Możliwość uznania za koszty uzyskania przychodów wydatków na aranżację mieszkania.
Ustalenie, czy podjęcie uchwały wspólników spowoduje utratę prawa do opodatkowania ryczałtem.
Czy przychody wynikające ze sprzedaży usług programistycznych wraz z przekazaniem praw autorskich będzie należało uznać za przychody z zysków kapitałowych zdefiniowanych w art. 7b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy przychody wynikające ze sprzedaży usług programistycznych wraz z przekazaniem praw autorskich należy uznać za przychody z zysków kapitałowych zdefiniowanych w art. 7b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Dotyczy ustalenia, czy w związku z ulokowaniem środków na Lokacie Inwestycyjnej, w Subfunduszu X, w Subfunduszu Y Spółka straci prawo do opodatkowania ryczałtem od dochodów Spółek.
Skutki podatkowe sprzedaży dziesięciu lokali mieszkalnych w kilku umowach sprzedaży.
Ustalenie źródła przychodu do jakiego należy zaliczyć przychody z tytułu udostępnienia gry komputerowej na zasadzie licencji.
Określenie źródła przychodów z tytułu odpłatnego udzielenia licencji.
Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).
Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP BOX) w podatku od osób prawnych.
Ulga IP-Box - działania spółki niebędącej osoba prawna w zakresie rozwijania gry komputerowej, na którą uzyskała licencję.
Przychody, które będzie Pani uzyskiwać z tytułu przeniesienia praw autorskich do projektu wnętrz, będą stanowić przychody z praw majątkowych, na podstawie art. 10 ust. 1 pkt 7 w zw. z art. 18 ustawy o PIT.
Zwolnienie z podatku VAT przy dostawie wydzielonego lokalu wraz ze związanym z nim prawem własności gruntu.
Usługi polegające na uczestniczeniu w koncertach oraz udzieleniu licencji do praw autorskich w celu udostępnienia twórczości na Spotify i innych platformach muzycznych podlegają zwolnieniu na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b ustawy, natomiast dostawa na rzecz wytwórni nagranych płyt w celu ich sprzedaży nie korzysta ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b ustawy.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą wynagrodzenia z tytułu umowy licencyjnej.
Ustalenie, czy Przychody osiągane przez Spółkę z subskrypcji „B” stanowią przychody, o których mowa w art. 28j ust. 1 pkt 2 lit. e) ustawy o CIT.
Skutki podatkowe sprzedaży składników materialnych i niematerialnych.
Ustalenie momentu powstania przychodu w sytuacjach opisanych we wniosku.
Opodatkowanie kwalifikowanych dochodów uzyskanych z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową oraz podstawy obliczenia daniny solidarnościowej.
1. Czy wypłaty należności z tytułu wynagrodzenia wynikającego z Umowy w kwocie do 2 milionów złotych należy zakwalifikować jako zyski przedsiębiorstwa, co nie pociąga za sobą obowiązku poboru przez Wnioskodawcę podatku jako płatnika tzw. „podatku u źródła”, czy też raczej do źródła przychodów, o którym mowa w art. 12 UPO z Austrią i w konsekwencji tej kwalifikacji należy pobrać od Wykonawcy na podstawie
Możliwość opodatkowania dochodów z tytułu udzielenia licencji która dotyczy kwalifikowanego prawa własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.
Opodatkowanie cesji umowy leasingu oraz korekta podatku naliczonego.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z faktur zakupu towarów i usług w związku z realizacją projektu pn. „…..”.