Ustalenie czy część odsetkowa raty leasingu operacyjnego stanowi koszt używania samochodu osobowego i podlega ograniczeniu w zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów.
Obowiązek złożenia korekty deklaracji oraz prawa do zwrotu zapłaconych podatków.
Wydatki na opłaty leasingowe będą stanowić koszty uzyskania przychodów działalności gospodarczej z uwzględnieniem art. 23 ust. 1 pkt 46a oraz art. 23b ustawy PIT.
Brak opodatkowania czynności darowizny samochodu wykupionego z leasingu oraz uznanie, że darowizna samochodu nie spowoduje obowiązku korekty odliczonego podatku VAT od opłaty wstępnej, rat leasingowych i wydatków eksploatacyjnych (opłat serwisowych, zakupu paliwa).
Uznanie czy w związku z transakcjami realizowanymi przy użyciu Kart Sprzedawca będzie dokonywać na Państwa rzecz odpłatnej dostawy towarów i odpłatnego świadczenia usług oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących nabycie przy użyciu Kart towarów i usług związanych z samochodami osobowymi oraz samochodami ciężarowymi.
Skutki podatkowe związane z wykupem samochodu z leasingu i jego darowizną oraz podatku od towarów i usług.
Osiągane przez Wnioskodawcę przychody z tytułu świadczenia usług kierowania pojazdem ciężarowym o ładowności powyżej 2 ton, służącym do przewozu ładunków, mogą być opodatkowane 5,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 6 lit. a ww. ustawy.
Ustalenie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z nabyciem kampera.
Możliwość zaliczenia w koszty uzyskania przychodów wydatków związanych z leasingowanymi samochodami osobowymi, bez stosowania limit wskazanego w art. 16 ust 1 pkt 49a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Preferencyjne opodatkowanie kwalifikowanych dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków na eksploatację i utrzymanie leasingowanych dwóch samochodów.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z użytkowaniem i eksploatacją oraz amortyzacją samochodu.
Samochód osobowy był już przedmiotem czynności opodatkowanej, w odniesieniu do której została wydana decyzja naczelnika urzędu skarbowego, określająca zobowiązanie podatkowe. Zatem w stosunku do sprzedaży samochodu osobowego przez Pana jako Komornika Sądowego nie powstanie w niniejszej sprawie obowiązek podatkowy, bowiem w stosunku do samochodu osobowego, została już określona decyzją właściwego organu
Ustalenie obowiązku płatnika w związku ze zwrotem pracownikowi poniesionych kosztów w formie miesięcznego ryczałtu, tytułem używania prywatnego samochodu do celów służbowych, w jazdach lokalnych.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup drugiego samochodu w ramach leasingu.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup drugiego samochodu w ramach leasingu.
Dotyczy ustalenia, czy w związku z udostępnieniem samochodu pracownicy przebywającej obecnie na urlopie macierzyńskim (a kolejno na urlopie rodzicielskim) Wnioskodawcy przysługuje prawo do zastosowania kosztów uzyskania przychodów związanych z ponoszonymi wydatkami jak opłata leasingowa, ubezpieczenie AC a także wydatki związane z eksploatacją tego samochodu na zasadach określonych w art. 15 oraz art
Korekta podatku VAT naliczonego w związku ze sprzedażą udziału we własności samochodu oraz prawa do odliczenia 50 % kwoty podatku naliczonego VAT od wydatków związanych z użytkowaniem samochodu.
Skutki podatkowe związane z sprzedażą samochodu wygranego w konkursie.
Rozpoznanie obowiązku podatkowego w VAT w odniesieniu do usługi związanej z Wynagrodzeniem za Okres Bezumowny.
Koszty z wykonaniem usługi transportowej podlegają zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów.
Koszty uzyskania przychodów - opłaty leasingowe dotyczące drugiego samochodu osobowego wykorzystywanego w jednoosobowej działalności gospodarczej.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z zakupem kampera.