Skutki podatkowe zbycia nieruchomości (przed upływem 5 lat od daty nabycia) nabytej na podstawie umowy renty.
Skutków podatkowych przeniesienia własności lokalu mieszkalnego w zamian za rentę i dożywotnie w nim zamieszkiwanie.
Przeniesienie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego w zamian za dożywotnią rentę.
Skutki podatkowe przeniesienia lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną nieruchomość w zamian za dożywotnią rentę.
Dotyczy skutków podatkowych przeniesienia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego w zamian za dożywotnią rentę.
Skutki podatkowe przeniesienia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego w zamian za dożywotnią rentę.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy przeniesienia udziału w spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu wraz z wkładem budowlanym w zamian za rentę.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy przeniesienia udziału w spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu wraz z wkładem budowlanym w zamian za rentę.
Skutki podatkowe zbycia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego w zamian za dożywotnią rentę
Ulga rehabilitacyjna, wydatki na używanie samochodu i zakup leków oraz korekta zeznań rocznych.
1) Czy otrzymana comiesięczna dożywotnia renta stanowiąca formę odpłatności za przeniesienie własności nieruchomości stanowi dla Wnioskodawcy przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych? 2) Czy sprzedaż [powinno być: przeniesienie własności dopisek organu] mieszkania w zamian za rentę powoduje obowiązek zapłaty podatku dochodowego?
Czy przeniesienie udziału wynoszącego 1/4 część w ww. spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu mieszkalnego (nabytego umową darowizny od syna) przed upływem 5 lat licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie przez Wnioskodawczynię tego udziału, spowoduje zobowiązanie do zapłaty podatku dochodowego w wysokości 19% po zakończeniu roku podatkowego w zeznaniu podatkowym na podstawie
W zakresie skutków podatkowych otrzymania dożywotniej renty w zamian za przeniesienie udziału w nieruchomości.
Zwolnienie z opodatkowania zasądzonego zadośćuczynienia, zwrotu kosztów leczenia i rehabilitacji, renty oraz odsetek z ww. tytułów.
Czy Wnioskodawca wypłacając na rzecz osób fizycznych posiadających miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zagraniczne świadczenia emerytalne lub rentowe, pochodzące z obowiązkowego systemu ubezpieczeń socjalnych Luksemburga, zobowiązany jest na mocy art. 39 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, do sporządzenia informacji PIT-11 obejmującej osiągnięty za pośrednictwem
Sprzedaż spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego przed upływem 5 lat od końca roku, w którym doszło do jego ponownego nabycia.
Czy ponoszone koszty związane z wypłatą przez Szpital zasądzonych rent uzupełniających dla rodziny zmarłego pacjenta można uznać za koszty uzyskania przychodów zwolnione od podatku dochodowego od osób prawych?
1. Czy Wnioskodawczyni ma obowiązek opodatkowywać w Polsce dochody w postaci świadczenia - renta wdowia - uzyskiwanego z luksemburskiego systemu ubezpieczeń socjalnych podatkiem dochodowym od osób fizycznych w przypadku, gdy przepisy prawa luksemburskiego nie nakładają obciążeń fiskalnych w ramach swojego system? 2. Czy Wnioskodawczyni miała obowiązek wykazywać dochody z wypłaconego świadczenia w rocznym
Czy Szpital postępuje prawidłowo wyłączając z kosztu uzyskania przychodu wypłacaną na rzecz pacjentki dożywotnią rentę na pokrycie zwiększonych potrzeb związanych z leczeniem i rehabilitacją i tym samym czy powyższe koszty będą zwolnione z podatku dochodowego od osób prawnych w sytuacji przeznaczenia dochodu na zapłatę renty.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia w drodze zawarcia umowy renty spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego nabytego w części w 1993r. w drodze zawarcia umowy sprzedaży oraz w części w 2010r w drodze spadku.