Opodatkowanie przychodu uzyskiwanego z tytułu umowy o świadczenie usług zawartej w ramach prowadzonej działalności gospodarczej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Możliwość opodatkowania przychodów z działalności gospodarczej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych - lekarz.
Zakup i sprzedaż wielu nieruchomości spowodowanych zmianą miejsca pracy i zamieszkania.
Ryczałt ewidencjonowany i świadczenie usług dla usługobiorcy, który jednocześnie jest pracodawcą.
Prawo do wyboru formy opodatkowania przez lekarza świadczącego usługi na rzecz szpitala w ramach działalności gospodarczej oraz jednocześnie zatrudnionego na umowie o pracę w tym samym szpitalu.
Możliwość zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 23a ustawy o CIT kwoty Odsetek otrzymanych przez Spółkę po 1 stycznia 2022 r. od środków pieniężnych przechowywanych na Rachunkach bankowych oraz odsetek od przechowywanych na Lokatach środków pieniężnych, otrzymanych z tytułu realizacji kontraktów z armią amerykańską.
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie możliwości opodatkowania uzyskiwanych przychodów ryczałtem.
1) Czy opisane Usługi IT nabywane przez Spółkę od Kontrahenta z Grupy mieszczą się w katalogu wskazanym w art. 21 ust. 1 Ustawy CIT, a w związku z czym Spółka jest obowiązana do pobrania podatku u źródła od wynagrodzenia wypłacanego na rzecz Kontrahenta? 2) Czy wskazane Licencje na oprogramowanie komputerowe nabywane przez Wnioskodawcę od Kontrahenta mieszczą się w katalogu wskazanym w art. 21 ust.
w zakresie obowiązku podatkowego oraz opodatkowania dochodów na terytorium Polski
Skutki podatkowe prowadzenia działalności gospodarczej na terenie Luksemburga.
w zakresie: 1. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że datą powstania przychodu z tytułu świadczeń nielimitowanych oraz procedur w stanach nagłych, wykonanych ponad limity określone w umowie z NFZ jest ostatni dzień okresu rozliczeniowego określonego w umowie z NFZ? 2. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że datą powstania przychodu z tytułu wykonanych bezumownie procedur w stanach
zakres momentu powstania przychodu z tytułu świadczeń opieki zdrowotnej
Interpretacja zakresie ustalenia momentu powstania przychodu z tytułu: - świadczeń nielimitowanych oraz procedur w stanach nagłych wykonanych ponad limity określone w umowie z NFZ, - wykonanych bezumownie procedur w stanach nagłych, - pozostałych świadczeń medycznych, niebędących świadczeniami nielimitowanymi oraz procedurami w stanach nagłych, wykonanych ponad limity określone w umowie z NFZ.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie momentu powstania przychodu.
czy w przypadku nadwykonań świadczeń zdrowotnych nieratujących życia w zakresie umów z NFZ oraz umów ze szpitalami (podwykonawstwo), wydatki z nimi związane mogą stanowić koszty uzyskania przychodów inne niż koszty bezpośrednio związane z przychodami, a tym samym podlegają potrąceniu w dniu poniesienia
czy w przypadku nadwykonań świadczeń zdrowotnych nieratujących życia w zakresie umów z NFZ oraz umów ze szpitalami (podwykonawstwo), wydatki z nimi związane mogą stanowić koszty uzyskania przychodów inne niż koszty bezpośrednio związane z przychodami, a tym samym podlegają potrąceniu w dniu poniesienia
Kiedy powstaje przychód podatkowy z tytułu udzielania świadczeń, zarówno ratujących, jak i nieratujących życia, ponad określony w umowie z NFZ limit?
Czy w przypadku wykonywania świadczeń zdrowotnych, zarówno ratujących, jak i nieratujących życia, ponad limit przewidziany w umowach z NFZ wydatki z nimi związane mogą stanowić koszty uzyskania przychodów inne niż koszty bezpośrednio związane z przychodami, o których mowa w art. 15 ust. 4d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych , a tym samym podlegają potrąceniu w dacie poniesienia (zgodnie z
1. Czy przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych z tytułu wynagrodzenia za opisane trzy rodzaje świadczeń (tj. w stanie zagrożenia życia i zdrowia, OZW, pozostałe przypadki) nieobjęte Umowami z Oddziałem NFZ i wykonane ponad limit określony w Umowach (tzw. nadwykonania) powstanie po stronie Szpitala w momencie zaakceptowania tych nadwykonań przez Oddział NFZ?2. W przypadku
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie momentu rozpoznania przychodu podatkowego.
Czy wynagrodzenie za wykonanie świadczeń opieki zdrowotnej ponad zakres wynikający z zawartej z NFZ umowy tzw. nadlimity, powinno być zaliczone do przychodów w momencie ich zapłaty przez NFZ, czy powinno być przychodem w momencie ich wystąpienia?
1. Czy datą powstania przychodu, z tytułu usług medycznych ratujących życie wykonywanych przez Spółkę w ramach kontraktów z NFZ i ponad limity w nich określone (tj. nadwykonań w zakresie procedur medycznych ratujących życie) jest ostatni dzień okresu rozliczeniowego, w którym Spółka wykonała określoną usługę?2. Czy datą powstania przychodu, z tytułu usług medycznych innych niż ratujące życie wykonywanych