Możliwości dokonania odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków na opłacenie usługi medycznej obejmującej podanie wlewów (leku) i monitoring parametrów życiowych córki w trakcie zabiegu i po podaniu wlewów.
Prawo do obniżenia podstawy opodatkowania oraz kwoty należnego VAT, z tytułu wpłat Payback na rzecz NFZ za okres, w którym dokonywane są ww. wpłaty.
Ustalenia: - czy, dokonując kalkulacji podstawy opodatkowania Wnioskodawca uprawniony jest do pomniejszenia podstawy opodatkowania o przychody, o których mowa w art. 24ca ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, tj. m.in. przychody osiągnięte w związku z transakcją mającą za przedmiot sprzedaż produktów refundowanych (RXR), zgodnie z art. 24ca ust. 10 ww. ustawy, - czy, na okoliczność wyłączenia
Brak prawa do odliczenia od dochodu uzyskanego w 2023 r. - w ramach ulgi rehabilitacyjnej - wydatków na cele rehabilitacyjne obejmujących wydatki na leki oraz na używanie samochodu osobowego (III grupa inwalidzka)
Wnioskodawca ma/będzie miał prawo do obniżenia podstawy opodatkowania oraz kwoty podatku z tytułu dostawy Leków o wartość Payback wypłaconego przez Państwa na rzecz NFZ na podstawie Decyzji wydanych w stosunku do poszczególnych Leków.
Wnioskodawca nie może kosztów kwalifikowanych poniesionych przed rokiem, w którym zakończono projekt rozliczyć w korekcie zeznań podatkowych za lata poprzedzające ten rok.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym Spółka w związku z nabyciem Robota uprawniona będzie do skorzystania z ulgi, o której mowa w art. 38eb ustawy o CIT w związku z poniesieniem kosztów na robotyzację?
Czy działalność Wnioskodawcy przedstawiona w opisie stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w ramach prowadzonych badań klinicznych stanowi działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26-28 ustawy o CIT, która uprawnia Spółkę do zastosowania ulgi określonej w art. 18d ustawy o CIT.
Prawo do obniżenia przez Wnioskodawcę podstawy opodatkowania oraz kwoty należnego VAT, z tytułu wpłat (...) na rzecz NFZ za okres, w którym Wnioskodawca dokonuje ww. wpłaty.
Opodatkowanie podatkiem od sprzedaży detalicznej sprzedaży produktów leczniczych, wyrobów medycznych oraz środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego refundowanych lub finansowanych ze środków publicznych.
Możliwość odliczenia w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatku poniesionego na zakup w 2022 r. leku dla dorosłej, niepełnosprawnej córki.
Czy Spółka jest uprawniona do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 38w ust. 1 ustawy CIT kosztów wytworzenia przekazanych Produktów, pomimo dokonanego odliczenia od podstawy opodatkowania przekazanych darowizn rzeczowych w postaci Produktów na podstawie art. 18 ust. 1 pkt 1 Ustawy CIT?
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków na rehabilitację indywidualną, zabiegi osteopaty, wizyty lekarskie, badania CT, MRI, zakup leków, zastrzyków oraz zabiegi operacyjne.
Czy Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu wydatki na zakup artykułów spożywczych, leków i artykułów higienicznych opisanych w stanie faktycznym?
Przygotowane na podstawie informacji opublikowanych w okresie od 1 lipca do 3 sierpnia 2022 r.
Przygotowane na podstawie informacji opublikowanych w okresie od 1 czerwca do 4 lipca 2022 r.