Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży lokalu mieszkalnego otrzymanego w drodze podziału majątku wspólnego.
Moment powstania obowiązku podatkowego dla wpłat dokonywanych przez nabywcę nieruchomości na zamknięty rachunek powierniczy
Czy posiadając lokal i dwa mieszkania na wynajem krótkoterminowy Wnioskodawczyni może być opodatkowana wg stawki ryczałtu 8,5%, czy też Wnioskodawczyni musi przejść na zasady ogólne 18% bez zakładania działalności gospodarczej?
Czy za datę nabycia nieruchomości można uznać dzień nabycia spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu w budynku , tj. w 1991 r. i jakie w związku z tym obowiązują przepisy dotyczące podatku dochodowego od zbycia nieruchomości?
Czy umorzona część zadłużenia stanowi dla dłużnika (Wnioskodawcy) przychód z innego źródła w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 9 i art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2012 r., poz. 361, z późn. zm., dalej jako updof), jeżeli zgodnie z ww. interpretacją podmiot udzielający umorzenia nie ma obowiązku wystawić PIT-8C?
1) Czy przystąpienie do długu, tj. do ww. umowy kredytu zawartej przez J.T., spowoduje, że Wnioskodawczyni:stanie się podatnikiem w rozumieniu art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?poprzez wydatkowanie środków uzyskanych ze sprzedaży nieruchomości na spłatę kredytu, do którego przystąpiła (jako wydatkowanych na własny cel mieszkaniowy), będzie uprawniona do skorzystania
W zakresie skutków podatkowych finansowana pracownikom kosztów noclegu w miejscu wykonywania pracy.
Stwierdzić należy, że Wnioskodawczyni, która przekaże tytułem darowizny nabyte w drodze dziedziczenia mieszkanie na rzecz córki przed upływem terminu o którym mowa w art. 16 ust. 2 pkt 5 ustawy o podatku od spadków i darowizn, utraci prawo do ulgi określonej w art. 16 ust. 1 tej ustawy, niezależnie od okoliczności, czy w dalszym ciągu będzie w przedmiotowym mieszkaniu zamieszkiwać będąc zameldowaną
Odpisy na fundusz remontowy od lokali użytkowych stanowią koszt uzyskania przychodów na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 9 lit. a updop.
W zakresie skutków podatkowych w związku ze zbyciem nieruchomości (lokalu mieszkalnego) w drodze umowy dożywocia.
Możliwość opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne przychodów z najmu dwóch lokali mieszkalnych.
Czy przychód uzyskany ze sprzedaży mieszkania będącego środkiem trwałym Wnioskodawca może pomniejszyć o koszt niezamortyzowanej wartości mieszkania?
Czy w związku z przeniesieniem własności nieruchomości na rzecz syna w drodze umowy o dożywocie (w zamian za dożywocie) istnieje obowiązek zapłacenia podatku od przychodu uzyskanego z tytułu tej umowy?
Jak zakwalifikować przekazanie do użytkowania pracownikom wynajętego mieszkania w czasie odbywania podróży służbowych w innym mieście, gdzie mieszkanie to będzie wykorzystywane przez pracowników i zarząd Spółki dla celów służbowych w czasie odbywanych delegacji i nie będzie wykorzystywane dla celów prywatnych?
Wnioskodawca, który przekaże tytułem darowizny nabytą w drodze dziedziczenia w 2012 r. nieruchomość zabudowaną (dom z działką) na rzecz swojego brata przed upływem terminu o którym mowa w art. 16 ust. 2 pkt 5 ustawy o podatku od spadków i darowizn, utraci prawo do ulgi określonej w art. 16 ust. 1 tej ustawy, niezależnie od okoliczności, czy w dalszym ciągu będzie w przedmiotowej nieruchomości zamieszkiwać
Podatek od towarów i usług w zakresie wliczania do obrotu, o którym mowa w art. 90 ust. 2 ustawy, obrotu z tytułu sprzedaży mieszkań odzyskanych przez Spółdzielnię w związku z wygaśnięciem lokatorskiego prawa do lokalu, gdy kwotę uzyskaną ze sprzedaży lokalu Spółdzielnia wypłaca osobie uprawnionej.
W ocenie Ministra Finansów, dochody Wspólnoty pochodzące z dokonywanych przez najemców mieszkań od Skarbu Państwa, opłat czynszowych oraz opłat za wykorzystywanie przez tych najemców wózkarni, radiowęzła, hydrowęzła strychów, piwnic, pomieszczeń stanowiących część wspólną oraz parkingu, stanowią dochody z gospodarki zasobami mieszkaniowymi, podlegającymi zwolnieniu od podatku na podstawie art. 17 ust
Czy udzielenie bonifikaty przy wykupie mieszkania od Spółdzielni jest przychodem podlegającym opodatkowaniu na podstawie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?