Opodatkowanie usług takich jak centralne ogrzewanie, energia elektryczna, woda i ścieki, gospodarowanie odpadami, podatek od nieruchomości i przeglądy techniczno-użytkowe w przypadku wynajmu lokalu użytkowego oraz sposób dokumentowania usług wynajmu w przypadku, gdy po likwidacji jednoosobowej działalności gospodarczej będzie kontynuowany najem przez Wnioskodawcę jako osobę fizyczną.
1. Czy przy sprzedaży lokalu Wnioskodawczyni ma obowiązek naliczenia i odprowadzenia podatku VAT? 2. Czy przy sprzedaży Zainteresowana ma obowiązek wystawienia faktury VAT, czy tylko rachunku?
Czy Wnioskodawcy przysługuje odliczenie VAT naliczonego w całości, tj. w wysokości 51.700 zł?
Czy w przypadku przejęcia przez Gminę jako jedynego udziałowca zorganizowanej części przedsiębiorstwa w procesie podziału między wspólników majątku pozostałego po zaspokojeniu wierzycieli, Gmina ta ma obowiązek zwrócić do Urzędu Skarbowego podatek VAT zgodnie z art. 91 ust. 9 ustawy z dnia 11. 03. 2004r. o podatku od towarów i usług?
Czy Podatnik prowadzący lombard ma prawo stosować procedurę opodatkowania VAT marży przy sprzedaży używanych złotych monet ?
Czy wyliczając proporcje dla celów odliczenia podatku naliczonego, należy uwzględniać obrót osiągany z tytułu najmu mieszkania niestanowiącego składnika majątku wykorzystywanego w prowadzonej działalności gospodarczej?
Z przedmiotowego pisma wynika, że w dniu 26 stycznia 2005 r. sprzedała Pani pawilon handlowy, uprzednio wynajmowany na cele działalności gospodarczej a tym samym zaprzestała Pani wykonywania czynności podlegającej opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Zaistniały Fakt został zgłoszony Naczelnikowi Urzędu Skarbowego Wrocław-Krzyki. W trakcie prowadzonej działalności nabyła Pani samochód ciężarowy
W związku z prowadzoną działalnością gospodarczą obejmującą m.in. usługi lombardowe Podatnik wystąpił do tut. urzędu z zapytaniem dotyczącym możliwości stosowania przy sprzedaży przedmiotu zastawu pożyczki lombardowej opodatkowania podatkiem od towarów i usług wyłącznie uzyskanej marży.
Czy dokonując spisu z natury towarów pozostałych na dzień likwidacji działalności gospodarczej, która miała miejsce w dniu 30.04.2004 r., powinienem przyjąć do opodatkowania wartość towarów w cenie ich nabycia, czy też wycenić je w oparciu o ich wartość rynkową?
Do tutejszego Urzędu Skarbowego zapytanie złożył podatnik prowadzący działalność gospodarczą opodatkowaną zarówno stawką VAT 22% (wynajem pomieszczeń na działalność gospodarczą) jak i 7% (usługi gastronomiczne) oraz zwolnioną z opodatkowania (usługi medyczne). W marcu 2004 r. podatnik zakupił na swoją firmę lokal mieszkalny z zamiarem wynajmowania pomieszczeń osobom prowadzącym działalność gospodarczą
Czy podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług:1. opłaty za zajmowanie lokalu bez tytułu prawnego przez wykluczonego członka Spółdzielni,2. ustanawianie spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego z tzw. "odzysku" na rzecz kolejnego członka,3. rozliczenia podatku naliczonego VAT zarówno strukturą sprzedaży, jak i "wprost" w przypadku wystąpienia sprzedaży opodatkowanej i zwolnionej.
Wątpliwości Komornika dotyczą zasad naliczenia podatku VAT przy komorniczej egzekucji przedmiotowej nieruchomości a konkretnie:1. czy w przypadku sprzedaży nieruchomości poprzez licytację należy naliczyć podatek VAT? 2. w jakiej wysokości i od jakich składników należy ewentualnie naliczyć podatek?3. sposobu odprowadzenia podatku VAT od sprzedanych poprzez licytację ruchomości, uwzględniając przepisy
Kiedy można odliczyć VAT naliczony od faktury dokumentującej czynsz z tytułu umowy leasingowej samochodu ciężarowego z wymaganą homologacją producenta lub importera? Czy w przypadku usług leasingowych ma znaczenie dla odliczenia podatku naliczonego określony w niej termin płatności?