Skutki podatkowe w zakresie zwrotu (kwoty dodatkowej) otrzymanego na podstawie ugody bankowej w sprawie kredytu mieszkaniowego.
Możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku na podstawie planowanego zawarcia ugody z bankiem dla kwot kredytu mieszkaniowego (kapitału i odsetek) przeznaczonego na zakup spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.
Skutki podatkowe umorzenia wierzytelności kredytowej w związku z ugodą zawartą z bankiem.
Opodatkowanie odsetek uzyskanych od środków zgromadzonych na wspólnej lokacie małżonków.
Umorzone przez bank kwoty wierzytelności z tytułu kredytów zaciągniętych w 2006 r. i w 2008 r. stanowią przychód w rozumieniu art. 11 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych z tytułu nieodpłatnych świadczeń klasyfikowany do źródła, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 9 w zw. z art. 20 ust. 1 ww. ustawy, podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
Skutki podatkowe umorzenia kredytu hipotecznego zaciągniętego przez osoby fizyczne na zakup lokalu mieszkalnego i garażu.
Skutki podatkowe zawarcia ugody z bankiem – umorzenie wierzytelności z tytułu kredytu mieszkaniowego.
Skutki podatkowe zawarcia ugody z bankiem dotyczącej umorzenia części kredytu hipotecznego zaciągniętego na zakup lokalu mieszkaniowego na własne cele mieszkaniowe.
Spłaty pożyczki na zakup lokalu mieszkalnego, w którym mieszka córka Wbioskodawczyni, nie mieści się w pojęciu „zaspokajania własnych potrzeb mieszkaniowych” objętych dyspozycją przepisu art. 21 ust. 1 pkt 131 w zw. art. 21 ust. 25 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy w przypadku nieotrzymania informacji, o której mowa w art. 26 ust. 2ca ustawy o CIT, Bank, jako prowadzący rachunki papierów wartościowych oraz rachunki zbiorcze (tj. płatnik WHT), będzie uprawniony do przyjęcia, że nie występują powiązania i nie doszło do przekroczenia limitu 2 mln PLN?
Czy przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w szczególności art. 19 ust. 1 pkt 2 w zw. z art. 4a pkt 10, należy interpretować w ten sposób, że Bank posiada w roku podatkowym 2021 status „małego podatnika" i w konsekwencji dla obliczenia należnego za ten rok podatku dochodowego od osób prawnych Bank powinien zastosować 9% stawkę podatku, • Czy przy wyznaczaniu statusu „małego podatnika
Ustalenie, czy -wartość nominalną bonów pieniężnych oraz transakcje kupna-sprzedaży dokonywane w trakcie roku obrotowego Bank powinien brać pod uwagę przy określeniu, czy posiada status małego podatnika, -przy wyznaczaniu statusu małego podatnika powinny być brane pod uwagę przychody z otrzymanego dyskonta od tych bonów, które stanowią przychód z tytułu odsetek zgodnie z art. 43 ust. 2 ustawy o rachunkowości
W zakresie obowiązku płatnika związanego z nabyciem licencji na oprogramowanie komputerowe (tzw. licencji użytkownika końcowego) od zagranicznych podmiotów.
1. Czy rezerwę utworzoną w Banku na podstawie obowiązujących przepisów, w związku z ulokowaniem środków w postaci lokaty terminowej w Banku Spółdzielczym X postawionym następnie w stan upadłości, można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu? 2. W przypadku odpowiedzi pozytywnej na pytanie pierwsze - w którym momencie następuje zaliczenie tej rezerwy do kosztów uzyskania przychodu?
Czy w przypadku wypłat należności na rzecz podatników mających status banku centralnego Bank może zastosować § 2 ust. 1 pkt 6 Rozporządzenia, tj. odstąpić od stosowania art. 26 ust. 2e updop, jeżeli mająca zastosowanie umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania zwalnia z podatku dochodowego należności wypłacane podatnikom będącym bankami centralnymi?
1. Czy środki uzyskane od klientów Wnioskodawcy przekazywane na rzecz SSPE w ramach usługi obsługi Wierzytelności nie będą stanowiły płatności, o których mowa w art. 21 ust. 1 i art. 22 ust. 1 ustawy o CIT, a w konsekwencji po stronie Wnioskodawcy nie powstanie obowiązek poboru podatku u źródła? 2. Czy środki przekazywane przez Wnioskodawcę na rzecz SSPE w ramach świadczenia usługi obsługi Wierzytelności
Uznanie za przychód odsetek od środków projektu z tytułu udzielonych pożyczek, odsetek od lokat bankowych i odsetek od środków zgromadzonych na rachunkach bankowych pochodzących z projektu finansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny (EFS)
Opodatkowanie zwrotnego przeniesienia Wierzytelności do Spółki poprzez ich odkup jako element kompleksowej usługi Sekurytyzacji
Ustalenie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wstępnej opłaty leasingowej.
w zakresie ustalenia obowiązku sporządzenia dokumentacji podatkowej transakcji z podmiotem powiązanym
w zakresie możliwości rozliczenia strat oddziałów Spółki na Łotwie lub Litwie, w związku z dokonaniem likwidacji tych oddziałów, na zasadach przewidzianych w art. 7 ust. 5 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych