Usługi fryzjerskie oraz wydatki dotyczące zakupu strojów jako koszt uzyskania przychodów w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą (oprawa artystyczna wydarzeń muzycznych).
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej określonych wydatków w związku z pełnieniem zawodu aktora (kosmetyki, zabiegi fryzjerskie, catering, psychoterapeuta i wiele innych)
Stawka podatku VAT w wysokości 8% dla świadczonych usług fryzjerskich oraz korekta.
Obowiązek wymiany kas na kasy on-line w terminie wskazanym w § 2 pkt 2 rozporządzenia, w celu skorzystania z tzw. ulgi na zakup kas on-line oraz możliwość skorzystania z tzw. ulgi na zakup kas on-line do nowych salonów.
Zwolnienie z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących w związku z wykonaniem usługi strzyżenia psów.
Czy Wnioskodawca może skorzystać ze zwolnienia z obowiązku stosowania kasy rejestrującej wykonując usługę strzyżenia psów (96.09.Z) na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej?
Wnioskodawca świadcząc usługi w zakresie fryzjerstwa na rzecz klientów Spółki, może skorzystać z opodatkowania w formie karty podatkowej.
obowiązek rejestracji na kasie rejestrującej usług fryzjerskich świadczonych na podstawie umowy zawartej ze spółką
Od 1 stycznia 2015 r. obowiązuje nowy zakres zwolnień z obowiązku ewidencjonowania obrotu za pomocą kas rejestrujących. W rozporządzeniu, które ma obowiązywać kolejne dwa lata (2015 i 2016) zdecydowanie obostrzono dotychczasowe warunki korzystania ze zwolnień. Dlatego na zakup tych urządzeń powinni być gotowi: przedsiębiorcy prowadzący warsztaty samochodowe, wymianę opon i kół oraz stacje badań i przeglądów
Czy w spisie z natury na dzień 31 grudnia 2013 r. powinny być ujęte pozostałe, niezużyte szampony, farby, maseczki i odżywki?
możliwości opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym w formie karty podatkowej usług fryzjerskich
Wskazać należy, że wybór metody opodatkowania przychodów z działów specjalnych produkcji rolnej, tj. hodowli psów rasowych, należy do podatnika, z tym zastrzeżeniem, że wybraną metodę powinien stosować konsekwentnie przez cały rok podatkowy.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie sposobu ewidencjonowania wydatków w prowadzonej podatkowej księdze przychodów i rozchodów.
Zakres możliwości opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym w formie karty podatkowej usług fryzjerskich.
1. Czy wymienione materiały rozpoczęte, otwarte w czasie trwania usług stanowią podstawę do zmiany stanu produktów i muszą być ujęte w spisie z natury, jeżeli zostały otwarte i na dzień 31 grudnia są częściowo zużyte do wykonywania usług? 2. Czy pomimo ich rozpoczęcia, częściowego zużycia, powinny być objęte spisem z natury na koniec roku podatkowego, np. według procentowego oszacowania ich zawartości
należy uznać, że finalny efekt usługi fryzjerskiej jest wyrobem gotowym, zaś materiały zużywane w toku świadczonych usług, które stają się główną substancją (budulcem, elementem) gotowego wyrobu (tj. farby, lakiery), bądź bezpośrednio oddają wyrobowi swoje właściwości (tj. szampony, odżywki), zaliczane są odpowiednio do materiałów podstawowych i pomocniczych. Tym samym, należy je ująć w kolumnie 10
Rozpoczęcie ewidencjonowania obrotu i kwot podatku należnego za pomocą kasy rejestrującej.
W związku z faktem, iż z dniem 1 maja 2005r. wprowadzono obowiązek ewidencjonowania obrotów przy zastosowaniu kas rejestrujących w przypadku świadczenia m.in. usług fryzjerskich i kosmetycznych, czy do kasy fiskalnej w zakładzie fryzjerskim wystarczy wprowadzić sprzedaż ogólną pod nazwą "usługi fryzjerskie", czy sprzedaż z wyszszególnieniem usług.
Czy Podatniczka może nadal korzystać ze zwolnienia od podatku od towarów i usług i czy w 2005r. obowiązkowo będzie musiała wprowadzić kasy rejestrujące w salonach fryzjerskich?