Czy pojęcie „jednorazowej wartości transakcji”, o której mowa w art. 19 ust. 2 ustawy Prawo przedsiębiorców odnosi się do poszczególnych zakupów/dostaw realizowanych u tego samego dostawcy, w konsekwencji czy zapłata w gotówce, jeśli kwota wypłacona nie przekracza kwoty 15 000 zł, w całości będzie zaliczana do kosztów uzyskania przychodów zgodnie z art. 15d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Brak wyłączenia sprzedaży węgla z rocznego obrotu z działalności gospodarczej zrealizowanego przez urząd obsługujący jednostkę samorządu terytorialnego przy dokonaniu korekty za rok 2022 i 2023.
Konieczność korekty podatku naliczonego, gdy posiadany węgiel nie będzie wykorzystany do czynności opodatkowanych, a będzie przekazywany osobom uprawnionym jako pomoc rzeczowa.
kalendarium wydarzeń od 30 grudnia 2022 r. do 24 stycznia 2023 r. Minister Finansów wydał rozporządzenie przedłużające do końca 2024 r. zaniechanie poboru podatku od części dochodów związanych z kredytem mieszkaniowym. Celem MF jest wsparcie kredytobiorców i kredytodawców w ramach programu zawierania ugód dotyczących „kredytów frankowych”.
Przygotowane na podstawie informacji opublikowanych w okresie od 1 lipca do 3 sierpnia 2022 r.
Przygotowane na podstawie informacji opublikowanych w okresie od 1 kwietnia do 4 maja 2022 r. Minister Rolnictwa planuje przedłużyć termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich i przejściowego wsparcia krajowego o dwa tygodnie (do 31 maja). Przedłużony zostanie też termin zgłaszania zmian we wnioskach.
możliwości stosowania w ramach jednej działalności gospodarczej kasy rejestrującej do ewidencji sprzedaży produktów nieobjętych obowiązkiem rejestracji w kasie rejestrującej online a tylko do sprzedaży towarów objętych takim obowiązkiem używać kasy rejestrującej online
warunki dostaw wyrobów węglowych w ramach zwolnienia od akcyzy (sporządzanie dokumentu e-DD na podstawie faktury korygującej)
Zwolnienie z obowiązku ewidencji na kasie rejestrującej w przypadku realizowanych w systemie wysyłkowym dostaw węgla na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych i momentu rezygnacji z dotychczasowego ewidencjonowania tej sprzedaży na kasie rejestrującej.
Brak obowiązku ewidencjonowania od dnia 1 lipca 2020 r. przy zastosowaniu kasy elektronicznej on-line sprzedaży Węgla drzewnego.
Spółdzielnia zużyła część węgla na ogrzewanie spółdzielczych lokali mieszkaniowych, a więc z przeznaczeniem wyrobów węglowych na cele opałowe gospodarstw domowych które stanowią lokale mieszkalne usytuowane w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych zarządzanych przez Wnioskodawcę będące w zasobach Spółdzielni, co uprawnia do zwolnienia. Należy się zgodzić ze stwierdzeniem Wnioskodawcy, że można dokonać
1. Czy na podstawie art. 21a ust. 1, art. 85 ustawy o podatku akcyzowym, art. 23a ust. 1 pkt. 44 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz decyzji z Urzędu Skarbowego określającej normy dopuszczalnych ubytków wyrobów węglowych w transporcie można statystycznie co miesiąc zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu ubytki mieszczące się w limicie ustalonym przez Naczelnika Urzędu Skarbowego, a
zwolnienie z akcyzy wyrobów węglowych zużywanych do celów opałowych
Czy w przypadku zakupu eko - groszku dla potrzeb ogrzania lokali mieszkalnych (tj. 97,92% ogółu lokali) Wspólnota może korzystać ze zwolnienia wynikającego z art. 31a ust. 1 pkt 3 ustawy, tj. w szczególności w zakresie zwolnienia od akcyzy czynności podlegających opodatkowaniu, których przedmiotem są wyroby węglowe przeznaczone do celów opałowych przez gospodarstwo domowe? Jaki dokument należy przedstawić
Czy pomimo faktu, że sama czynność wydania węgla w ramach spełnienia świadczenia niepieniężnego na rzecz obligatariuszy (albo innym wskazanym przez obligatariuszy podmiotom) nie spowoduje powstania przychodu podatkowego, Spółka będzie uprawiona do niezależnego rozpoznania kosztu uzyskania przychodu w postaci wydatków na wytworzenie wydanego węgla? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2, stan faktyczny)
Czy pomimo faktu, że sama czynność wydania węgla w ramach spełnienia świadczenia niepieniężnego na rzecz obligatariuszy (albo innym wskazanym przez obligatariuszy podmiotom) nie spowoduje powstania przychodu podatkowego, Spółka będzie uprawiona do niezależnego rozpoznania kosztu uzyskania przychodu w postaci wydatków na wytworzenie wydanego węgla? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2, zdarzenie przyszłe
Czy Spółka powinna wykazywać wartość obrotu Paliwami jako przychody i koszty dla celów rozliczeń w podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy opał będący przedmiotem dostawy na rzecz MZBM korzysta ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem akcyzowym w zakresie, w jakim opał przeznaczony jest na potrzeby ogrzewania lokali mieszkaniowych?
Zastosowanie zwolnienia od podatku dla wyrobu węglowego (wspólnota mieszkaniowa)
Korekty faktur oraz prawa do otrzymania zwrotu nadpłaconego podatku w związku ze stwierdzeniem, że sprzedaż wyrobów węglowych była zwolniona od podatku.
Zwolnienie z opodatkowania zużycia wyrobów węglowych przez Spółdzielnię Mieszkaniową dostarczającą ciepło do Wspólnot Mieszkaniowych