Opodatkowanie odszkodowania za skradziony samochód będący w leasingu operacyjnym.
Opodatkowanie przekazanej leasingobiorcy przez leasingodawcę kwoty, będącej nadwyżką wynikającą z rozliczenia otrzymanego przez leasingodawcę odszkodowania, a pozostałą do uregulowania przez leasingobiorcę kwotą należności z tytułu opłat leasingowych.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wstępnej opłaty leasingowej i rat leasingowych
Interpretacja w zakresie możliwości skorygowania przychodu rozpoznanego przez Spółkę w odniesieniu do świadczenia odszkodowawczego otrzymanego od ubezpieczyciela oraz/lub ze sprzedaży wraku o kwotę Nadwyżki wypłacanej na rzecz korzystającego.
w zakresie ustalenia, czy kosztami uzyskania przychodów jest oraz będzie w przyszłości kwota wydatkowana na nabycie przedmiotu leasingu pomniejszona o kwoty uzyskane tytułem spłaty wartości początkowej tego przedmiotu w sytuacji przedterminowego wygaśnięcia umowy leasingu ze względu na trwałą jego utratę
Czy po utracie przedmiotu leasingu, wydatki jakie Spółka poniosła na spłatę zobowiązania wobec leasingodawcy odnoszące się do spłaty wartości początkowej, części odsetkowej rat leasingowych oraz opłaty manipulacyjnej, wynikające z rozliczenia umowy leasingu po utracie przedmiotu leasingu, Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy z 15 lutego 1992 r. o podatku
W zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu wynikających z umowy rat leasingowych, zapłaconych leasingodawcy po kradzieży pojazdu.
w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kwoty z tytułu rozliczenia umowy leasingu po kradzieży przedmiotu leasingu.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Koszty uzyskania przychodów z tytułu przedterminowego rozwiązania umowy leasingu z tytułu kradzieży przedmiotu leasingu
Czy wydatek związany z zapłaceniem kwoty wynikającej z rozliczenia umowy leasingu w związku z kradzieżą przedmiotu leasingu będzie dla Wnioskodawczyni kosztem uzyskania przychodów? Jeśli tak, to czy w dniu zawarcia ugody w całości, czy też okresowo z datą spłaty kolejnych rat?
Czy prawidłowym jest ujęcie nieskradzionej części środka trwałego jako inwestycji w obcym środku trwałym i jej czasowe amortyzowanie?
Naszemu pracownikowi podczas podróży służbowej skradziono samochód, który był używany na podstawie umowy leasingu operacyjnego. Czy raty leasingowe zapłacone po kradzieży przedmiotu leasingu stanowią koszt podatkowy? Czy w sytuacji gdy ubezpieczyciel po utracie przedmiotu leasingu zapłaci pozostałe raty, to będą one dla nas kosztem? Jak potraktować odszkodowanie wypłacone korzystającemu przez ubezpieczyciela
Czy Spółka po wygaśnięciu umowy leasingu miała prawo zaliczyć pozostałą nie rozliczoną w czasie kwotę opłaty wstępnej do kosztów uzyskania przychodów?
Spółka zawarła umowę leasingu operacyjnego? Przedmiot leasingu został skradziony. Czy kwota rozliczeniowa, którą zmuszony jest zapłacić leasingodawca, będzie kosztem uzyskania przychodów?
Czy kwota pozostałych do spłaty rat i opłaty końcowej, w wyniku wcześniejszego zakończenia umowy leasingu gdy przedmiot leasingu został skradziony, będzie kosztem uzyskania przychodu podatnika.
Czy podatnik ma prawo dokonać obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, wynikającego z faktury wystawionej przez fundusz leasingowy i dokumentującej tzw. opłatę manipulacyjną. Z opisanej w piśmie sytuacji wynika, że przedmiot leasingu - samochód ciężarowy został skradziony, a podatnik - zgodnie z umową - został obciążony opłatą, która stanowi sumę nieuiszczonych czynszów, przewidzianych