możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wskazanego we wniosku odszkodowania z tytułu spadku produktywności przedsiębiorstwa wraz z ustawowymi odsetkami oraz odsetek ustawowych z tytułu zwłoki w zapłacie wynagrodzenia za wykonane usługi, dodatkowego wynagrodzenia z tytułu opóźnień oraz kwot zatrzymanych.
Czy poniesiona przez Wnioskodawcę kara umowna może zostać zaliczona do kosztów uzyskania przychodów.
Czy do całości sfinansowanego ze środków własnych instytucji kultury (pochodzących z prowadzonej dodatkowo działalności gospodarczej) zwrotu dotacji Polskiemu Instytutowi Sztuki Filmowej, zawierającej część dofinansowania, kwotę odsetek za zwłokę oraz koszty sądowe można zastosować zwolnienie podatkowe.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie uznania za koszty uzyskania przychodów wydatków ponoszonych na kary umowne.
Koszt z tytułu kary umownej, tj. zastosowania art.15 ust.1 w związku z art.16 ust.1 pkt 22 updop.
Czy uiszczona przez Wnioskodawcę kara umowna stanowi koszty uzyskania przychodu?
Kara umowna za nieterminowe wykonanie usługi budowlanej może być zaliczona do kosztów uzyskania przychodów Wykonawcy.
Czy kwota obciążeniowa na kwotę 370.804,10 zł tytułem odszkodowania za zamknięcie działalności handlowej, otrzymana od inwestora będzie stanowiła koszty uzyskania przychodu Spółki ?
Czy kara naliczona przez Szpital Specjalistyczny stanowi podatkowy koszt uzyskania przychodów? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1)
Czy Wnioskodawca ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki tytułem wynagrodzenia dla zleceniobiorców, będących jednocześnie członkami zarządu, za świadczenie usług na podstawie zawartej umowy w ramach ich działalności gospodarczej?
Czy obciążenia finansowe wynikające z zawartej umowy o świadczenie usługi logistycznej stanowią koszty uzyskania przychodów?
Czy płacone przez Spółę kary umowne za nieprzestrzeganie klauzuli poufności, niespełnienie standardu rynkowego pojazdów transportowych, utrzymywanie się ponad miesiąc spadku poziomu usług oraz kary za nie usunięcie tych naruszeń stanowią wydatki niestanowiące kosztów uzyskania przychodów, o których mowa w art. 16 ust. 1 pkt 22 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? (pytanie oznaczone we wniosku
Czy płacone przez Spółkę opłaty z tytułu niezachowania ustalonego poziomu usług, strat w asortymencie Y, niedoborów magazynowych, strat związanych z opóźnieniem dostaw, niezastosowania wskazanego przez Y rodzaju środka transportu, niezwrócenia palet oraz rozliczenia reklamacji stanowią koszty uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? (pytanie oznaczone
Czy Spółka ma prawo zaliczyć kary umowne nałożone przez Zamawiającego z tytułu zwłoki usuwaniu usterek stwierdzonych w okresie gwarancji do kosztów uzyskania przychodów?
Czy kara związana wyłącznie z opóźnieniem dostarczenia usługi jest kosztem uzyskania przychodu, a co za tym idzie kosztem podatkowym.
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kary umownej z tytułu nieterminowego wykonania usługi (stan faktyczny)
Czy w świetle obowiązujących wówczas przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych Spółka mogła zaliczyć zaksięgowaną lecz nie zapłaconą notę obciążeniową do kosztów uzyskania przychodu w miesiącu ujęcia jej w księgach rachunkowych?
Czy na kanwie przedstawionego wyżej stanu faktycznego, Wnioskodawca - działając zgodnie z art. 15 ust. 1 zd.1 oraz art. 16 ust. 1 pkt 22 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych dysponuje uprawnieniem do zaliczenia nałożonej przez Zamawiającego kary umownej jako kosztu podatkowego?
Czy kwotę poniesionej kary umownej można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów? Czy Wnioskodawca prawidłowo założył, iż kwota kary umownej za nieterminową realizację dostaw jest kosztem uzyskania przychodu w dacie faktycznego jej poniesienia, co w wyżej opisanym stanie faktycznym będzie wskazywać na datę 18 stycznia 2009 r. tj. datę wymagalności faktury, z której dokonano potrącenia?
Czy Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu karę umowną za przekroczenie terminu przy realizacji powyższego kontraktu?
Wnioskodawca jest wykonawcą inwestycji budowlanych. Na mocy ugody sądowej zawartej z inwestorem, Wnioskodawca wypłacił inwestorowi odszkodowanie z tytułu niewłaściwego wykonania umów dotyczących przeprowadzenia inwestycji oraz opóźnienia w przeprowadzeniu robót budowlanych.Wnioskodawca zwraca się z pytaniem czy odszkodowanie z tytułu zwłoki spowodowanej nieterminowym wykonaniem robót może być zaliczone