Problematyka wprowadzenia do umowy o pracę postanowień zabezpieczających pracodawcę przed stratami finansowymi związanymi z rezygnacją nowo zatrudnionego pracownika z pracy w krótkim czasie po podpisaniu umowy i żądania zwrotu poniesionych kosztów (m.in. badań lekarskich czy szkoleń bhp) jest bardzo złożona. Koszty te co do zasady obciążają bowiem pracodawcę. Może on jednak w pewnych okolicznościach
Czy Wnioskodawca postąpił w prawidłowy sposób zaliczając do KUP 2022 r. wartość netto wierzytelności objętych Fakturami, które zostały odpisane jako nieściągalne na dzień 31 grudnia 2022 r.?
Możliwość zaliczenia do kosztów odpłatnego zbycia (sprzedaży nieruchomości) sumy wekslowej oraz spłaty zobowiązania hipotecznego (zobowiązania osobistego przewłaszczającego).
1. Czy kwota wydatkowana przez Wnioskodawcę na objęcie weksla w posiadanie stanowi koszt uzyskania przychodu? 2. W jakiej wysokości i kiedy rozpoznać przychód ze zwrotu/przeniesienia weksla? 3. Czy w przypadku przeniesienia weksla za kwotę poniżej sumy jaką za weksel zapłacił Wnioskodawca może rozpoznać stratę z przeniesienia weksla, a jeżeli tak to z jakiego źródła i jakim momencie? 4. Jaką stawką
Możliwość zaliczenia do kosztów odpłatnego zbycia (sprzedaży nieruchomości) sumy wekslowej oraz spłaty zobowiązania hipotecznego (zobowiązania osobistego przewłaszczającego)
opodatkowanie otrzymanych w wyniku rozwiązania spółki komandytowej pożyczek, obligacji i weksli i skutków podatkowych zbycia obligacji lub weksli otrzymanych w wyniku rozwiązania spółki komandytowej
opodatkowanie otrzymanych w wyniku rozwiązania spółki komandytowej pożyczek, obligacji i weksli i skutków podatkowych zbycia obligacji lub weksli otrzymanych w wyniku rozwiązania spółki komandytowej
Czy uregulowanie zobowiązania, dotyczącego transakcji powyżej 15.000 zł, w formie wystawienia weksla własnego będzie powodować, że Wnioskodawca nie będzie mógł zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu tej części transakcji jaka została uregulowana w ten sposób
Czy uregulowanie w formie gotówkowej zobowiązania z tytułu przedstawionego do wykupu weksla własnego będzie mieć wpływ na obowiązek wyłączenia przez Wnioskodawcę z kosztów uzyskania przychodu kwoty odpowiadającej uregulowaniu tego zobowiązania wekslowego w formie gotówkowej?
Czy środki medyczne wykorzystywane przez Wnioskodawcę podczas świadczenia usług weterynaryjnych spełniają treść definicji zawartych w § 3 rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów i tym samym, czy Wnioskodawca jest zobowiązany dokonywać spisu z natury tych środków zgodnie z § 27 ww. rozporządzenia?
Uznanie zapłaty wekslem własnym za uregulowanie należności w myśl przepisów ustawy o VAT oraz braku obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w trybie art. 89b ust. 1 ustawy o VAT.
ustalenie czy zapłata wekslem własnym za zakupiony od Spółek jawnych oraz od Przedsiębiorcy towar może zostać uznany za finansowanie dłużne w rozumieniu art. 15c i 15ca ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Uznanie zapłaty wekslem własnym za uregulowanie należności w myśl przepisów ustawy o VAT oraz braku obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w trybie art. 89b ust. 1 ustawy o VAT.
w zakresie ustalenia, czy w związku z dodaniem do ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych z dniem 1 stycznia 2017 r. art. 15d w przypadku uregulowania przez Spółkę zobowiązania poprzez wydanie kontrahentowi weksla własnego, możliwe będzie zaliczenie takiego wydatku do kosztów uzyskania przychodów.
Uznanie zapłaty wekslem własnym za uregulowanie należności za zakupione towary handlowe w myśl przepisów ustawy o podatku od towarów i usług oraz braku obowiązku korekty odliczonej kwoty podatku naliczonego w trybie art. 89b ust. 1 ustawy.
Stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym opisana zapłata ceny nabycia z tytułu nabycia Nieruchomości w części poprzez potrącenie wzajemnych wierzytelności (wierzytelności z tytułu zapłaty ceny za Nieruchomość z wierzytelnością z tytułu zapłaty wynagrodzenia za pierwszy okres zabezpieczenia), a w pozostałej części poprzez zapłatę za pomocą weksla będzie stanowiła formę uregulowania należności na gruncie
Czy w przypadku sprzedaży nabytej wcześniej wierzytelności zabezpieczonej wekslem, ma zastosowanie art. 16 ust 1 pkt 8, czy też przepis art. 16 ust 1 pkt 39 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w przypadku odsprzedaży za kwotę mniejszą niż cenę nabycia?
Czy w dacie zawarcia umowy nowacji i wręczenia kontrahentowi weksla, Wnioskodawca miał prawo uznać przedmiotową fakturę za opłaconą w całości i uwzględnić pozostałą do zapłaty kwotę za koszty uzyskania przychodu?
Czy Wnioskodawca miał obowiązek skorygować odliczenie podatku naliczonego wykazanego na przedmiotowej fakturze w związku z nieuregulowaniem należności w terminie?