Czy Fundacja, wpisana w KRS w rejestrze przedsiębiorców oraz w rejestrze stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej, która faktycznie nie prowadzi działalności gospodarczej lecz prowadzi jedynie działalność statutową w przypadku dokonania po dniu 1 stycznia 2023 r. transakcji z naruszeniem limitów transakcji gotówkowych
Wnioskodawca będzie miał prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia licencji
zwolnienie z opodatkowania dochodów na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 updop oraz obowiązku podatkowego wynikającego z art. 25 ust. 4 i 4a updop
zwolnienia z opodatkowania dochodu uzyskanego z tytułu otrzymanych od Partnera nieodpłatnie licencji w części przeznaczonej na działalność statutową Wnioskodawcy oraz zaliczenia do kosztów podatkowych odpisów amortyzacyjnych od ww. licencji.
Nadleśnictwo nie ma prawa do odliczenia podatku naliczonego w 100% z faktur dokumentujących wydatki poniesione na paliwo i eksploatację samochodów.
W zakresie opodatkowania nieodpłatnego udostępnienia lokalu Fundacji założonej przez Wnioskodawcę
Prawo do pełnego odliczenia podatku VAT przez Nadleśnictwo z faktury dokumentującej nabycie pojazdu (dla Nadleśniczego), paliwa, koszty remontu, konserwacji oraz eksploatacji.
Czy podlegają opodatkowaniu środki uzyskane z tytułu odsetek powstałych w wyniku lokowania kapitału będącego przedmiotem instrumentów inżynierii finansowej na terminowych rachunkach bankowych? Czy koszty zarządzania finansowane z uzyskanych odsetek od bankowych lokat terminowych stanowią koszt uzyskania przychodu? Czy podlega opodatkowaniu przychód z odsetek uzyskanych przez pożyczkodawcę od pożyczek
Czy w opisanym stanie faktycznym Fundacja jest uprawniona do skorzystania ze zwolnienia z podatku dochodowego na mocy art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w stosunku do dochodów uzyskanych w drodze darowizn przeznaczonych na realizację działalności statutowej?
Czy Koło musi odprowadzać podatek dochodowy od osób prawnych od uzyskanych odsetek z lokat bankowych oraz odsetek z bieżącego rachunku bankowego?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych w związku z otrzymaniem majątku likwidacyjnego osoby prawnej.
Czy Spółka będzie zobowiązana zapłacić jako podatnik podatek dochodowy od osób prawnych od majątku pozostałego po zakończeniu likwidacji?
Czy Spółka będzie zobowiązana do zapłaty podatku dochodowego od kosztów niestanowiących kosztów uzyskania przychodu, na które składa się głównie wartość nieodpłatnie przekazanego majątku na rzecz Gminy Miejskiej ?
Czy zysk Spółki uzyskany z działalności statutowej na dzień zakończenia likwidacji Spółki za 2009 rok będzie podlegał opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Czy zysk Spółki uzyskany z działalności statutowej na dzień zakończenia likwidacji Spółki za 2009 rok będzie podlegał opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Wnioskodawca prowadzi wyłącznie działalność statutową usługi świadczone przez organizacje członkowskie, gdzie indziej niesklasyfikowane (wyłącznie statutowe), sklasyfikowane pod symbolem PKWiU 91 usługi te korzystają ze zwolnienia od podatku na mocy art. 43 ust. 1 pkt 1 ww. ustawy o VAT, jako wymienione w załączniku nr 4 do ustawy pod poz. 10. Zatem do wartości sprzedaży o której mowa w art. 113 ust
dotyczy zdefiniowania pojęcia "zasoby mieszkaniowe", o których mowa w przepisach ustawy z dnia 15.02.1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000r. Nr 54, poz. 654 ze zm.), tzn. czy można do tych zasobów zaliczyć wszystkie budynki mieszkalne i niemieszkalne (w tym wbudowane i wolnostojące lokale handlowo-usługowe, budynki dla osiedlowej działalności społeczno-wychowawczej).