Zastosowanie indywidualnej stawki amortyzacyjnej dla lokalu wykorzystywanego w działalności gospodarczej, według zasad określonych w art. 22j ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, tj. według stawki nie wyższej niż 10%.
w zakresie ustalenia czy Wnioskodawca w przypadku rezygnacji ze sprzedaży części lokali po ich wyodrębnieniu w Budynku, a następnie wprowadzeniu Lokalu do ewidencji środków trwałych i wartości materialnych i prawnych będzie uprawniony do jego amortyzacji z wykorzystaniem indywidualnej stawki amortyzacyjnej, po tym, jak stanie się podatnikiem CIT.
W zakresie ustalenia wartości początkowej lokalu mieszkalnego oraz możliwości zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej.
Możliwość zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej oraz ustalenie wartości początkowej środka trwałego
Możliwość zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej, oraz możliwość wprowadzenia do ewidencji środków trwałych lokalu w momencie, gdy będzie on gotowy do najmu.
Możliwości zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej oraz skutków podatkowych sprzedaży nieruchomości.
Ustalenie wartości początkowej lokalu mieszkalnego oraz możliwość zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej.
Czy na podstawie przedstawionego zdarzenia przyszłego, Zainteresowani mogą zastosować indywidualną stawkę amortyzacji na podstawie art. 22j ust. 1 pkt 3 ustawy o PIT?
ustalenie wartości początkowej lokalu mieszkalnego oraz zastosowanie indywidualnej stawki amortyzacyjnej
możliwość dokonania odpisów amortyzacyjnych od całej wartości początkowej środków trwałych stanowiących składnik majątku wspólnego małżonków, możliwość zastosowania indywidualnej stawki amortyzacji do nabytego lokalu na rynku wtórnym oraz do lokalu przy planowanym przekształceniu spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu w prawo własności
Mając na względzie opis sprawy jak i powołane przepisy stwierdzić należy, że dla środka trwałego (nabytego lokalu mieszkalnego) dopuszczalne będzie ustalenie indywidualnej stawki amortyzacyjnej w oparciu o przepis art. 22j ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych z tym, że maksymalna wysokość rocznej stawki amortyzacji wynosi 10% przez okres 10 lat, czyli do czasu zrównania sumy
Podatnik, który nabył lokal mieszkalny używany przez poprzedniego właściciela przez okres przekraczający 60 miesięcy, może go amortyzować według ustalonej indywidualnie stawki amortyzacyjnej w wysokości 10%. Takie stanowisko zajął Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy w interpretacji, której fragment przedstawiamy.
Możliwość zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej w wysokości 10% wartości &½ udziału w lokalu użytkowym.