Podatek od towarów i usług w sprawie ustalenia prawa do odliczenia wydatków zgodnie z art. 90 ust. 3 ustawy: - prawo do częściowego odliczenia (lokal mieszkalny, garaż), - pełne prawo (wyłącznie garaż), - nie przysługuje prawo do odliczenia (wyłącznie lokal mieszkalny).
Ustalenie, czy sprzedaż złomu powstałego w wyniku demontażu zlikwidowanych środków trwałych należy uznać za dostawę, o której mowa w art. 90 ust. 5 ustawy o VAT, oraz w § 3 ust. 5 pkt 1 rozporządzenia z dnia 17.12.2015 r. i tym samym nie należy jej uwzględniać do wyliczenia proporcji, o której mowa w art. 86 ust. 2a ustawy o VAT stosowanej do częściowego odliczania podatku naliczonego.
Czy objęcie należności umową faktoringu mieszanego spowoduje u Wnioskodawcy osiągnięcie przychodu ze zbycia wierzytelności, o którym mowa art. 28j ust. 1 pkt 2 lit. a ustawy o CIT, uniemożliwiając w rezultacie – w razie przekroczenia proporcji określonej w tym przepisie – stosowanie opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek, czyli tzw. estońskiego CIT, o którym mowa w rozdziale 6b ustawy o CIT
Prawo do odliczenia 50% kwoty VAT naliczonego w oparciu o mający zastosowanie współczynnik struktury sprzedaży z tytułu faktur dokumentujących raty leasingu operacyjnego samochodów elektrycznych.
1. Czy prace związane z wytworzeniem, ulepszeniem i dostosowaniem Gry/Narzędzia, zarówno przed ich premierą, jak i po tym momencie, stanowią prace badawczo-rozwojowe w rozumieniu art. 4a pkt 26 w zw. z art. 4a pkt 28 ustawy o CIT? 2. Czy Koszty B+R ponoszone przez Spółkę stanowią koszty kwalifikowane, o których mowa w art. 18d ust. 2 oraz art. 18d ust. 3 ustawy o CIT, i tym samym będą podlegały odliczeniu
Ustalenie wartości początkowej samochodu na cele wyliczenia proporcji o której mowa w art. 23. ust. 1 pkt 47a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku VAT z faktur zakupowych dotyczących realizacji inwestycji w zakresie wydatków poniesionych wyłącznie na powstanie pomieszczeń garażowych oraz miejsc postojowych w hali garażowej. Brak prawa do odliczenia kwoty podatku VAT z faktur zakupowych dotyczących realizacji inwestycji w zakresie wydatków poniesionych wyłącznie na powstanie lokali mieszkalnych. Prawo do
Spółka będzie uprawniona do zaliczania do kosztów uzyskania przychodu Wydatków ponad Limit przypadających na nią zgodnie z Proporcją, przez pięć kolejnych lat podatkowych, niezależnie od osiągniętego wyniku podatkowego.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących zapłatę opłaty wstępnej, rat leasingowych w związku z leasingiem jachtu; wskazanie w jakim okresie jest Pani uprawniona do odliczenia podatku naliczonego w związku z leasingiem jachtu oraz prawa do częściowego odliczenia podatku VAT od wydatków ponoszonych w związku z prowadzoną przez Panią działalnością gospodarczą.
Wydatki związane z utrzymaniem części mieszkania (tj. kuchni, toalety i korytarza), które służą dla celów prowadzonej działalności gospodarczej oraz wykorzystywane również na własne cele mieszkaniowe a koszty uzyskania przychodów z tej działalności.
Wnioskodawca może uznać, że proporcja wynosi 0%. W tej sytuacji, nie będzie Państwu przysługiwało prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących nabycie pojazdów w ramach realizowanego projektu.
brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu
Wnioskodawcy przysługuje prawo obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, w odniesieniu do towarów i usług nabytych w ramach realizacji inwestycji objętych Projektem pn. (…) w części tego Projektu realizowanej przez Nadleśnictwo, w oparciu o przepis art. 86 ust. 2a ustawy, tj. z uwzględnieniem sposobu określenia proporcji.
wliczanie obrotu z tytułu dostawy nieruchomości do prewspółczynnika i proporcji
Kwestia potwierdzenia prawidłowości przy obliczaniu prewskaźnika i proporcji.
Przy kalkulacji wartości współczynnika struktury sprzedaży, o którym mowa w art. 90 ust. 3 ustawy, Wnioskodawca winien uwzględnić obrót z tytułu sprzedaży aktywów będących uprzednio przedmiotem umów leasingu operacyjnego. Sprzedaż poleasingowych środków trwałych stanowi naturalny, regularny i trwały element działalności gospodarczej Spółki, ponieważ sprzedażą taką kończy się (lub ma się zakończyć)
Możliwość skorzystania z preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji pn. () przy zastosowaniu prewspółczynnika zgodnie z art. 86 ust. 2a ustawy
Co stanowi wartość przedmiotu leasingu dla rozliczania proporcji określonej w art. 16 ust. 1 pkt 49a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Możliwość skorzystania z preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej
prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji przy zastosowaniu prewspółczynnika zgodnie z art. 86 ust. 2a ustawy
Możliwość skorzystania z preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej