W pierwszych miesiącach 2014 r. będzie ponownie istniała możliwość pełnego odliczenia VAT od samochodów z kratką na zasadach określonych w art. 86a i art. 88a ustawy o VAT. Mimo początkowych planów wprowadzenia z dniem 1 stycznia 2014 r. ograniczenia prawa do odliczenia VAT od samochodów, nie udało się do tego doprowadzić. Polska nie zdążyła uzyskać rozstrzygnięcia procedury wydania przez KE kolejnej
1. Czy w rozważanej sytuacji Spółka będzie miała prawo do odliczenia w całości podatku od towarów i usług z faktur wystawionych przez Leasingodawcę na podstawie art. 3 ust. 2 pkt 7 lit. b ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy o transporcie drogowym (Dz. U. Nr 247, póz. 1652), dalej Ustawa? 2. Czy zawarcie w rozważanej sytuacji, kolejnych, krótszych
Prawa do odliczenia podatku naliczonego, w pełnej wysokości, od rat leasingowych w przypadku cesji umowy leasingu.
prawo do odliczenia podatku naliczonego od rat leasingowych w przypadku cesji umowy leasingu
prawo do odliczenia podatku VAT wykazanego w fakturach dokumentujących opłaty leasingowe, w związku z zawartą umową leasingu operacyjnego, której przedmiotem jest samochód ciężarowy
Czy Spółka jest uprawniona do odliczenia podatku naliczonego w pełnej wysokości z tytułu zakupu paliwa do przedmiotowego samochodu?
Mimo tego, iż bieżąca zmiana konstrukcyjna pojazdu niesie zmiany w odliczaniu podatku VAT, to pozostaje bez wpływu na nabyte uprzednio prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o podatek naliczony wynikający z rat leasingowych pojazdu.
Prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących nabycie samochodów osobowych (leasing), wykorzystywanych do celów działalności gospodarczej (homologacja ciężarowa).
prawo do odliczenia podatku naliczonego w pełnej wysokości, dotyczącej płatności wynikających z umów leasingu, najmu, dzierżawy oraz umów o podobnym charakterze
1. Czy spółce przysługuje prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z tytułu leasingu operacyjnego samochodów, które nie spełniają wymagań zawartych w art. 86 ust. 3-5 ustawy o VAT, ale posiadających homologację samochodów ciężarowych? 2. Czy spółce przysługuje prawo do odliczenia kwoty podatku naliczonego od nabycia paliw silnikowych benzynowych, oleju napędowego oraz gazu, wykorzystywanych
Prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z tytułu zawarcia umowy leasingu operacyjnego samochodu ciężarowego.
Prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z tytułu użytkowania samochodu ciężarowego o dopuszczalnej ładowności powyżej 500 kg na podstawie umowy leasingu operacyjnego oraz z tytułu nabycia paliwa wykorzystywanego do napędu tego samochodu.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego przy zakupie usług leasingu operacyjnego oraz paliwa do samochodu ciężarowego.
Prawo do odliczenia w pełnej wysokości podatku naliczonego w związku z leasingiem samochodu ciężarowego.
Czy Spółka ma prawo do odliczenia VAT od paliwa do samochodów służbowych, niezależnie od rodzaju samochodu, wykorzystywanych w opodatkowanej działalności gospodarczej?
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia, poniesionych opłat leasingowych oraz zakupu paliwa do samochodu osobowego.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia, poniesionych opłat leasingowych oraz zakupu paliwa do samochodu ciężarowego.
Czy w świetle obowiązujących obecnie przepisów Spółka może odliczać całość podatku VAT od rat leasingowych oraz od paliwa?
Prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących nabycie usług leasingu, a także paliw silnikowych, oleju napędowego oraz gazu do samochodów osobowych wykorzystywanych do celów działalności gospodarczej.
Prawo do odliczenia całości podatku naliczonego z tytułu rat leasingowych dot. samochodu ciężarowego z homologacją i ładownością pow. 500 kg.
Czy przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego od zakupu paliwa?
Zwracam się z uprzejmą prośbą o przedstawienie stanowiska Urzędu w następującej sprawie:Zawarłem umowę leasingu operacyjnego dotyczącą samochodu ciężarowego marki Fiat Ducato (rok produkcji 1999, ładowność 1630 kg, pojemność silnika 1998, trwale wydzielona przestrzeń ładunkowa). Samochód ten nie posiada świadectwa homologacji. Pismo Ministra Finansów z dnia 08.02.2001 r. pozwala na odliczanie podatku