Zbycie nieruchomości niezabudowanej stanowi dostawę terenów niezabudowanych innych niż tereny budowlane i korzysta ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy.
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT do licytacyjnej sprzedaży działek nr 1/3, 1/4, 1/6, 1/7, 1/1 i 1/2 należących do dłużnika.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy.
Możliwość zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT przy sprzedaży lokali.
Wydatki poniesione na zakup Nieruchomości Drogowej można zaliczyć w koszty uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 w zw. z art. 16 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz rozpoznanie momentu jako koszty bezpośrednie.
Zwolnienia od podatku VAT zbycia lokali mieszkalnych i garażowych, określenia podstawy opodatkowania oraz prawa do odliczenia i zwrotu podatku VAT naliczonego.
Uznanie, że sprzedaż licytacyjna, w związku z prowadzeniem egzekucji z nieruchomości będzie zwolniona w części dotyczącej udziału Dłużnika w budynku warsztatowo-garażowym wraz z gruntem, zaś w części dotyczącej udziału Dłużnika w budynku mieszkalnym z gruntem, powinna zostać dokonana z majątku osobistego Dłużnika i pozostawać poza przepisami ustawy o VAT.
Niektóre wydatki związane z nową inwestycją (zasadnicza zmiana dotycząca procesu produkcyjnego) będą stanowić koszty kwalifikowane i tym samym wpłyną na kwotę puli pomocy publicznej w postaci zwolnienia.
Skutki sprzedaży w kwietniu 2024 r. lokalu mieszkalnego wybudowanego na nieruchomości gruntowej zakupionej w 2017 r.
Możliwości skorzystania ze zwolnienia, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy.
Obowiązek odprowadzenia podatku VAT od sprzedaży w trybie licytacji komorniczej nieruchomości.
Skutki podatkowe sprzedaży udziału w nieruchomościach przez rezydenta ZEA.
Skutki podatkowe zakupu udziału w prawie własności nieruchomość przeznaczonej pod budowę budynku mieszkalnego.
Czy przyznanie Korzystającemu uprawnienia do skrócenia okresu leasingu poprzez przyznanie tego uprawnienia po spłacie 70. raty kapitałowej (tj. z dniem 10 lipca 2025 r.) a następnie skorzystanie przez Korzystającego z tego uprawnienia: a) spowoduje po stronie Korzystającego konieczność skorygowania kosztów podatkowych, a po stronie Finansującego - kosztów w postaci amortyzacji oraz uzyskanych przychodów
Zwolnienie przedmiotowe - nabycie gruntu oraz budowa domku letniskowego.
Uznanie, że Sprzedającemu będzie przysługiwał status podatnika VAT i Transakcja będzie podlegała pod ustawę o VAT oraz że Transakcja sprzedaży Nieruchomości będzie zwolniona od podatku VAT.
Nieuznanie Wnioskodawcy za podatnika podatku VAT w związku ze sprzedażą lasu.
Uznanie umowy zawartej z zastosowaniem art. 709(16) Kodeksu cywilnego w części za leasing operacyjny, a w części za leasing gruntów oraz ustalenie skutków podatkowych ww. umowy.
Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości w ramach licytacji komorniczej.
Ustalenie, czy Spółka będzie zobowiązana do ustalenia wartości początkowej Biurowca dla celów wprowadzenia go do podatkowej ewidencji środków trwałych Spółki w oparciu o wartość rynkową i w rezultacie, czy Spółka może przyjmować, że wartość Biurowca wynosi 0 zł oraz czy Spółka ma prawo do zaliczenia niezamortyzowanej wartości wyburzonego Biurowca do kosztów uzyskania przychodów bezpośrednio związanych
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z nabyciem od Gminy, w ramach umowy zamiany, gruntów przeznaczonych dla celów gospodarki leśnej, przy zastosowaniu sposobu określania proporcji w rozumieniu art. 86 ust. 2a ustawy o VAT, tj. prewspółczynnikiem