Możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku w odniesieniu do umorzonego zadłużenia kredytowego i skutków podatkowych otrzymania kwoty zwróconej przez bank.
Skutki podatkowe planowanego zawarcia ugody z bankiem oraz sądowego stwierdzenia nieważności umowy kredytowej.
Skutki podatkowe zwrotu (kwoty dodatkowej) otrzymanego na postawie ugody bankowej w sprawie kredytu mieszkaniowego.
Skutki podatkowe w zakresie zwrotu (kwoty dodatkowej) otrzymanego na podstawie ugody bankowej w sprawie kredytu mieszkaniowego.
Skutki podatkowe zbycia na podstawie umowy cesji praw partycypacyjnych do lokalu mieszkalnego znajdującego się w zasobach Towarzystwa Budownictwa Społecznego a celów mieszkaniowych.
Prawo do wystawienia faktury do paragonów fiskalnych z NIP nabywcy dokumentujących nabycie towarów gdy kwota należności ogółem z danej sprzedaży nie przekracza kwoty 450,00 zł lub 100 EURO (brutto), w sytuacji zwrotu przez nabywcę paragonu fiskalnego (paragonów fiskalnych).
Czy Wnioskodawczyni jest zobowiązana do zapłaty podatku od zwaloryzowanej kwoty partycypacji?
Czy do wartości usług zaliczanych do limitu kwotowego (art. 15e ust. 1) zalicza się podatek VAT?
Czy przy ustalaniu Limitu dla transakcji polegającej na zawarciu umowy pożyczki należy brać pod uwagę wyłącznie kwotę zapłaconych Spółce odsetek, czy też celem ustalenia Limitu należy zsumować kwotę główną pożyczki i kwotę zapłaconych Spółce odsetek
Czy Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki w kwocie netto, ujęte jako koszt w księgach rachunkowych, na podstawie faktur wystawionych przez Koncern, dokumentujących nabycie paliwa oraz innych towarów i usług przy użyciu kart paliwowych, w sytuacji w której te towary i usługi mają bezpośredni bądź pośredni związek z przychodami osiąganymi przez Spółkę i nie występują przypadki
w zakresie skutków podatkowych otrzymania w wyniku likwidacji spółki jawnej lub komandytowej wierzytelności z tytułu (kwot głównych) udzielonych Wnioskodawcy pożyczek
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie opodatkowania otrzymanej w wyniku likwidacji Spółki Komandytowej wierzytelności.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu w wyniku likwidacji Spółki Komandytowej z tytułu wygaśnięcia zobowiązania przez konfuzję.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu w wyniku likwidacji Spółki Komandytowej z innych tytułów.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie opodatkowania otrzymanej w wyniku likwidacji Spółki Osobowej wierzytelności.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu w wyniku likwidacji Spółki Osobowej z tytułu wygaśnięcia zobowiązania przez konfuzję.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu w wyniku likwidacji Spółki Osobowej z innych tytułów.
dotyczy określenia ceny nabycia towarów sprzedawanych z uwzględnieniem procedury VAT marża
1. Czy w opisanym przypadku odpłatne świadczenie przeze Wnioskodawcę usług poza terytorium kraju podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług? 2. Czy w opisanym przypadku wartość sprzedaży usług świadczonych poza terytorium kraju na rzecz kontrahentów z Ukrainy i Danii wlicza się do wartości sprzedaży uprawniającej do zwolnienia od podatku od towarów i usług w trybie art. 113 ust. 1 ustawy o
Czy Leasingobiorcy przysługuje prawo do potraktowania kwoty netto jako kosztu uzyskania przychodu w pełnej kwocie wynikającej z faktury VAT, otrzymanej od Leasingodawcy - niezależnie od tego, że Leasingodawca zakwestionował podwyżkę opłaty za użytkowanie wieczyste (tzw. aktualizację), czy też prawo to dotyczy jedynie części odpowiadającej opłacie dotychczas obowiązującej?
1. Czy wszystkie wpłaty do Spółdzielni poniesione przez Wnioskodawcę w okresie od 23 czerwca 1992 r. do 10 listopada 2009 r. mogą stanowić koszty uzyskania przychodu ze sprzedaży tego lokalu? 2. Czy raty kredytu zaciągniętego na budowę domu spłacone po dniu 10 listopada 2009 r. mogą być wspólnymi z żoną wydatkami na cele mieszkaniowe, podlegającymi zwolnieniu z opodatkowania na mocy art. 21 ust. 1
W związku z brzmieniem art. 6 ust. 1 pkt 1 lit. c ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, iż podstawą opodatkowania umowy sprzedaży jest wartość rynkowa rzeczy lub prawa, którą zgodnie z ust. 2 tego przepisu oblicza się na podstawie cen przeciętnych stosowanych w obrocie tego rodzaju rzeczami lub prawami majątkowymi (z uwzględnieniem miejsca ich położenia, stanu i stopnia zużycia) bez odliczania