Czy świadczenie rzeczowe zastępujące płatność pieniężną, tj. świadczenie pracy wykonane w zamian za wygaszenie wymagalnego zobowiązania pieniężnego z tytułu czynszu za wynajem lokalu mieszkalnego, będzie stanowić przychód osoby świadczącej pracę (dłużnika) podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, a co za tym idzie Wnioskodawca będzie zobowiązany jako płatnik do obliczenia,
Czy z tytułu odpracowania przez najemców lokali mieszkalnych zobowiązań z tytułu zaległości czynszowych powstanie u nich przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych i czy w związku z tym na Wnioskodawcy (Gminie) będą ciążyły obowiązki płatnika?
Czy równoważnik pieniężny za brak lokalu mieszkalnego przyznany na podstawie odrębnych przepisów byłemu funkcjonariuszowi Państwowej Staży Pożarnej, będącemu obecnie emerytem lub rencistą, można traktować jako ekwiwalent pieniężny w zamian za świadczenie rzeczowe otrzymywane przez emeryta lub rencistę zgodnie z art. 21 ust. pkt 38 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i czy należy zastosować
1. Czy jednostka wojskowa słusznie pobrała podatek od wartości kontrolowanych posiłków w 2004 r. i czy powinna pobierać podatek w 2005 r.? 2. Czy w tym przypadku nie powinien mieć zastosowanie art. 21 ust. 1 pkt 11 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy wartość zakupionej przez spółkę odzieży dla pracowników należy doliczyć do przychodu pracowników w sytuacji, gdy odzież ta jest własnością pracodawcy, zaopatrzona jest w znaki charakterystyczne dla firmy (logo), może być używana wyłącznie w pracy a używanie jej w okreslonych sytuacjach należy do obowiązków pracowników?