Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów świadczeń ugodowych wypłacanych w wyjątkowych sytuacjach na podstawie ugody pozasądowej.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na finansowanie lub współfinansowanie świadczeń pozapłacowych dla osób współpracujących ze Spółką w ramach modelu B2B oraz braku powstania obowiązku podatkowego z tytułu nieodpłatnego udostępniania Współpracownikom powierzchni oraz sprzętu.
Skutki podatkowe wynikające ze współpracy związanej z dystrybucją ubezpieczeń dotyczące momentu rozpoznania przychodów i kosztów uzyskania przychodów z tytułu przekazywanych płatności na współfinansowanie nakładów.
Uznanie za koszty uzyskania przychodów wydatków związanych z zawodami sportowymi.
1) Zdarzenie przyszłe Nr 1: a) Czy wydatki poniesione na składki na ubezpieczenie na życie z gwarantowaną emeryturą dla Członka Zarządu stanowią koszty uzyskania przychodu dla Spółki z o.o. b) Czy zaciągnięcie pożyczki, o której mowa w treści wniosku, ma wpływ na możliwość ujęcia w kosztach uzyskania przychodu wydatków poniesionych na składki ubezpieczeniowe (przy założeniu, że pożyczka zostanie zwrócona
1. Czy Spółka ma możliwość zakwalifikowania kwoty wydatku z tytułu zobowiązania zapłaconego na rzecz Banku na podstawie Wyroku 1 jako kosztów uzyskania przychodu na gruncie ustawy o CIT? 2. Czy Spółka powinna rozpoznać jako przychód podatkowy na gruncie ustawy o CIT, wypłatę od Ubezpieczyciela w części w jakiej kwota ta odpowiada kwocie zobowiązania zapłaconego przez Spółkę na rzecz Banku na podstawie
Czy w przedstawionym zdarzeniu Wnioskodawca może zaliczyć składki, zarówno regularne jaki dodatkowe wpłacane przez niego w ramach umowy ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym zawartych na rzecz członka zarządu komplementariusza Wnioskodawcy, do kosztów uzyskania przychodu w ramach prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności gospodarczej?
Czy wydatki poniesione na składki na ubezpieczenie na życie dla Prezesa Zarządu stanowią koszty uzyskania przychodu dla Wnioskodawcy.
Czy w opisanym przyszłym stanie faktycznym (zdarzeniu przyszłym) Wnioskodawca będzie mógł zaliczyć składkę dodatkową (kapitałową), wpłacaną przez niego nieobowiązkowo na subkonta składek dodatkowych w ramach umów ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym zawartych na rzecz pracowników Wnioskodawcy, do kosztów uzyskania przychodu w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.
w zakresie ustalenia, czy wydatki na opłacanie całej składki ubezpieczeniowej z tytułu polisy będą stanowiły koszty uzyskania przychodu ponoszone przez Wnioskodawcę na rzecz pracownika Spółki i innych osób, tj. zleceniobiorca, z którymi spółka współpracuje.
Otrzymanie przez Wnioskodawcę środków w postaci zadośćuczynienia i odszkodowania w związku z utraconym dochodem, na podstawie ugody zawartej z ubezpieczycielem, w ramach likwidacji krzywdy, doznanej przez ubezpieczonego w wyniku wypadku komunikacyjnego, korzysta ze zwolnienia przedmiotowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Otrzymanie przez Wnioskodawczynię środków w postaci zadośćuczynienia i odszkodowania na podstawie ugody zawartej z ubezpieczycielem, w ramach likwidacji krzywdy, doznanej przez ubezpieczonego w wyniku wypadku komunikacyjnego, korzysta ze zwolnienia przedmiotowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Wydatki ponoszone przez Wnioskodawcę na opłacanie całej składki ubezpieczeniowej z tytułu ochronno-inwestycyjnej polisy dla pracownika będą stanowiły koszty uzyskania przychodu
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów składek opłaconych przez Spółkę z tytułu umowy ubezpieczenia z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym zawartej na rzecz członków zarządu
zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z ubezpieczeniem samochodów osobowych będących własnością spółki jawnej oraz wykorzystywanych przez spółkę w działalności gospodarczej na podstawie umowy leasingu operacyjnego
Czy w zaprezentowanej sytuacji wartość finansowanych przez Spółkę składek z tytułu zawartych przez pracownika umów ubezpieczenia na życie, będących dodatkowym składnikiem wynagrodzenia pracownika (wynikającym z zawartej umowy o pracę), stanowi koszt uzyskania przychodu dla Spółki?
Czy w zaprezentowanej sytuacji wartość finansowanych przez Spółkę składek z tytułu zawartych przez pracownika umów ubezpieczenia na życie, będących dodatkowym składnikiem wynagrodzenia pracownika (wynikającym z zawartej umowy o pracę), stanowi koszt uzyskania przychodu dla Spółki?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
1. Czy w przypadku, kiedy Ubezpieczonym jest osoba współpracująca z Ubezpieczającym na podstawie stosunku cywilnoprawnego, bądź piastująca stanowisko na podstawie powołania, składka uiszczona przez Ubezpieczającego może być po stronie Wnioskodawcy uznana w całości za koszt uzyskania przychodów, z uwzględnieniem prawa Wnioskodawcy do udziału w zysku (udziału) Ubezpieczającego?2. Czy w przypadku, kiedy
Czy pomimo tego, że do czasu cesji praw z umowy ubezpieczenia wszelkie prawa do jednostek uczestnictwa ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych przysługują ubezpieczającemu, może on na bieżąco, w miarę wpłacania kolejnych składek ubezpieczeniowych, zaliczyć wpłacane składki w pełnej wysokości w koszty uzyskania przychodu, zgodnie z art. 23 pkt 57 ustawy PDOF, czy też takiego zaliczenia może dokonać