Czy przychody otrzymane z tytułu nadwykonań świadczeń o charakterze zdrowotnym po zakończeniu danego roku podatkowego ale odnoszące się do świadczeń tegoż roku podatkowego należy uwzględnić w podstawie opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, dalej jako „podatek CIT” roku podatkowego, w którym te świadczenia faktycznie wykonano (zgodnie z zasadą memoriałową) czy też ze względu na zawarcie
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym Spółka rozpoznaje przychód podatkowy z tytułu wynagrodzenia ponad limity określone w Umowie Kontraktu (tj. nieobjęte zakresem Umowy) w momencie uznania określonych świadczeń przez NFZ w sposób przyjęty pomiędzy stronami, np. w formie ugód lub aneksów.
Czy przychód podatkowy z tytułu zrealizowanych nadwykonań powstaje w dacie otrzymania od NFZ zapłaty za nadwykonania i wówczas Wnioskodawca nalicza podatek od osób prawnych w miesiącu uzyskania tego przychodu (co nie wiąże się z powstaniem zaległości podatkowej za rok 2023, od której konieczne jest naliczenie odsetek).
Ustalenie, czy w sytuacji, gdy Wnioskodawca w wyniku przekształcenia stanie się spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, przychody z tytułu Nadwykonań powinny być przez Wnioskodawcę rozpoznawane dla celów podatku dochodowego od osób prawnych w momencie otrzymania płatności za nie od NFZ (na zasadzie kasowej).
w zakresie: 1. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że datą powstania przychodu z tytułu świadczeń nielimitowanych oraz procedur w stanach nagłych, wykonanych ponad limity określone w umowie z NFZ jest ostatni dzień okresu rozliczeniowego określonego w umowie z NFZ? 2. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że datą powstania przychodu z tytułu wykonanych bezumownie procedur w stanach
zakres momentu powstania przychodu z tytułu świadczeń opieki zdrowotnej
W przedmiotowej sprawie najwcześniejszym ze zdarzeń jest moment otrzymania pisemnej akceptacji oddziału NFZ w formie aneksu do Umowy. To z tym momentem Spóła winna rozpoznać przychód podatkowy z tytułu świadczeń nieobjętych zakresem Umów zawieranych z Oddziałami NFZ. Analogicznie Spółka powinna rozpoznać przychód z tytułu świadczeń zdrowotnych wykonywanych przez Spółkę jako podwykonawcę dla szpitali
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie momentu powstania przychodu.
Czy Spółka postępuje prawidłowo, rozpoznając przychód należny w PDOP z tytułu nadwykonań świadczeń ratujących życie w dacie wykonania takiego świadczenia (nie później niż z dniem wystawienia faktury albo uregulowania należności)?
Czy prawidłowym będzie podejście Spółki polegające na rozpoznawaniu przychodu z tytułu nadwykonań świadczeń nieratujących życia na zasadzie kasowej, tj. na dzień otrzymania z NFZ zapłaty za świadczenia tego typu, niezależnie od momentu wykonania usługi?
Czy wynagrodzenie za wykonanie świadczeń opieki zdrowotnej ponad zakres wynikający z zawartej z NFZ umowy tzw. nadlimity, powinno być zaliczone do przychodów w momencie ich zapłaty przez NFZ, czy powinno być przychodem w momencie ich wystąpienia?
w zakresie ustalenia momentu powstania przychodu z tytułu wykonania usług medycznych ponad limit wynikający z umowy zawartej z NFZ przez Spółkę
w zakresie ustalenia momentu powstania przychodu z tytułu wykonania przez Spółkę usług medycznych ponad limit wynikający z umowy zawartej z NFZ
Czy wykonane przez SPZOZ świadczenia na rzecz pacjentów traktowane jako ratujące zdrowie i życie ponad limit określony w umowie z NFZ winny być ujmowane w księgach rachunkowych w dacie ich wykonania zgodnie z art. 12 ust. 3a i ust. 3c ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy przychód z tytułu wykonanych usług medycznych należny po stronie Wnioskodawcy wskutek zawarcia aneksu do umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia powstaje w miesiącu wykonania tych usług albo w miesiącu podpisania tego aneksu?