Możliwość zastosowania zwolnienia przedmiotowego - własne cele mieszkaniowe.
Sprzedaż dwóch lokali mieszkalnych wydzielonych ze strychu budynku nabytego umową darowizny.
Opodatkowanie sprzedaży dwóch lokali mieszkalnych powstałych z podziału dotychczasowego lokalu mieszkalnego.
Odpłatne zbycie prawa odrębnej własności lokalu mieszkalnego przekształconego ze spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.
Skutki podatkowe sprzedaży udziału w nieruchomości (spadek, zniesienie współwłasności).
Koszty uzyskania przychodów z tytułu sprzedaży nieruchomości po przekształceniu ze spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu.
Klasyfikacja do źródła przychodów przychodów ze zbycia lokali mieszkalnych wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej, obejmującej prawo użytkowania wieczystego działki gruntu oraz częściach wspólnych budynku i urządzeń.
Zbycie nieruchomości na podstawie umowy dożywocia po upływie pięciu lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło jej nabycie.
Planowana dostawa Lokalu 1 i Lokalu 2 oraz udziału w prawie własności Lokalu 3 wraz z udziałami w nieruchomości wspólnej oraz prawem do wyłącznego korzystania z komórek lokatorskich na zasadzie podziału „quoad usum” będzie korzystała ze zwolnienia od podatku, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia lokalu niemieszkalnego dla którego w wyniku ugody sądowej zniesiono współwłasność działki w zamian za ustanowienie odrębnej własności lokalu.
Podatkowe skutki sprzedaży lokali użytkowych wraz z udziałami w częściach wspólnych budynku oraz działek.
Wniosek o wydanie interpretacji indywidulanej w zakresie ustalenia podatku od budynków w przypadku odrębnych lokali mieszkalnych
Skutki podatkowe sprzedaży odrębnej własności lokalu mieszkalnego z udziałem w gruncie.
Brak możliwości zaliczenia zwróconej bonifikaty do kosztów uzyskania przychodu, gdy dotyczy darowanego lokalu mieszkalnego. Jej uiszczenie nie stanowi powodu do składania korekty zeznania o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) w roku 2021.
Planowana przez Pana transakcja sprzedaży nieruchomości lokalowej w trybie licytacji komorniczej nie będzie korzystać ze zwolnienia od podatku, lecz będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT, stosownie do art. 43 ust. 21 ustawy. Pan jako płatnik podatku VAT, o którym mowa w art. 18 ustawy, będzie zobowiązany do opodatkowania dostawy opisanego we wniosku lokalu właściwą stawką podatku od towarów
Dotyczy zastosowania zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy do transakcji sprzedaży udziału w lokalach oraz obowiązku udokumentowania transakcji fakturą VAT i uwzględnienie w rejestrze VAT i JPK.
Wyodrębnienie poszczególnych lokali z nieruchomości nie będzie mieć wpływu na określenie momentu powstania dla lokali pierwszego zasiedlenia i możliwości zastosowania zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy i udokumentowanie przez Zainteresowanych każdej transakcji sprzedaży wyodrębnionych lokali fakturą i uwzględnienie jej w rejestrze VAT i JPK.
Sprzedaż lokalu mieszkalnego nie będzie stanowić źródła przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym, ponieważ zbycie to nastąpi po upływie 5 lat licząc od końca roku w którym nastąpiło jego nabycie.