Możliwość i moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów świadczenia zastępczego wypłaconego przez Wnioskodawcę na rzecz Kontrahenta w ramach gwarancji. Uznanie za przychód odszkodowania otrzymanego przez Wnioskodawcę od ubezpieczyciela.
W zakresie możliwości zaliczenia zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kary za niedotrzymanie terminu realizacji umowy.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kary umownej za niedotrzymanie terminu realizacji dostawy.
Rozpoznanie przychodu każdorazowo w momencie zakończeniu etapu Projektu, za który Strony określiły w Umowie Transzę wynagrodzenia. Rozpoznanie wydatków jako bezpośrednich kosztów uzyskania przychodów w momencie rozpoznania przychodu z tytułu wykonania określonego etapu Projektu.
Brak możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów świadczenia zastępczego wypłaconego przez Wnioskodawcę na rzecz Kontrahenta wobec uznania go za odszkodowanie. Uznanie za przychód odszkodowania otrzymanego przez Wnioskodawcę od ubezpieczyciela.
Czy w związku z przeniesieniem na wierzyciela w ramach umowy datio in solutum Wierzytelności Spółki w celu uregulowania zobowiązania i rozpoznaniem z tego tytułu przychodu podatkowego, Spółka będzie mogła rozpoznać jako koszt uzyskania przychodu wartość nominalną Wierzytelności Spółki, na którą będą się składać wartości kwot głównych pożyczek oraz ewentualnie kwoty odsetek od pożyczek?
Czy w związku z uregulowaniem zobowiązania z tytułu Wierzytelności akcjonariusza w drodze przeniesienia na wierzyciela własności Wierzytelności Spółki w ramach datio in solutum, Spółka będzie mogła zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wartość uregulowanych w tym trybie odsetek od Wierzytelności akcjonariusza?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie stanu faktycznego nr 2 dotyczącego możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odszkodowania zapłaconego przez Wnioskodawcę za niewykonanie usług określonych w umowie.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie przedstawionego stanu faktycznego dotyczącego możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów zadatku utraconego przez Wnioskodawcę.
Czy kara naliczona przez Szpital Specjalistyczny stanowi podatkowy koszt uzyskania przychodów? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1)
Czy obciążenia finansowe wynikające z zawartej umowy o świadczenie usługi logistycznej stanowią koszty uzyskania przychodów?
Czy płacone przez Spółę kary umowne za nieprzestrzeganie klauzuli poufności, niespełnienie standardu rynkowego pojazdów transportowych, utrzymywanie się ponad miesiąc spadku poziomu usług oraz kary za nie usunięcie tych naruszeń stanowią wydatki niestanowiące kosztów uzyskania przychodów, o których mowa w art. 16 ust. 1 pkt 22 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? (pytanie oznaczone we wniosku
Czy płacone przez Spółkę opłaty z tytułu niezachowania ustalonego poziomu usług, strat w asortymencie Y, niedoborów magazynowych, strat związanych z opóźnieniem dostaw, niezastosowania wskazanego przez Y rodzaju środka transportu, niezwrócenia palet oraz rozliczenia reklamacji stanowią koszty uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? (pytanie oznaczone
Czy faktycznie zapłacone kary umowne z powodu braku towarów łub towarów dostarczonych po terminie stanowią koszty uzyskania przychodu?
1. Czy zapłacona w 2013 r. część odszkodowania wynikającego z wystawionej noty w roku 2010, opisanego w pkt II. 1 części G wniosku może być zaliczona do kosztów uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o CIT? 2. Czy zapłacone odszkodowanie zgodnie z porozumieniem zawartym w roku 2011, opisanego w pkt II. 2 części G wniosku może być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów zgodnie z art
Czy Spółka, na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów karę umowną zapłaconą kontrahentowi na podstawie zawartego Porozumienia?
Czy nabycie na preferencyjnych warunkach przez Wnioskodawcę w wykonaniu umowy opcji akcji w kapitale zakładowym Spółki prowadzi do powstania po Jego stronie w momencie nabycia akcji przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
w zakresie skutków podatkowych nabycia na preferencyjnych warunkach w wykonaniu umowy opcji kupna akcji w kapitale zakładowym spółki akcyjnej zawartej pomiędzy osobami fizycznymi.
w zakresie skutków podatkowych nabycia na preferencyjnych warunkach w wykonaniu umowy opcji kupna akcji w kapitale zakładowym spółki akcyjnej zawartej pomiędzy osobami fizycznymi.
w zakresie skutków podatkowych nabycia na preferencyjnych warunkach w wykonaniu umowy opcji kupna akcji w kapitale zakładowym spółka akcyjnej zawartej pomiędzy osobami fizycznymi
Czy Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów zapłacone pozostałe raty leasingowe oraz odszkodowania wynikające z umowy leasingu oraz wyroku sądu apelacyjnego?
Czy odszkodowania w związku z niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem umów leasingu przez kontrahentów są przychodami zgodnie z art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych na zasadzie kasowej, a nie zgodnie z art. 12 ust. 3 i 3c? Spółka prowadzi działalność leasingową. Zgodnie z ogólnymi warunkami umów leasingu może uzyskiwać odszkodowania - obciąża leasingobiorcę karą umowną w wysokości