tyt. wpłat na fundusz remontowy w latach 2003 - 2004 w wysokości 404,98 zł?
W jakim momencie podatnik może zacząć korzystać z ulgi odsetkowej z tytułu zaciągniętego kredytu na zakup mieszkania od firmy developerskiej oraz czy przysługuje ulga remontowa z tytułu wykończenia tego lokalu przez w/w firmę?
Czy poniesione wydatki, dotyczące częściowo remontu lokalu mieszkalnego we własnym budynku mieszkalnym, a częściowo remontu tego budynku uprawniają podatnika do skorzystania z ulgi na remont budynku tj. do wysokości 5.670 zł?
Czy podstawą skorzystania z odliczenia w ramach ulgi remontowej, mogą być wydatki poniesione przez podatnika m.in. na zakup: elementów do drzwi wejściowych do mieszkania, siatki do naprawy tynków oraz zabezpieczającej przed powstawaniem rys natynkowych, gipsu szpachlowego, gipsowych płytek ściennych z klejem, zaprawy klejowej do ceramicznych płytek podłogowych, listew przypodłogowych z uchwytami do
Podatniczka pyta czy przysługuje jej odliczenie od podatku wydatków poniesionych na przeprowadzenie prac remontowo modernizacyjnych lokalu mieszkalnego zakupionego w stanie surowym oraz jaki rodzaj dokumentów poza fakturami dotyczącymi wydatków jest konieczny do skorzystania z ulgi.
Czy do wydatków na remont i modernizację lokalu mieszkalnego można zaliczyć wydatki poniesione na zakup: drzwi z ościeżnicami, klejów, zlewu, listew, rur, kolanek kanalizacji, przewodu do gazu, fug, uszczelek, pianek montażowych, trwale umiejscowionej zabudowy z drzwiami przesuwanymi wraz z montażem (szafa wnękowa), kurków kulowych, baterii wannowych i umywalkowych, paneli, folii z gąbką pod panele
Czy można skorzystać z ulgi na remont lokalu mieszkalnego przed odbiorem technicznym tego lokalu oraz przed końcowym przeniesieniem własności.
Czy w ramach ulgi na remont i modernizację lokalu mieszkalnego można odliczyć od podatku wydatki poniesione na zakup: nawiewników higrosterowanych jako nowych elementów wchodzących w skład trwale umiejsowionej instalacji wentylacyjnej, transformatora elektronicznego niezbędnego do działania oświetlenia halogenowego, okapu kuchennego, deski sedesowej, piekarnika elektrycznego (kuchni do zabudowy)? Czy
Czy w przedstawionym we wniosku stanie faktycznym zachodzi możliwość skorzystania z "ulgi remontowo-modernizacyjnej".
dotyczy odliczenia z tytułu poniesionych wydatków mieszkaniowych w postaci spłaty odsetek od zaciągniętego kredytu na zakup i wykończenia lokalu mieszkalnego oraz poniesionych wydatków na jego wykończenie.
Czy protokół zdawczo-odbiorczy stwierdzający przekazanie lokalu mieszkalnego przez developera jest wystarczającym tytułem prawnym uprawniającym podatnika do skorzystania z ulgi remontowej w zeznaniu za 2005 rok?
Czy w ramach rozliczenia podatkowego za 2005r. małżonkowie będą mogli skorzystać z ulgi remontowo-modernizacyjnej , odliczając od podatku wydatki o charakterze modernizacyjnym?
Czy wydatki związane z wymianą podłogi podlegają odliczeniu od podatku w ramach ulgi na remont i modernizację w zeznaniu podatkowym za 2005r.?
Czy jest możliwe odliczenie od podatku dochodowego w ramach ulgi remontowej za rok 2005 wydatków poniesionych na wykończenie lokalu mieszkalnego w postaci wstawienia drzwi, parapetów, położenia podłóg, robót tynkarskich, malarskich, montowania szaf wnękowych po odbiorze jakościowym lokalu mieszkalnego ?
Czy podatniczce przysługuje prawo odliczenia od podatku za 2005 r. z tytułu wydatków na remont mieszkania, do którego posiada tytuł prawny, stwierdzony aktem notarialnym (prawo dożywotniego zamieszkania)?
czy wydatki związane z modernizacją niezamieszkanego jeszcze lokalu, znajdującego się w nowo wybudowanym budynku, oddanego do użytku w stanie nadającym się do zamieszkania, są wydatkami, które można odliczyć na podstawie art. 27a ust. 1 pkt 1 ustawy ?, czy będąc partycypantem podatnik jest osobą posiadającą tytuł prawny do lokalu mieszkalnego w rozumieniu powyższego przepisu ?, czy wydatki poniesione
Dotyczy odliczeń od podatku wydatków poniesionych na wykończenie lokalu mieszkalnego nabytego w stanie surowym od dewelopera w ramach ulgi na remont i modernizację lokalu mieszkalnego PB-3/005-SIP-284/05, decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego
czy testament sporządzony u notariusza jest wystarczającym tytułem prawnym do lokalu mieszkalnego ?;czy ewentualnemu korzystaniu z ulgi remontowej w związku z w/w lokalem nie przeszkadza to, że jest to drugie mieszkanie podatniczki ?; jakie znaczenie ma tu fakt, że do tej pory podatniczka nie zameldowała się w tym mieszkaniu ?; jaką rolę odgrywa w tej sprawie fakt, że pierwsze nakłady wykazane w zeznaniu