Interpretacje

Interpretacja
11.12.2015 Podatki

Obowiązek ewidencjonowania za pomocą kasy rejestrującej, nieodpłatnego zużycia paliwa na cele osobiste pracowników.

Interpretacja
05.04.2013 Podatki

w zakresie opodatkowania nieodpłatnego przekazania artykułów spożywczych kontrahentom oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z ich zakupem.

Interpretacja
28.01.2013 Podatki

W zakresie prawidłowości obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego za wrzesień 2012 r.

Interpretacja
23.01.2013 Podatki

Zużycie ww. artykułów spożywczych zarówno przez pracowników Spółki w trakcie spotkań służbowych, jak również przez kontrahentów w czasie wizyt w oddziale firmy, nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Koszt posiłku (np. obiadu) lub koszt noclegów i dojazdu z lotniska zagranicznego kontrahenta, który przyjechał na rozmowy handlowe, są związane z prowadzoną przez Podatnika działalnością

Interpretacja
10.12.2012 Podatki

Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego nieodpłatne przekazanie ww. artykułów spożywczych należy opodatkować podatkiem VAT należnym?

Interpretacja
05.12.2012 Podatki

opodatkowanie nieodpłatnego przekazania i korzystania przez pracowników oraz klientów Spółki z artykułów spożywczych oraz usług cateringowych

Interpretacja
04.09.2012 Podatki

Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego od zakupu artykułów zużywanych na potrzeby spotkań biznesowych oraz odpłatnych i nieodpłatnych szkoleń kontrahentów (w tym drobnych poczęstunków, cateringu, kolacji w restauracji oraz noclegu)?

Interpretacja
23.08.2012 Podatki

Czy zakup wymienionych środków spożywczych mieści się w zakresie obowiązku nałożonego na Spółkę przez rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy w związku z czym Spółka ma prawo odliczyć podatek VAT przy zakupie ww. środków spożywczych?

Interpretacja
26.06.2012 Podatki

Nieodpłatne zużycie artykułów spożywczych na potrzeby sekretariatów jako poczęstunki dla kontrahentów podczas spotkań służbowych, ich zużycie w trakcie narad i spotkań wewnętrznych przez pracowników oraz w trakcie posiedzeń zarządu, nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 7 ust. 2 ustawy o VAT. Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego od zakupu

Interpretacja
23.02.2012 Podatki

Opodatkowanie czynności dokonywanych w ramach nieodpłatnych świadczeń na rzecz pracowników oraz prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu nabycia usług.

Interpretacja
21.12.2011 Podatki

Czy nieodpłatne udostępnienie ww. napojów i artykułów spożywczych na rzecz pracowników i kontrahentów Spółki w okolicznościach opisanych powyżej podlega opodatkowaniu podatkiem VAT?

Interpretacja
21.12.2011 Podatki

Czy w związku z nabyciem napojów i artykułów spożywczych Spółce przysługuje prawo do odliczenia VAT naliczonego?

Interpretacja
26.10.2011 Podatki

Opodatkowanie nieodpłatnego udostępniania art. spożywczych kontrahentom oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego przy zakupie tych artykułów.

Interpretacja
19.09.2011 Podatki

1. Czy słusznie Spółka traktuje za próbki towaru przekazywane w opisany powyżej sposób butelki wina w celach degustacji oraz promocji? Zdaniem Spółki, pytanie ma istotne znaczenie, w związku ze zmianą z dniem 1 kwietnia 2011 r. brzmienia art. 7 ust. 2 ustawy o podatku od towarów usług, z którego usunięto zapis na cele inne niż związane z prowadzonym przez niego przedsiębiorstwem. 2. Czy w sytuacji,

Interpretacja
19.07.2011 Podatki

Opodatkowanie zużycia artykułów spożywczych podczas spotkań z kontrahentami.

Interpretacja
02.07.2010 Podatki

Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z nabyciem artykułów spożywczych oraz usług gastronomicznych.

Interpretacja
31.05.2010 Podatki

Brak podstaw do opodatkowania nieodpłatnego przekazania napojów pracownikom Wnioskodawcy, a także przedstawicielom innych spółek z grupy Wnioskodawcy (grupa kapitałowa, której częścią jest Wnioskodawca) w związku z organizowaniem narad, konferencji i prac zespołów projektowych oraz prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z nabyciem ww. napojów.

Interpretacja
05.04.2006 Podatki

Czy należny podatek VAT, naliczony przez Spółkę zgodnie z przepisem art. 7 w/w ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług w brzmieniu obowiązującym do dnia 1.06.2005r., w tym VAT od przekazań wymienionych powyżej, stanowił koszt uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób prawnych.